Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Nasze inne Hobby – Pasje ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 )

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #1

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Co tu dużo pisać,zapodam od razu kilka fotek z mniejszej działki gdzie rośnie margines tego co pokażę wam przy kolejnym upie tematu.
Tym razem troszkę warzyw,kwiatów,krzewów owocowych,drzew i ozdobne drzewka których jest bardzo dużo i wszystkiego nie zdołam wam pokazać tym razem.
Mały bonusik na końcu dzięki czemu te wszystkie rośliny etc. mogą się rozwijać itd.

Postaram się dodać kilka słów do każdej foty aby było jasne co to jest itd.

Borówka amerykańska.
Rośnie sobie!
W tym roku pobrane "klony" aby powiększyć ilość krzaków plus kilka dosadzonych które zostały pobrane w zeszłym roku.



Majeranek,wysiany był wcześniej i trzymany pod lampą! Gdzieś jest tu fota gdy był mały :)


Tytoń! Jest to mój drugi sezon z tą roślina! Nigdy wcześniej nie wysiewałem tytoniu odmiana Virginia i Barley o ile dobrze pamiętam. (dobrze napisałem nazwy?)
Nasiona były uzyskane od ciotki a ta z kolei od plantatora:)
Są to sadzonki z którymi nie wiem co zrobić bo wyszło ich dość duzo,większa część poszła do gruntu! (kamuflarz dla MJ)
W zeszłym roku największy osobnik osiągnął wysokość ~4m a może nawet 5m :) nie mierzyłem ale w tym roku zmierzę aby uwiarygodnić to co napisałem:)


Maliny żółte! Bogate w witaminę C owoce wydaje aż do listopada!


Kwiat młodej Jabłonki! Drzewko ma kilka lat ale wydaje ogromne jabłka! Są bardzo smaczne i uzyskuje z nich pestki na kolejne drzewka! Już mam troszkę pestek różnych odmian lecz nie było czasu a nawet zapomniałem ze je mam i nie kiełkowałem! Ale jak najbardziej trafią do ziemi!


Stara dobra Śliwa o ile się nie mylę jest to odmiana Mokasyn a tu już owoce !


Drzewko ozdobne,nie pokaże całości bo w tle zabudowanie które ktos moze rozpoznac!
Co wam to przypomina?


Tutaj malutki warzywnik przydomowy z lewej widać klony borówki które zostały niedawno pobrane do ukorzenienia!
Klony Gryszpanu,w wiaderku lilie wodne,pora z zeszłego roku i inne :)


Kolejne to młode drzewka wiśni i śliwek w donicach 3l z pestek,za jakiś czas trafią do gruntu na działke którą pokaże wam przy kolejnym upie!


Tu kolejna młoda śliwka z pestki trafi z reszta do gruntu!


Truskawki! Nie są to normalne typowe truskawki które kupujemy na targu czy te które mamy w ogrodach!
Są to truskawki wiszące! Dają bardzo smaczne owoce i jedna z nich zaczyna kwitnąć!



Kolejne drzewko z wielu! tym razem Morela! Kilkuletnie drzewko które z roku na rok daje coraz więcej owoców!
Pestki pójdą do gleby aby były kolejne młode drzewka!


A tu kwiatek jeden z wielu! Ten był pod ręką;) reszte pokaże może innym razem z innymi kwiatami itd.


A tu produkcja organicznego nawozu;)



Mam nadzieje,że się podoba:)
Przy kolejnym aktualizowaniu dużo więcej fotek warzyw,drzew owocowych i dużo innych ciekawych roślin!
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Gandzia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #2

  • Alien
  • Alien Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • ja tu tylko sprzatam
  • Posty: 1507
  • Zebranych lumenów: 2609
  •  

  •  

zajebista faza działeczka


jestem kurwa zazdrosny :woohoo:


:talk:
kto mnie szuka ten mnie znajdzie tam gdzie czuc
ukochana ganje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandzia

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #3

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

To wszystko przydomowe! Pokazałem tym razem mały margines tego co zamierzam wam pokazać gdy wrócę z działki która ma 3ha! To będzie coś!
Masa drzew owocowych,warzyw,drzew ozdobnych kwiatów krzewów i masa innych ciekawych roślin!

Fajnie,że się podoba! To cieszy!

Niestety pochłania to wszystko ogrom czasu! I jak widać chwasty rosną! a nie ma zbytnio czasu aby to wszystko obrobić zeby to fajnie wyglądało!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #4

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Jak jest z klonowaniem borówki? Wydawało mi się, że bardzo trudno sie ona ukorzenia, że szkółki nie rozmnażają jej w ten sposób bo nie jest wydajny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandzia

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #5

  • Sandacz
  • Sandacz Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • Padlinożerca!!!
  • Posty: 1096
  • Zebranych lumenów: 2454
  •  

  •  

Bardzo ładnie to wygląda. Ale co do borówki i jej klonów to mogę się wypowiedzieć ze jej owoce sa mniejsze j dają mniejszy plon. Wiem to z własnego doświadczenie ale może zależy to od odmiany.
Masz jedno życie, nie zmarnuj jego!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandzia

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #6

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Asana napisał:
Jak jest z klonowaniem borówki? Wydawało mi się, że bardzo trudno sie ona ukorzenia, że szkółki nie rozmnażają jej w ten sposób bo nie jest wydajny.
W zeszłym roku uciąłem 12 gałązek i wszystkie 12 się ukorzeniły i w tym roku niedawno poszły do gruntu i ładnie rosną,widać,że poszły w górę :)
Myślę,że sukcesem jest odpowiednie cięcie choć ja to robie odruchowo:)
Klony nie dawałem w kwaśną glebe! tylko w zwykłą z ogródka.
Czas ukorzeniania nawet z ukorzeniaczem to dość długi okres oczekiwania więc nie ma co się spieszyc.
Ogólnie mam taka zasade,ze tne przed "sezonem" zielone a do gruntu na kolejny sezon,wtedy mam pewnosc ze się ukorzeniły a te które sie nie ukorzeniły po prostu widać ze obumierają choć mi się nie zdażyło ale moze sie teraz zdazyc wiec nie zapeszam bo mam kawałek działki do obsadzenia borowkami:)
Sandacz napisał:
Bardzo ładnie to wygląda. Ale co do borówki i jej klonów to mogę się wypowiedzieć ze jej owoce sa mniejsze j dają mniejszy plon. Wiem to z własnego doświadczenie ale może zależy to od odmiany.

Dzięki :)
nie wiem jak jest z uzyskaniem owoców z klonowanych borówek bo robię to 2 raz więc zobaczymy co to będzie.
Te durze krzaki są właśnie ze szkółki ale zauważyłe,że borówka musi być choć raz przesadzona.
Efekt widać wyzej na zdjeciu.
Ta bardziej zielona jest właśnie przesadzona w tym roku i wygląda o wiele lepiej od pozostałych! które nie są aż tak zielone.

Co do borówek to mam dość duze doświadczenie bo pracuje sezonowo na plantacji borowki amerykanskiej i wiem co i jak i tam właśnie nikt nie klonuje tylko właśnie ze szkółki wszystkie krzaczki pochodzą i wcale nie są też aż tak wydajne bo są ogromne różnice w plonie.
Ogolnie duzo zależy od ziemi! Borówka lubi kwaśną glebe ale nie zawsze daje to sukces w zbiorach.
Dużo zalezy od krzaka,jeden da duze owoce i duzo ich ma na krzaku a drugi juz nie,bo są małe ale jest ich masa!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Gandzia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #7

pięknie pięknie, chciałbym mieć takiego rolnika "za miedzą"
gdybyś kiedyś chciał "wymienić kacora" to sie polecam :talk: (mam ciekawe geny :D)

podobają mi się klony i kiełkowanie z pestek
mi wykiełkowała z pestki chyba morela wrzucona w tamtym roku w trawe wypatrzona w tym
wygląda na to że morela (jeśli to jest morela) potrzebuje przemrożenia nasiona, ciekawy jestem aco powie o tym ktoś z doświadczeniem. mam też zajebistą śliwke z lst której też nie moge pokazać bo jest dość indywidualna ;) wystarczy że każdy sąsiad się pyta "co to kurwa jest" :D

jeśli chciałbyś coś napiać o kiełkowaniu tytoniu i śliwek/moreli z oestek to chętnie poczytam
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #8

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Gandzie ... toż Ty prawdziwy Ogrodnik jesteś !!
Szacuneczek za tak piękne miejsce w jakim mieszkasz ... :D

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandzia

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #9

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Gandzia szacuneczek że chce Ci się to wszystko ogarniać. Oprócz nawoziku to one produkuja jajca tez co nie ;) a kto ma porównanie jaja ze wsi a te ze sklepu to wie o co chodzi. Zupełnie inna bajka ja np sklepowych nie jadam.

To coś z zielono białym listkiem wybarwiajacym się na różowo to będzie klon japoński prawdopodobnie szczepiony na pieńku i widać ma już długie odrosty - polecam je poprzycinać to Ci się ładnie zagęści ( chyba że piszę o czym innym niż ty masz )

Kwiatek to ofc pelargonia :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandzia, Człowiek Nauki Fazy

Działkowanie by Gandzia ( sezon 2014 ) 9 lata 11 miesiąc temu #10

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

bliskiNatury napisał:
pięknie pięknie, chciałbym mieć takiego rolnika "za miedzą"
gdybyś kiedyś chciał "wymienić kacora" to sie polecam :talk: (mam ciekawe geny :D)

podobają mi się klony i kiełkowanie z pestek
mi wykiełkowała z pestki chyba morela wrzucona w tamtym roku w trawe wypatrzona w tym
wygląda na to że morela (jeśli to jest morela) potrzebuje przemrożenia nasiona, ciekawy jestem aco powie o tym ktoś z doświadczeniem. mam też zajebistą śliwke z lst której też nie moge pokazać bo jest dość indywidualna ;) wystarczy że każdy sąsiad się pyta "co to kurwa jest" :D

jeśli chciałbyś coś napiać o kiełkowaniu tytoniu i śliwek/moreli z oestek to chętnie poczytam

"kacor" jest wymieniany aż nie nadaje się do rozrodu:) Geny są myślę,że dobre,potomstwo zawsze jest duże a kaczuszki już wysiadują jaja (jutro może z nienacka wrzucę fotę).

Dlaczego klony i rośliny z pestek to proste! Bo jest to bardziej opłacalne i tańsze! W ten sposób nic nie wydam na dobre drzewka no i przedłuże dobre geny:)
Co do klonowania to jak wcześniej napisałem,kwestia cięcia! Obecnie nie tylko klonuje borówki bo jakiś czas temu pociąłem gałązki aroni! 30 gałązek w ziemi musi się ukorzenić,narazie wszystki zyją wiec jestem dobrej myśli ( jutro wrzuce foty )

Uzyskiwanie roślin z pestek nie jest łatwe,bardzo dużo po prostu nie skiełkuje przez zbyt twarde skorupki.
Ja np. zjadam sliwke a pestka w ziemie :) no i czekamy az do kolejnego sezonu czy wyjdzie czy nie.
Im więcej pestek tym większa szansa,że coś wyjdzie!

Tyton,nie mam sposobu:) garstka nasion na ziemie i przysypuje cieka warstwa ziemi po czym często ja zraszam wodą no i podstawa! nasiona tytoniu lubią ciepło,zwiększymy kielkowalnosc.
Tyton wysiewam w z poczatkiem kwietnia i trzymam w domu az na dworze nie zrobi sie dosc cieplo bo tyton strasznie ginie gdy mu zimno! Musi też być gesto więc nie ma co zalować nasion!
Golas napisał:
Gandzie ... toż Ty prawdziwy Ogrodnik jesteś !!
Szacuneczek za tak piękne miejsce w jakim mieszkasz ... :D

Pozdro B)
G.

W ogrodnika dopiero zaczynam się bawić,dużo nauki przede mna. Miejsce w jakim mieszkam jest piękne ale nadal dosadzam nowe drzewa,kwiaty itd. musi być jeszcze lepiej!
Miło też czytać pozytywy od zacnego ogrodnika!
4Elements napisał:
Gandzia szacuneczek że chce Ci się to wszystko ogarniać. Oprócz nawoziku to one produkuja jajca tez co nie ;) a kto ma porównanie jaja ze wsi a te ze sklepu to wie o co chodzi. Zupełnie inna bajka ja np sklepowych nie jadam.

To coś z zielono białym listkiem wybarwiajacym się na różowo to będzie klon japoński prawdopodobnie szczepiony na pieńku i widać ma już długie odrosty - polecam je poprzycinać to Ci się ładnie zagęści ( chyba że piszę o czym innym niż ty masz )

Kwiatek to ofc pelargonia :)

Uwierz,że się nie chce! Ale jeśli tego nie zrobisz to wszystko zarośnie chwastem itd. Pracy jest naprawdę ogrom do tego dochodzi druga działka i czasami brakuje czasu zeby wszystko ogarnąc bo się po prostu nie da bo za duzo tego ale staram się jak mogę upraszczając sobie prace mechanicznie,jeszcze niedawno ogródki kopałem szpadlem,teraz zrobie to mechanicznie.

Jajca... oj widze ze wiesz o czym piszesz! Jajeczka są naprawde 1klasa! ale jest ich za duzo abym sam je zjadł:P więc większość leci do znajomych:) Nawóz jak najbardziej się przydaje! i jest go naprawde dużo!
Nie tylko bawie się w uprawe ale też w hodowle drobiu ponieważ nawóz jest pierwsza klasa! a rośliną tą służy:)

Pokażę wam niedługo malutkie kaczuszki hehe będzie ich sporo;)

Co do klona japonskiego bo chyba dobrze napisałeś to jest obcinany wczesną wiosną lub jesienią w tym roku wszystkie drzewka były obcinane zanim zaczeły "Zyć"
Zdjęcie klona japonskiego to czubek chyba bo drzewko jest duZe! rozrosniete i obcinane w "kule"
Pokazałbym całe drzewko ale coś tam jest w tle czego nie chce pokazywać:)

Kwiatek to pelargonia jak wspomniałeś,rośnie ich sporo w donicach balkonowych:) nie tylko czerwone,są też inne kwiaty takie jak róże białe,czerwone,żółte,różowe różnych gatunków...
Sporo by pokazywać,tym bardziej pisać więc bede starał się wrzucic jak najwiecej różności w postacji fotek!


Zawsze służe pomocą w działkowaniu,coś tam już wiem i zdążyłem się nauczyć więc jeśli ktoś zechce o co zapytać nie ma problemu.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Gandzia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany