Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Hempy Buckets - Co i jak.

Hempy Buckets - Co i jak. 8 lata 3 miesiąc temu #1

  • Janek
  • Janek Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 50
  • Zebranych lumenów: 328
  •  

  •  

akapitZaczynamy! Więc słyszałeś o Hempy Buckets, ale ciągle nie masz pojęcia o co chodzi ? To świetnie ! Ten temat jest właśnie dla Ciebie. Większość tutejszych informacji pochodzi z postów użytkownika Dalaihempy i wśród wielu innych to właśnie opisana tutaj metoda jest jego własną i sprawdzoną metodą.
akapitCzym są Hempy Bucket ? To pasywne systemy hydroponiczne co jest równoznaczne z brakiem ruchomych części a z tego powodu jest prawdopodobnie najmniej skomplikowanym systemem hydroponicznym jaki istnieje, systemem który umożliwi Ci szybko poprawić ewentualne błędy i sprawnie dotrzeć do zbiorów.
akapitJak to działa ? Hempys mają zapas wody bogatej w pożywkę poniżej dziur drenażowych; w chwili gdy korzenie sięgną wody zauważysz gwałtowny wzrost.

Jak zrobić Hempy Bucket ?

Rzeczy które będziesz potrzebował:
* 10 litrowe wiadro dowolnego koloru
* wiertarkę lub coś czym wykonasz otwory
* perlit/wermikulit (w proporcjach 3/1)

I to wszystko ! Proste nie ?

OK, teraz jak to zrobić:
Weź 10L wiadro, wiertarkę/coś czym wykonasz otwór i na poziomie około 2'' powyżej dna wykonaj dziurę. Ja użyłem wiertła 5/16. Gratulacje! Zrobiłeś sobie Hempy Bucket.



akapitRobimy to aby zabezpieczyć wiadro przed pozostaniem mokrym jednocześnie zapewniając sobie bezpieczeństwo od przelania rośliny. Mieszanka perlitu z wermikulitem w proporcjach 3 do 1 jest dobrym sposobem na zapewnienie roślinie bogatej w odżywkę wody do momentu gdy ta (roślina) nie sięgnie swoimi korzeniami do rezerw pod poziomem dziury przelewowej. Możesz użyć tacki lub jakiegokolwiek innego systemu aby zapobiec rozlaniu się nadmiaru wody wypływającego z wiadra po podlaniu rośliny.

akapitZasadź roślinę do wiadra. Ja dla sadzonek używam jiffys a gdy trochę podrosną przenoszę je do dolnej połowy 2L butelki w której to trzymam je – ze względu na niewielka (w porównaniu do 10L wiader) ilość miejsca jakiej wymagają – aż do przesadzenia. Tworząc mieszankę medium możesz porzucić perlit jeśli przeszkadza Ci kurz.













akapitWoda z odżywką o pH 6,2 i jesteś gotowy do startu! Hempy odkrył że pH na poziomie 6,2 jest najbardziej odpowiednie, ja również zgadzam się z tymi obserwacjami, pH 5,8 zaowocowało plamami na liściach. Możesz użyć jakiejkolwiek odżywki do uprawy hydroponicznej, zależnie od tego która z nich uczyni Cię szczęśliwym, ja jestem wierny Vitalink które zostało mi polecone na tym forum i jestem z niego bardzo zadowolony.

akapitIstnieje i coraz większą popularność zdobywa trend wykorzystania w Hempy Bucket jako medium kokosu, ale musisz jednak zmieszać go z perlitem lub czymś podobnym ponieważ sam kokos będzie pozostawał zbyt wilgotny – potrzebuje on drenażu aby poprawnie spełniać swoje funkcje.





Tłumaczenie: Janek, dla www.growlike.pro
źródło: www.thctalk.com/cannabis-forum/showthread.php?41654-How-To-Hempy-Bucket
Pokój i Miłość.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany