Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Poradniki i informacje dodatkowe ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przeterminowane nawozy.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #1

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Witam.
Jakie macie zdanie na temat przeterminowanych nawozów.
Ile jeszcze można go używać? Np od plagronu zestaw bio nie ma daty ważnaości.
A może w ogóle nie ma co się przejmować datą?
Mam jeden taki.





:peace: :ganja: :smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Mam przeterminowany Rhizotonic od Canny, termin skończył się ponad 3 miesiące temu. Używam i nie zaobserwowałem negatywnych skutków. Nawozy przechowuje w ciemnym i chłodnym miejscu. Efekty stosowania supli możesz zobaczyć w fotorelacji.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #3

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

bo tak sie włśnie zastanawiam co może się
"zepsuć" w takim bio ...
i po co ta data, żeby napędzać sprzedaż ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #4

  • Klepnix
  • Klepnix Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • .
  • Posty: 2002
  • Zebranych lumenów: 4582
  •  

  •  

Ja mam 2 lata przeterminowany PK 13/14canna stosowanem go w .outdoorze, i jeszczemi zostało na ten rok, a ripen to chyba z 3 lata przeterminowany :D
.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #5

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Mój rekord to 3 lata po terminie Bloombastic od ATAMI - kupiłem za dużo i leję o jakiś czas. O dziwo, przy ostatniej uprawie gdy lekko przypaliłem rośliny myślałem że to jego wina - na chwilę obecną stosowany tak samo od 3 lat przynosi lepsze efekty - zero przenawożeń, rośliny po sobie nic nie dają poznać.

Teraz też dorwałem BioRhizotonica po terminie i chcę go sprawdzić... Niby BIO to powinna kupa się z tego zrobić i nic tylko spuścić w kiblu - jak będzie się okaże.

W obecnych czasach nawet woda mineralna ma termin przydatności do spożycia.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #6

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

czyli jedziemy z koksem :silly:
i nie mażemy się ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #7

  • stu
  • stu Avatar
dobrze przechowywany w zimnym ciemnym niezagrzybiałym miejscu powinien wytrzymać długo

jak sprawdzić nawóz czy jest jeszcze dobry?

po pierwsze musisz wiedzieć jak wygląda dobra świeża wersja. czy nie ma osadów czy może ma - cannaboost np. wytrąca osad który zawsze przed podlaniem trzeba wstrząsnąć a PK które zawiera czyste sole mineralne jest przeźroczyste

po drugie przelewasz nawóz do przeźroczystej szklanki i oceniasz czy nic w nim nie pływa, w nawozach czysto mineralnych potrafi robić się taki śluzowato-glutowate coś pływające - to grzyb, najłatwiej rozpoznać jak pływa kożuch z grzyba na powierzchni, tak miałem kiedyś w biobooście ale tylko w tym małym pojemniku do dozowania, przelałem resztę i było ok
podlewanie roślin grzybem nie jest zbyt korzystne więc nie patrz tylko na datę...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #8

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

stu napisał:
po drugie przelewasz nawóz do przeźroczystej szklanki i oceniasz czy nic w nim nie pływa, w nawozach czysto mineralnych potrafi robić się taki śluzowato-glutowate coś pływające - to grzyb, najłatwiej rozpoznać jak pływa kożuch z grzyba na powierzchni, tak miałem kiedyś w biobooście ale tylko w tym małym pojemniku do dozowania, przelałem resztę i było ok
podlewanie roślin grzybem nie jest zbyt korzystne więc nie patrz tylko na datę...

No tym grzybem to mnie zszokowałeś - nie pomyślał bym nawet... Myślę że mikoryza która jest w większości mieszanek glebowych, oraz dostępna w sklepach w postaci proszku poradziła by sobie z tym grzybem nieznanego pochodzenia. Czy się mylę?
Skąd pewność który grzyb jest dobry a który nie? Pomijam temat szarej pleśni... Zobaczę dziś czy coś mi tam nie pływa dziwnego...
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #9

  • kajjoje
  • kajjoje Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 177
  • Zebranych lumenów: 279
A co myślicie o asahi sl,bo mam przeterminowany był ważny do końca 2013,czy może stracić swoje działanie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #10

  • stu
  • stu Avatar
DeathAdder napisał:
stu napisał:
po drugie przelewasz nawóz do przeźroczystej szklanki i oceniasz czy nic w nim nie pływa, w nawozach czysto mineralnych potrafi robić się taki śluzowato-glutowate coś pływające - to grzyb, najłatwiej rozpoznać jak pływa kożuch z grzyba na powierzchni, tak miałem kiedyś w biobooście ale tylko w tym małym pojemniku do dozowania, przelałem resztę i było ok
podlewanie roślin grzybem nie jest zbyt korzystne więc nie patrz tylko na datę...

No tym grzybem to mnie zszokowałeś - nie pomyślał bym nawet... Myślę że mikoryza która jest w większości mieszanek glebowych, oraz dostępna w sklepach w postaci proszku poradziła by sobie z tym grzybem nieznanego pochodzenia. Czy się mylę?
Skąd pewność który grzyb jest dobry a który nie? Pomijam temat szarej pleśni... Zobaczę dziś czy coś mi tam nie pływa dziwnego...

dobrze rozwinięta miko w glebie pewnie tak, byłaby walka grzybów... wygrywa lepiej rozwinięty. nawozy to łakomy kąsek dla grzybów, składniki odżywcze, mikroelementy, szczególnie boostery zawierające cukry. kilka razy zagrzybiał mi nawóz z ciemnej szafy w temp pokojowej teraz te droższe tylko w temp piwnicznych na podłodze

dobry grzyb to rzadkość, trzeba zakładać że każdy grzyb niekupny jest zły :D mam jeszcze pudełko z tym bioboostem z grzybem pokażę wam przy okazji
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez stu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany