Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Ebb & Flood plan budowy i kilka info o systemie.

Ebb & Flood plan budowy i kilka info o systemie. 10 lata 2 miesiąc temu #1

  • Marysia_Gram
  • Marysia_Gram Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 229
  • Zebranych lumenów: 188
Na kratce kiedyś już wrzuciłem ten projekt, ale że mój wrzucam i na GLP :)U mnie niestety pomysł upadł tak samo szybko jak powstał więc podzielę się wiedzą a może komuś się przyda jakby był kompletnie zielony a chciał spróbować zabawy z tym systemem. Starałem się to opisać w miarę jasno, ale pisarzem nigdy nie byłem dobrym więc wiecie ;)

Ok to lecimy.



LEGENDA:

1. Zbiornik na pożywkę (kastra budowlana) 80l 30x40x78
2. 2 zbiorniki na mediu/korzenie (kastra budowlana) po 45l 23x40x70
3. Pompa wodna 1000l/h
4. Otwory przez, które podczas pracy pompy woda zalewa pojemnik a jak pompa nie pracuje wraca do zbiornika na pożywkę.
5. Rury kontrolujące ilość pożywki w zbiornikach na korzenie.
6. Konstrukcja podtrzymująca pojemniki na korzenie.

DODATKOWO POTRZEBOWAĆ BĘDZIEMY:

a) Jakiejś pompki napowietrzającej pożywkę najlepiej jakiejś dobrej tłokowej, która nie będzie za bardzo buczeć.
b) 2 puszki elektryczne znajdujące się w punkcie łączenia zbiorników dzięki, którym nie będzie nam się odkładać w zbiorniku na medium/korzenie, które acephali sprawdził juz w swoim systemie WZH i podobno dają rade
c) Szybkie złącza ogrodowe
d) Uszczelki
e) Silikon
f) Ewentualne narzędzia, które przydadzą nam się w budowie oraz trochę zdolności motorycznych i chęci do działania

KILKA PRZYDATNYCH INFO ODNOŚNIE EBB & FLOOD:

- Najlepiej zalewać jest medium w fazie świecenia na nasze panny, ustawić taimer oby pierwszy raz włączył się niedługo po lampach oraz ostatni krótko przed wyłączeniem a pozostałe cykle nawadniania występowały w równych odstępach między pierwszym a ostatnim razem.
- Zawory bezpieczeństwa ustawić około 3-5 cm od górnej granicy medium co zapobiegnie przelaniu i odkładania się minerałów na wierzchu medium.
- Timer ustawiamy tak aby chwilę po osiągnięciu zaworów bezpieczeństwa pompa przestała pompować wodę żeby nie zrobić powodzi dla naszych korzeni.
- Kiedy zalewać można sprawdzić na tej oto stronie, którą mogłem ujrzeć dzięki uprzejmości Ainm'a, z której pochodzą też informacje powyżej anonymouse.org/cgi-bin/anon-w...les/eftips.htm

Jeżeli chodzi o ph i ec to kierujmy się tą tabelką poniżej i będzie dobrze

seedlings and clones ..... 5.3-5.5 ph EC 620µS/cm .
early vegg ................... 5.3-5.6 ph EC 940µS/cm .
middle vegg ................. 5.4-5.6 ph EC 1250µS/cm .
late vegg ..................... 5.5-5.7 ph EC 1550µS/cm .
early flower ................. 5.5-5.7 ph EC 2000µS/cm .
middle flower ............... 5.5-5.8 ph EC 2500µS/cm .
late flower ................... 5.5-5.7 ph EC 1700µS/cm .
ripening ...................... 5.4-5.6 ph EC 780µS/cm .
Lubię piersi ( . )( . ) MJ, zabawę, alkohol, dobrą muzykę itp itd ogólnie jestem pierdolonym hedonistą i dobrze z tym mi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Anaconda, Wild, 4Elements

 
 
 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany