Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wilma gangham style...:-)

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #1

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Ale jazda, zakladam pierwszy temat w dziale warsztat, wogóle to witam wszystkich.
Chciałem sie podzielic może i prostym, tandetnym ale skutecznym a przedewszystkim tanim jak barszcz projektem, jak wykonac tanią kopie systemu hydroponicznego w stylu Wilma od Atami na przykład albo AquaBucket od GHE. System uprawy polega nie jak w DWC na osadzeniu korzeni w pozywce na stałe i natlenianiu jej, ale na wzroscie korzeni w samym keramzycie bez dodatku zadnego innego medium i zraszaniu keramzytu pozywką znajdującą sie piętro niżej, można by stwierdzić ze to system odwrotny do DWC, a jak skuteczny to sie okaże.... bo jeszcze nigdy nie testowałem, jest sporo upraw na wilmie ale czesć z was już mnie zna lepiej i wiecie ze lubie testy na własnej skórze. :-)


Fotek nie bedzie za wiele bo nie jest to wymagane, mysle ze każdy kto ma chęc spróbowania poteżnych możliwosci hydroponiki, doceni sobie projekt bo jest tani, prosty, bezawaryjny i zaje....ie skuteczny. Jesli nie macie dodatkowych sprzetów typu ph metr który jest niezbedny, oraz ec metr ten akurat nie jest wymagany, mi służy bardziej jako gadzet, ostatnio sprawdzam nim tylko wode RO czy membrana sie aby zbyt szybko nie syfi, nie przejmujcie sie, polecam nawozy dutch pro ab, bardzo dobrze reguluje ph i na poczatek wystarczy stosowac sie do tabelki, wiadomo ze rózne miejsca różna woda ale jesli mówimy o ph kranówki około 7-7.5 to wszystko zagra. Ale zboczyłem z tematu, bynajmniej chce byscie wiedzieli ze można.

Ot takie wiadereczko, sobie upatrzyłem, a własciwie dwa identyczne.



Etap kolejny zatytuowany "rżnięcie"- jak sama nazwa podpowiada musimy coś wyrżnąc :D



.... styl rżniecia dowolny.... B) ... ja rznołem nożem do tapet.... odwrócone wieko posłuży jako podstawa górnej sekcji wypełnionej keramzytem, ja wyciołem otwór wielkosci wytłoczenia, inaczej gorne wiadro mogło by raczej nie stac zbyt stabilnie i elegancko, wy mozecie wyciąc otwór dowolny ale na tyle duży aby włozyc tam pompke.



Na fotce powyżej jest pokazana pompka z weżykiem, oczywiscie górne wiadro musi miec kilka otworów o srednicy 8mm, powiedzmy ze piec, cztery przy krawedziach dna jako drenaż i jedna bardziej na srodku, posłuży na doprowadzenie wezyka z kapilarą, nalezy to zrobic zanim wsypiemy keramzyt.



I tak oto mamy efekt koncowy, wiem wiem design dupy nie urywa ale można byc posiadaczem technologi NASA za 15 "Paundów" i cieszyc sie 2x wiekszym plonem.




A oto krótki filmik jak to działa....




pozdro ekipa i zycze udanych warsztatów.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez F.B.I.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

I właśnie o to chodzi !!! :P
Inicjatywa i kreatywność ... wcale nie trzeba przepłacać, bo można samemu zrobić wiele. :)

Fajny pomysł FBI !
Oby takich więcej było...
Jak to musi cieszyć :)

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #3

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

.... własnie o to chodzi, cieszy sie człowiek jak murzyn z bateryjki.... :-)
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #4

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Miodzio lodzio
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #5

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Czyli takie spryskiwanie punktowe ( na zdjęciu widać mokre koło w koło spryskiwacza ) wystarcza aby tam na dole zmoczyć całe wiadro ? tzn keramzyt pod tym suchym u góry ?

Po takim przełożeniu to ta nasa to proste rzeczy robi heheh :) czekam na diy lot w kosmos :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Double

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #6

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

mysle że zdecydowanie wystarczy, jesli nie to dodam jescze dwa, ale keramzyt dosc dobrze chłonie wode.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #7

  • Acephali
  • Acephali Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 285
  • Zebranych lumenów: 316
  •  

  •  

Panie Docencie!

Etap rżnięcia nie pozostawia złudzeń, iż mamy tu do czynienia z, pozwolę sobie na te mocne słowa - niemałą rewolucją semantyczną wdzierającą się kuchennymi drzwiami w meandry zaawansowanej technologicznie botaniki.
Rzecz można "JAK SOBIE PORŻNIESZ, TAK SIĘ WYŚPISZ!"

:talk:

ps. Keramzyt potrafi utrzymać wilgotność dłużej, niż nam się wydaje. W warunkach uprawowych (wentyle, temp. +/- 28 stopni) niezalewany (ebb&flood) przez tydzień keramzyt jest wilgotny już od 3cm w dół. Myślisz, że sucho, a na dnie istny AQUAPARK ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: F.B.I

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #8

  • Ace Ventura
  • Ace Ventura Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • jungle man
  • Posty: 160
  • Zebranych lumenów: 151
Piękny projekcik ! bede bacznie śledził !


pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #9

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

dokładnie acep, tak jak mówisz, miałem torbe keramzytu po kilku tygodniach wciąż był mokry.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wilma gangham style...:-) 10 lata 4 miesiąc temu #10

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Oglądając film aż mi się szczać zechciało :D
FBI spotkałem się kilkukrotnie, z stwierdzenie że nie powinno się lać pożywki na medium gdyz może to powodować rzozrost glonów. Wyjąłeś zraszacza żeby pokazać jak to działa czy mit o glonach, mchu i Shreku to straszna rzeczywistość :woohoo:
Ciekawe rozwiązanie, bravo!
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany