Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Poradniki i informacje dodatkowe ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przeterminowane nawozy.

Przeterminowane nawozy. 10 lata 1 miesiąc temu #11

  • Wild
  • Wild Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 148
  • Zebranych lumenów: 138
Myślę, że nie tylko ja chętnie zobaczę zagrzybiały nawozik :) daj foto jak tylko będziesz mógł :) dla potomności ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Przeterminowane nawozy. 7 lata 2 miesiąc temu #12

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Nie będę zakładał nowego tematu, jak to jest z nawozami które zamarzly? Na temamt terminów przydatnosci wiem ze nawet po terminie zadziała, sprawdzałem i było dobrze wiec działa. Mam natomiast resistim w którym pływają jakby czarne grudki (minerały sie krystalizuja?) nawóz jest jeszcze w terminie. Chodzi mi natomiast o greensensation i cała paczkę zestaw 5 nawozów w tym enzymy rotfast i inne.
W tym nawozy bio . Miał ktoś jakieś doswiadczenie? Czy mozna to jakoś sprawdzić? Wiadomo ze tego nie wyrzuce i będzie na outdoor bez negatywnych skutków tylko czy zawartość soli z mineralnych i bakteri i enzymów z bio nie zdechnie od mrozu mozna to jakoś sprawdzić?

:peace:
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Ostatnio zmieniany: 7 lata 2 miesiąc temu przez Kimbo Slice.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeterminowane nawozy. 7 lata 2 miesiąc temu #13

  • Warrior
  • Warrior Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • -mininamaxa-
  • Posty: 783
  • Zebranych lumenów: 2308
  •  

  •  

Taka sytuacja - może komuś się przyda :

Nawozy mineralne: przechowywanie. Złe przechowywanie nawozów.

Nawozy mineralne można przechować do następnego sezonu, ale w odpowiednich warunkach. Czy wiesz, jak złe przechowywanie nawozów wpływa na jakość nawozów?

Preparaty chemiczne: nawozy i środki ochrony – jak je przechować do następnego sezonu.
Nawozy mineralne: jak przechowywać nawozy. Warunki przechowywania nawozów

Złe przechowywanie nawozów mineralnych mogą spowodować pogorszenie jakości nawozów, a tym samym ich skuteczność. Trudniejsze też staje się ich użycie.
Skutki złego przechowywania nawozów

Zbrylenie nawozów sypkich – utrudnia ich rozsiewanie. Jeśli zbrylenie nie jest silne, można bryłki nawozu rozgnieść w ręku bądź rozbić np. gumowym młotkiem, ale gdy zbrylenie jest silne, pozostaje rozpuszczenie nawozu w wodzie i w tej postaci jego zastosowanie.

Mazistość – jeśli nawozy o dużej zdolności pochłaniania wilgoci z powietrza były przechowywane w nieszczelnych opakowaniach, to mogły stać się maziste. W takim przypadku najlepiej rozpuścić nawóz w wodzie i stosować jego wodny roztwór.

Rozwarstwienie nawozów płynnych można spróbować usunąć silnie wstrząsając preparatem przed zastosowaniem – jeśli nawóz dobrze "wymieszał się”, można go z powodzeniem użyć. Jeśli jednak zauważymy, że wytrącił się osad, to taki nawóz może mieć mniejszą wartość, a dodatkowo cząstki osadu mogą zatykać dysze opryskiwacza, który używany jest do zastosowania nawozów płynnych.

Przemrożenie – szczególnie niekorzystnie wpływa na nawozy płynne, które w temperaturze poniżej 0 st. C mogą obniżać swoją jakość. Reakcje chemiczne zachodzące przy ujemnej temperaturze w nawozie powodują rozkład związków, doprowadzając do powstania nierozpuszczalnego osadu. Efektywność zastosowania takiego nawozu jest mniejsza, ponieważ rośliny nie będą mogły pobrać tych składników pokarmowych, które wytrąciły się w postaci osadu.

Przegrzanie – wysoka temperatura powoduje szybszy przebieg reakcji chemicznych, co sprawia, że nawozy szybciej tracą swoją wartość.

źródło : wymarzonyogrod.pl

:rasta: W.
,,sata kesää tuhat yötä ,, :P
Ostatnio zmieniany: 7 lata 2 miesiąc temu przez Warrior.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, DIESEL, Pingwin, GOLABek

 
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany