Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Inne Artykuły niekoniecznie związane z tematyką Cannabis ...

TEMAT: Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy.

Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. 10 lata 1 tydzień temu #1

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Ale jaja. Idziesz do lekarza z kaszlem a on wypisuje Ci jakieś "kosmiczne" lekarstwa! Człowieku lecz się sam...Ręce i cycki opadają!



Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. "Jeśli płacimy lekarzom, to oni dają nam recepty" - przyznał były przedstawiciel firmy





Polscy lekarze brali łapówki od brytyjskiego koncernu Glaxo i przepisywali pacjentom określony lek. Sprawą zajmuje się CBA i prokuratura. Korumpowanie lekarzy stosują i inne firmy farmaceutyczne, ale na razie mają więcej szczęścia.

Równanie jest proste. Jeśli płacimy lekarzom, to oni dają nam recepty. Nie płacimy, to nie widzimy recept na nasze lekarstwa

— powiedział cytowany przez BBC Jarosław Wiśniewski, były przedstawiciel GlaxoSmithKline na okrąg łódzki. Mechanizm korupcji, jaką prześwietla CBA i prokuratura, polegał na wypłacaniu lekarzom honorarium za „pogadanki edukacyjne ”, które nigdy się nie odbyły. Lekarze wiedzieli, że w rzeczywistości jest to łapówka za przepisywanie recept na lek przeciw astmie Seretide.

BBC nie informuje o tym wprost, ale można wywnioskować, że sprawę ujawnił „skruszony ” pracownik koncernu, którego przeraził fakt, że lek przepisywany jest w wypadkach, gdy nie ma do tego wskazań.

Koncern Glaxo, największy gracz na polskim rynku farmaceutycznym ma od pewnego czasu fatalną passę. Kilka miesięcy temu wybuchła wielka afera korupcyjna w Chinach — dokonano aresztowań menadżerów koncernu, zarzucając im, że na łapówki dla lekarzy przeznaczyli 500 milionów dolarów. Jeszcze wcześniej koncern przyznał się do korumpowania lekarzy i oszustw przy promowaniu lekarstw w USA i zgodził zapłacić rekordową karę 3 mld. dolarów . Ale tylko ktoś bardzo naiwny uwierzyłby, że grzechów Glaxo nie mają na sumieniu inne koncerny farmaceutyczne.

Sposoby „motywowania ” lekarzy do zapisywania określonych leków są powszechnie znane — sesje wyjazdowe w luksusowych ośrodkach na całym świecie, konferencje w spa, czy honoraria za udział w tzw. programach badawczych, polegających na wypełnianiu ankiet.

Przyznam, że rozbawił mnie cytowany przez BBC anonimowy polski lekarz, który wyznał ,że „koncern nie przestaje kusić, a ja jestem tylko człowiekiem ”. To jednak czarny humor, zwłaszcza z punktu widzenia potencjalnego pacjenta. Czyli każdego z nas.

Zapewne niektórzy z czytelników mają dość szczególne doświadczenia z receptami wypisywanymi przez lekarza . Ja również. Dopiero niedawno doznałam olśnienia — sądzę, że już wiem, dlaczego lekarz potrafi zapisać lek przeciw astmie przy banalnym kaszlu. Nie chodzi zresztą o Seretide koncernu Glaxo.

Wyrzucałam taką receptę do kosza, wierząc, że wystarczy zwykły syrop . I jakoś się nigdy nie zawiodłam. Ale obawiam się, że inni pacjenci mogli bardziej ufać panu doktorowi, Lekarz powinien kierować się dobrem pacjenta. To fatalne, jeśli możemy przypuszczać, że nad dobrem pacjenta przeważa dobro koncernu.

Maja Narbutt

źródło: tocowazne.pl/v/koncern-glaxo-korumpowal-polskich-lekarzy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Wild, Człowiek Nauki Fazy,

 
 
 

Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. 10 lata 1 tydzień temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Żadna nowość!
Wszędzie są pazerni na kasę ... garść tylko jest uczciwych ! :(

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. 10 lata 1 tydzień temu #3

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Golasku to chyba tylko ja jestem jakiś naiwny :(
Koszmar...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. 10 lata 1 tydzień temu #4

to jest żart, traktują "cie" jak ścierwo
moje zajebiste przygody w "służbie zdrowia" :

kiedyś po wyleczeniu pewnej choroby gdzie pięciu innych nie wiedziało co ze mną zrobić, myśle sobie ta 6-sta jest całkiem dobra pomogła i potłumaczyła ... przyszłem na ostatnią kontrole i mowi mi pani tak:
- jest pan całkowicie zdrowy, dam panu jeszcze witaminki i niech pan jeszcze raz przyjdzie /myśle sobie spoko :) ... poszłem do apteki a witaminy w cenie 70 zł i więcej tam nie poszłem a zamiast witamin kupiłem se orzeszki i owoce.

inną sytuacje miałem taką, że przychodze do doktora i mówie "to to to i tamto mnie boli" dał mi recepte i mówi "niech pan to weżmnie a jak nie pomoże to pan jeszcze przyjdzie" potem wyciąga z biurka sprzęt który mi przepisał i pokazuje jak się go używa, pomyślałem że dam mu szanse - nie pomogło, już jak zobaczyłem u niego to na biurku powinienem wywalić recepte.

trzecią sutyacje "śmieszną" miałem taką że jest u mnie w okolicy dobra znachorka która przyjmuje prywatnie i choć bierze to przepisała mi i wytłumaczyła co i jak oczywiście zbadała dokładnie i miała czas porozmawiać o chorobie. poszłem kiedyś do niej z NFZ wyglądało to tak, że ja nie miałem okazji opowiedzieć co mnie boli, było tylko:
- dzieńdobry
- co jest
- paracetamol
- dowidzenia

każdy pewnie zna historie jak trzeba się ojeżdzić po 2, 3, 4, 5, 6, razy żeby załatwić jedną sprawe bo tam niema pieczątki bo pani zapomniałą że jeszcze taki papierek, bo ten juz jest nieważny, bo to tamto sramto kurwa, w erze komputerów oni nie potrafią sami nic jagby tych komputerów nie było a człowiek musi brac tygodnie wolnego żeby coś załatwić.

ja tam staram się czosnek, cytryna, imbir, pokrzywa itd... przeziębienia nie można olać lepiej się pocić pod grubą czapką jak ją ściągnąć na wietrze, choć czasem i to pierwsze bywa niedobre. żadne paracetamole tableteczki proszeczki musujące i inne guwno, tak jak mleko i białe pieczywo - czasem można ale dla większości ludzi te rzeczy są raczej przyczyną chorowania a ich pozytywne działanie jest tak widocznie jak działanie majeranku w lufce. do lekarzy chodze żadko z wielką jebucką niechęcią bo się ich boje, że moje zdrowie i jego wakacje może połączyć jakaś niewidzialna nić. jestem dla nich miły i grzeczny traktuje ich jak piesek swojego pana, wiem że oni to lubią tak jak lubią tresować swojego wielkiego rasowego psa, tylko ja nie jestem rasowy. wiem że ich miłe słowa to taka gra, to i staram się ich brać na słodkie oczy i niewinność. to jednak po recepte idąc nigdy niewiem czy robie dobrze, robie to bo niewiem co moge zrobić innego i coś zrobić trzeba.

przeprasam że jade takim żarem, poprostu sie zdenerwowałem jak sobie to wszystko poprzypominałem :D ... ide na cherbatke z pokrzywy
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Method, Wild

Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. 10 lata 1 tydzień temu #5

  •  Avatar
Male sprostowanko, dziecko moje dostaloten lek ale zonka mowi mi ze pomaga, piznal mi sie z lekiem nr dwa na to samo(jest ich kupa) i tamten nie pomaga awrecz po huj on to nie wiem. eby byl...
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień temu przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. 10 lata 1 tydzień temu #6

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Dodam jeszcze, że szkoda naprawę pisac i tłumaczyć innym ...

Każdy powie „Ja wiem swoje i nie po to leki są, aby ich nie używać”.

Oczywiście nie wszystkie wymyślone przez farmację środki są złe, bo wiele jest robionych na bazie starych przepisów „szamanów” jak to nazwę.
Ale tak naprawdę reszta czyli jakieś 90% to syf, który wyniszcza nam co innego.
Prawda jest taka, że na zdrowiu się nie oszczędza ... róbmy przemyślane zakupy, zwróćmy uwagę co jemy itd...
Pamiętajmy, że nasze oszczędzanie może za kilka lat przeobrazić się w ogromne wydatki !

PS. oby nikt nie miał problemów ze zdrowiem ... tego Wam życzę i sobie ! :ganja:

Pozdro
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Method, DIESEL, Człowiek Nauki Fazy,

Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. 10 lata 1 tydzień temu #7

  •  Avatar
Ja to czasem mysle ze Goly z Bas tajpanami spolkuje i Rasluta...heheheh Dobrze bratku prawsz choc szczerze? boje sie nie kupic tego leku widzialem co siez dzieciakiem dzialo. Brzydki przyklad moze, alewidzialem ze bol jakby krzyzowali pana jezusa tak sie dzieciak dusil...wez badz tu madry? wiem ze to syf ale co tu wybrac jak nie o mnie chodzi...sam schorowany pierdole leki, wiadro mam ale nie dzieciom....Taka patowa sytuacja chyba nie? Pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Koncern Glaxo korumpował polskich lekarzy. 10 lata 1 tydzień temu #8

  • Method
  • Method Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 272
  • Zebranych lumenów: 519
  •  

  •  

Czyste skurwysyństwo to co oni wyprawiają...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany