Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Konkurs GLP Cannabis Cup na rok 2014 ...

TEMAT: [2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 !

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 3 miesiąc temu #1

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Rzutem na tasme w ostatnim kwadransie wskakuje do rywalizacji o puchar GLP ! O ile oczywiscie mozna :oops:
Tym razem po raz pierwszy chce sprawdzic sie z AUTOMATAMI :> Zobaczymy jak mi to wyjdzie :>
Fotoperiod planuje caly czas 20/4 bo podobno taki najlepszy do auto...
Druga nowoscia jest tez zmiana ziemi. Kupilem niby jakas bogada w skladniki i mam nadzieje dzieki temu przez caly WEG nie lac zadnych nawozow tylko woda, No ewentualnie troche Rhizotonica. Na FLO bedzie Flores,Boost,PK13/14 i Sugar Royal.
I ostatnia nowoscia jest to ze w koncu dorobilem sie miernika EC jak i PH jest tez nowy takze miejmy nadzieje ze dzieki tym nowosocia pobije swojego rekorda ;) Ale cel ilosc jaka mnie zadowoli to 1KLOCEK ;> No to chyba tyle.
Aha, treningow nie bedzie bo z powodu porazki w poprzednim grow teraz musze zdazyc z dwoma projektami do wakacji wiec nie bedzie zadnego dodatkowego stresowania roslin tylko szybko maja mi dojsc i odpalam drugi rzut AUTO ;>
No to chyba tyle, poki co tylko dwie foteczki bo wiecej pestek jeszcze nie pokielkowalo. Pewnie jutro,pojutrze bedzie juz komplecik :> A wiec zagladajcie ;>

A wiec SETUP przedstawia sie nastepujaco :
POMIDORKI : 26xUltraviolet + 3xCbd Med Gom
BOX : Homebox White XXL (240x120x200h)
OSWIETLENIE : 2x MH GIB Growth Spectre 600W (WEG) + 2x HPS GIB Flower Spectre Xtreme (FLO)
ZASILANIE : 2x Zasilacze cyfrowe Elektrox 600W DIM
ODBLYSNIKI : 2x Adjust A Wing AVENGERS - Medium + Spreader
WENTYLACJA : Wyciagajacy 280m3/h lub 400m3/h. Do tego mieszajace. 2x Wloty Pasywne.
ZIEMIA : ATAMI KILOMIX w 11L donicach z keramzytem na dole i u gory i garscia dolomitu.
NAWOZY : Zestaw Canny (Rhizotonic,Terra Vega,Terra Flo,Boost,Trace Mix,Ph-) + Hesi SuperVit + PLAGRON Sugar Royal + PLAGRON PK 13/14.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 3 miesiąc temu #2

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

haha pierwsza, wreszcie :) Zasiadam i kibicuje. Powodzenia. fajne odmiany. Te 3 pestki to pewnie bonusik ;) Tez mam homeboxa tylko tego mniejszego :) Aha jeszcze jak mozesz to swiec im 4 dni 24h. Byla rozmowa gdzies o tym na forum tutaj. Sama tak robila i bylo ok. Kliczko mi to polecil :rasta:

Fajny setup, w 1 swoim grow mialam taki duzy namiot, nie wiem w sumie dlaczego z niego zrezygnowalam. hmmm moze czas wrocic.

Poza tym uwazaja na rhizo PH potrafi podniesc do 10. Ale jestes pro wiec po co ja tu gadam ;)
Boże, użycz mi pogody ducha....
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez maladama.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 3 miesiąc temu #3

  • Cichy Bob
  • Cichy Bob Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • You're Nobody Til Somebody Kills You
  • Posty: 892
  • Zebranych lumenów: 3104
  •  

  •  

Mała ty sie tak nie rozpychaj hehe siadam obok mam nadzieje ze będą duże pały, czego życze ;)
I don't always talk, but when I do, It's important
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 3 miesiąc temu #4

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

@maladama no to sie okaze czy fajne ;> Fajnie sie zapowiadaja, ale chyba nikt ich jeszcze tu na forum nie uprawial wiec troche ryzykuje.Ale co tam, NO RISK NO FUN ! ;> Nawet te 3 pesteczki CBD to swiadomy wybor nie gratis ;> Bo bardzo ciekawa mnie odmiany medyczne a ta niby ma stosunek THC do CBD 1:1 a nawet niby moze dojsc do 1:2 ;> A ze THC ma tylko kilka procent to moze w koncu znajde fajna odmianke na Every Day ;>
Ph Meter mam wiec mysle ze tu problemu nie bedzie ani z Rhizo ani z reszta.
A wlasnie a propo mierzenia, jako ze pierwszy jeszcze nigdy nie bawilem sie EC Metrem moglby ktos wyjasnic jak i czego sie trzymac przy tym EC ? Jakie poziomy zachowywac w poszczegolnych tygodniach ? Bo rozumiem ze do zwiekszania czy zmniejszania poziomu poprostu dajemni mniej lub wiecej nawozow i tyle tak ? Czytalem ze woda z kranu ma juz tez jakis poziom EC. Czy jego sie dodaje do tego ktory ma byc czy to tego nie liczymy co woda czysta ma ?

I jeszcze pytanko o automaty bo tez pierwszy raz z nimi do czynienia mam. Jak wysoko trzymac lampe MH im teraz na weg ? Niby to niska odmiana i mam ustawione teraz na jakies 75cm te MH. Czy tak bedzie ok ? I trzymac te lampy az do pokazania sie preflowerow i dopiero zmiana na HPS ale fotoperioda nie zmieniac ?
No ja mam nadzieje ze beda solidne palki bo ostatnio mi licho poszlo wiec musze teraz nadganiac ;))
@Cichy bob
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 3 miesiąc temu #5

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

POWODZENIA MARLEJ
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 3 miesiąc temu #6

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Siadam i już wychylam sie do odpowiedzi.
Ph utrzymuj 5.8 do max 6.
Możesz pierwsze dnie dać im 24h światło tylko pamiętaj o wilgotności.
Najwazniejsze!
PAMIETAJ ZE JAK CO ZJEBIESZ NA VEGU TO JUZ NA FLO NIE ODROBISZ.
Automaty nie wybaczają błędów na vegu, staraj sie dbać o warunki i wysadzaj je od razu do docelowych.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 3 miesiąc temu #7

  •  Avatar
No marlej Farcika. Satiwy katem oka widialem rozjebales system kolego! Ale calej nieprzejrzalem, tak mam dosc sativ:D Nadrobimy Tymczasem borem lasem- Dzungli zycze....Pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 3 miesiąc temu #8

  • Jabol
  • Jabol Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 105
  • Zebranych lumenów: 154
Nie zgodzę sie z panem Kliczko:)
Takie pH jest stanowczo za niskie dla ziemi.
Na wegu zacznij podlewać sama woda o pH 7.5
Powoli zmniejszając do wartości 6.5 -6.3
Na flo mozesz zmniejszyć do pH 5.9-6.0
Pamiętaj co dołem wylatuje , jak za każdym razem pH z podstawki bedziesz miał mniejsze niż wlewanego to wiadomo ze następne podlanie musisz podnieść pH o minimum 1
Co do EC , to tym sie nie przejmuj tak bardzo. Ec daje ci obraz tego co wlewasz ale nie bedziesz regulować EC nawozami bo to nie tedy droga. W hydro EC jest ważnym wskaźnikiem ale w ziemi to tylko upewniaj sie ze woda z przelewu nie ma EC wyższego od 3.0 i powinno byc git.
Kiedyś gdzieś napisałeś ze na flo juz za dużo sie nie naprawi jak weg zjebany i miałeś racje. Weg jest ważnym momentem i uważam ze powinienesc paść krzaki azotem a azot rośliny zakebiscie przyswajają w środowisku o pH 7.5.
Pozdro i trzymam kciuki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zasiadam jako któryś tam ... 9 lata 3 miesiąc temu #9

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

... i kukam. Sam zawsze podlewam kranówką z PH powyżej 7 (obecnie mam PH = 7,8) i nie miałem z tego powodu większych kłopotów. Jak dla mnie lepiej lać wodę z wyższym PH, bo koksy zakwaszają medium (obniżają PH pożywki) przez co wartości się dobrze balansują. Jeśli masz jak to napowietrzaj wodę tuż przed podlaniem - to działa!

Powodzenia!
DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zasiadam jako któryś tam ... 9 lata 3 miesiąc temu #10

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

Ja uzywalam Mh i bede uzywac stale. U mnie to za duzo kombinowalam i wydawalo mi sie ze rosna karakany i latalam do boxa i zmienialam dziennie odleglosci. Teraz wiem ze mialam ta lampe trzymac jak najnizej sie dalo. Na flo wystrzeliy po zmienieniu lampy jak glupie ze musialam je lamac. Teraz bede miala ta sama odmiane i napewno trzymac bede bardzo nisko. Zeby w reke nie parzylo ;) Zmieniasz ja jak pokaza sie kwiatki.
Boże, użycz mi pogody ducha....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany