Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...

TEMAT: Palenie marihuany na świecie. Polska w czołówce

Palenie marihuany na świecie. Polska w czołówce 10 lata 3 miesiąc temu #1

  • Alien
  • Alien Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • ja tu tylko sprzatam
  • Posty: 1507
  • Zebranych lumenów: 2609
  •  

  •  

Prawie co siódmy mieszkaniec Włoch i Nowej Zelandii w wieku od 15 do 64 roku życia przyznaje, że w zeszłym roku zapalił marihuanę. Sprawdź, na którym miejscu w rankingu znajduje się Polska.



Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (United Nations Office on Drugs and Crime), palenie marihuany najpopularniejsze jest wśród mieszkańców Włoch i Nowej Zelandii w wieku od 15 do 64 roku życia (14,6 proc.)


Ko­lej­ne miej­sca zaj­mu­ją od­po­wied­nio: Ni­ge­ria (14,3 proc.), USA (14 proc.), Ka­na­da (10,9 proc.) i Au­stra­lia (10,3 proc.).

Na siód­mym miej­scu zo­sta­ła skla­syf­ko­wa­na ex-aequo Pol­ska i Hisz­pa­nia. Nie­mal co dzie­sią­ty miesz­ka­niec tych kra­jów (9,6 proc.) palił w 2012 roku ma­ri­hu­anę.

Naj­mniej­sze za­in­te­re­so­wa­nie mięk­kim nar­ko­ty­kiem wy­ka­za­no w kra­jach Ame­ry­ki Po­łu­dnio­wej i Środ­ko­wej, a także Azji Wschod­niej - praw­do­po­dob­nie z po­wo­du po­waż­nych re­stryk­cji wy­ni­ka­ja­cych z faktu po­sia­da­nia po­pu­lar­nej używ­ki. Cho­dzi przede wszyst­kim o Hon­du­ras (0,8 proc.), Peru (0,7 proc.) i In­do­ne­zję (0,5 proc.).

Tym­cza­sem w ze­szłym roku w Sta­nach Zjed­no­czo­nych, w sta­nach Ko­lo­ra­do i Wa­szyng­ton, gło­so­wa­no za le­ga­li­za­cją ma­ri­hu­any. W Ka­li­for­nii pod­czas wy­bo­rów do Kon­gre­su w 2010 r. prze­pro­wa­dzo­no re­fe­ren­dum o le­ga­li­za­cji ma­ri­hu­any – sto­sun­kiem 43 proc. do 56 proc. pro­jekt zo­stał od­rzu­co­ny. Po­sia­da­nie od 28 g ma­ri­hu­any po­zo­sta­je nie­le­gal­ne i jest ka­ra­ne grzyw­ną w wy­so­ko­ści 100 do­la­rów.

Wiele państw już umoż­li­wia ko­rzy­sta­nia z niej z po­wo­dów zdro­wot­nych (Ho­lan­dia, nie­któ­re kan­to­ny Szwaj­ca­rii - znaj­du­ją się ona w sprze­da­ży w tzw. cof­fe­sho­pach), ale są też ozna­ki nad­uży­cia.

Ostat­nie ba­da­nia wy­ka­za­ły, że więk­szość osób ma­ją­cych do­stęp do ma­ri­hu­any to byli mło­dzi męż­czyź­ni, któ­rzy ma­ri­hu­anę trak­to­wa­li jako lek na tzw. "prze­wle­kły ból".


pozdrówki
peace :peace:




Źródło: Media
kto mnie szuka ten mnie znajdzie tam gdzie czuc
ukochana ganje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

 
 
 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany