Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Haszysz
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak otrzymać ekstrakt bez użycia gazu czy alkoholu.

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak otrzymać ekstrakt bez użycia gazu czy alkoholu. 8 lata 11 miesiąc temu #1

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak otrzymać ekstrakt bez użycia gazu czy alkoholu.


Witam, chciałbym podzielić się z wami niedawno odkrytym, domowym sposobie na ekstrakcję żywicznego koncentratu z marihuany. Do tej pory używano do tego zmarzniętego butanu, który przepuszczało się przez tubę wypełnioną materiałem. Sposób z gazem jest dosyć niebezpieczny jeśli nie zastosujemy się do środków bezpieczeństwa. Sposób, który chce wam zaprezentować jest o wiele bezpieczniejszy i prostszy, bez użycia gazu czy alkoholu. Metoda nosi dumną nazwę Rosin Tech.

Więc czym będziemy dokonywać ekstrakcji, jeśli nie gazem? Rozgrzaną prasą, w tym wypadku prostownicą do włosów! Rosin(od resin - żywica), bo tak nazywa się otrzymany produkt, wytwarza się użyciem odrobiny własnej energii oraz ciepła nagrzanej prasy. Ekstrakt ten osiągać może podobną zawartość THC do ekstraktów butanowych(BHO), również nadaje się do palenia w specjalnych bongach do olejków/ekstraktów.

Czego będziemy potrzebować?




-Prostownica do włosów, koniecznie z porcelanowymi płytkami oraz regulacją temperatury, bądź prasa do prasowania nadruków na ubraniach (to tyczy się już większych ilości)
-Marihuana/Hasz/Kief
-Papier do pieczenia
-Żyletki do zebrania żywicy


Ja użyłem łącznie 1,5g kwiatów Super Silver Haze i Auto Cheese oraz odrobiny skuffu/skieffu(odseparowanej sitkiem żywicy z młynka).



A więc jak się za to zabrać?


Zacznijmy od najprostszej czynności. Przygotuj sobie spory kawałek papieru do pieczenia, potrzebna jest nam ta bardziej śliska strona, gdyż klejąca żywica łatwo od niej odchodzi. Ja pociąłem go na kilka małych kwadracików, każdy na jeden kawałek kwiatuszka. W międzyczasie możesz rozgrzewać prostownicę, 150-160 stopni Celsjusza jest optymalne. Nie eksperymentuj z wyższymi temperaturami gdyż grozi to wyparowaniu terpenów z zioła co zaowocuje nam znikomą mocą ekstraktu






Gdy nasza prostownica jest rozgrzana do określonej temperatury, zaginamy papierek (śliską stroną do wewnątrz) i ładujemy tam kawałek przygotowanego wcześniej topka:




Całość wkładamy między rozgrzane łopatki prostownicy i ściskamy nią naszego topa(uważając na paluszki, by się nie oparzyć), powinno to trwać ok 2-3 sekund, gdy słyszysz, że zaczyna skwierczeć natychmiast przerwij zabieg, by wydobyta żywica nie spaliła się na papierku.







Zapach unoszący się w powietrzu po rozłożeniu papierka jest naprawdę piękny, a widok niewielkich ilości ekstraktu od razu cieszy oko, zwłaszcza gdy tworzy kształt serca.




Oto co udało mi się wycisnąć z 0,75 grama Super Silver Haze:
























Oczywiście zgniecione kawałki kwiatków możemy zgnieść w pół i ponownie z cisnąć w celu wydobycia maksymalnej ilości żywicy.

A tutaj papierki obklejone żywicą Auto Cheese, pierwszy topek jest z dodatkiem kiefu z młynka:















Tutaj prezentuję gotowe już ekstrakty w świetle kuchennych reflektorów - nie wyszły zbyt klarowne ale bardzo aromatyczne. SSH dał jaśniejsze ubarwienie, Auto Cheese wyszedł ciemniejszy ale może spowodowane jest to dodatkiem kiefu/skuffu.



Rosin z SSH:









Rosin z Auto Cheese+









Metoda otrzymywania rosionu jest bardzo prosta i sympatyczna. Nie jest to sposób komercyjny ale wystarczający by zaspokoić chęć przypalenia czegoś mocniejszego, w mniejszej ilości. Moc takiego ekstraktu może osiągnąć do 70% THC. Po dodaniu go do nabicia w moim bongu poczułem potężne uderzenie na głowie, które powoli spłynęło po moim ciele w dół.
Potężny high, z chęcią sprasuję coś mocniejszego. Na pewno wrócę jeszcze do Rosinu, planuję zakup własnej prostownicy a wam radzę nie psuć ich swoim kobietom
:evil:












Róbcie rosin, dodawajcie w temacie zdjęcia i ewentualne komentarze oraz opinie!



Pozdrawiam,
Bongjour dla GROWLIKE.PRO

Ostatnio zmieniany: 8 lata 4 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 11 miesiąc temu #2

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Wypas patent widze miejsce w nast PRO :D

Rosin - pewnie masz na mysli " Resin "

Jesli sie nie myle to wypadalo by zmienic ;)
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 11 miesiąc temu #3

  • besti
  • besti Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 25
  • Zebranych lumenów: 39
Dziekoweczka za tutorial. Widziałem testy i rosin przekraczał 80% thc wiec spokojnie daje rade w porownaniu do bho, a do tego co najwazniejsze nie uzywamy zadnej chemi :) i mozna go bezpiecznie robic w domu. Trzeba tylko troche poeksperymentowac z temperatura zeby dojsc do perfekcji
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, KLICZKO

 

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 11 miesiąc temu #4

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

W tym temacie należą sie podziękowania Bestiemu bo to on sprzedał ten patent na SB i pokazał na fotach jak to robić.
Musze kiedyś spróbować ale boje sie ze to za mocne na moją słaba głowę.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 11 miesiąc temu #5

  • GreenSheep
  • GreenSheep Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 197
  • Zebranych lumenów: 371
  •  

  •  

Fajny sposób, na pewno spróbuje z szuszem z tegorocznego outa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 11 miesiąc temu #6

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Kowalsky napisał:
Wypas patent widze miejsce w nast PRO :D

Rosin - pewnie masz na mysli " Resin "

Jesli sie nie myle to wypadalo by zmienic ;)


Resin to po prostu żywica, tu otrzymany materiał został ochrzczony Rosin ;) Ale dzięki za czujność

KLICZKO napisał:
W tym temacie należą sie podziękowania Bestiemu bo to on sprzedał ten patent na SB i pokazał na fotach jak to robić.
Musze kiedyś spróbować ale boje sie ze to za mocne na moją słaba głowę.
pozdrawiam

Patent to mi się na facebooku z zagranicznego magazynu o konopiach wyświetlił, a potem jeszcze konopny coś opowiadał, besti też jest kotem więc na pewno szybko wyczaił metodę i dużo o niej poczytał ;)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 11 miesiąc temu #7

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Witam.

Lumen należy się jak najbardziej, jednak... O ile dobrze śledziłem dwu odcinkowy program na ten temat na YT (nie umiem znaleźć tego teraz), to pomysłodawca metody. zalecał ogrzewanie kwiatków przez ułamki sekund w temp 150-160*C.
Dla mnie logiczne, gdyż przy temperaturze jaką Ty proponujesz, WIĘKSZOŚĆ kanabidoidów już dawno wyparowała.

Chętnie podzielę się większą wiedzą, gdy już osobiście sprawdzę technikę.

Pozdrawiam, i życzę wam udanego dnia;)
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 11 miesiąc temu #8

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

DeathAdder napisał:
Witam.

Lumen należy się jak najbardziej, jednak... O ile dobrze śledziłem dwu odcinkowy program na ten temat na YT (nie umiem znaleźć tego teraz), to pomysłodawca metody. zalecał ogrzewanie kwiatków przez ułamki sekund w temp 150-160*C.
Dla mnie logiczne, gdyż przy temperaturze jaką Ty proponujesz, WIĘKSZOŚĆ kanabidoidów już dawno wyparowała.

Chętnie podzielę się większą wiedzą, gdy już osobiście sprawdzę technikę.

Pozdrawiam, i życzę wam udanego dnia;)


Dziękuję za uwagę Death, temperatura jaką stosowałem wg. mnie też jest zbyt wysoka, ale wzorowałem się również na filmiku z yt. Niestety nie miałem też prostownicy z regulacją temp, a taką planuje sobie zakupić.

Pozdro,
Bonguś
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 11 miesiąc temu #9

  • besti
  • besti Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 25
  • Zebranych lumenów: 39
Przeciez mowa jest o 300f a nie Celsjusza ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Ekstrakcja "Rosin" - Czyli jak zrobić ekstrakt bez zabawy butanem. 8 lata 7 miesiąc temu #10

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Wczoraj przegniotłem 6g popcornów, niestety niektóre były takie słabe, że nawet kropelki nie wydusiłem a gniotłem tak mocno, że muszę kobicie odkupić prostownicę.


















:bongo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany