Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...

TEMAT: Marek Raczkowski w swoim domu opiekuje się bezdomnym narkomanem.

Marek Raczkowski w swoim domu opiekuje się bezdomnym narkomanem. 10 lata 3 miesiąc temu #1

„Karanie za posiadanie i używanie jest zupełnie pomyloną sprawą” – mówi o narkotykach w wywiadzie dla „Newsweeka” rysownik Marek Raczkowski. Sam opiekuje się młodymi, bezdomnymi narkomanami i narzeka, że to wobec nich stosuje się restrykcyjne prawo, a „wielcy handlarze nikogo nie gorszą”. „Nikt nawet nie jest oburzony, że Seymour Hoffman kupował, uczestniczył w tym całym procederze, posiadał, przysparzał dochodów przestępczym organizacjom!” – podkreśla.



Pretekstem do rozmowy z Raczkowskim o narkotykach stała się dla „Newsweeka” właśnie informacja o śmierci Philipa Seymoura Hoffmana, który został znaleziony z wbitą strzykawką i heroiną. Rysownik przekonuje, że sam tego narkotyku nie próbował, ale dziś widzi „to” w swoim domu, gdzie przyjmuje potrzebujących narkomanów.

"W tej chwili to jest jedna osoba, ale przez jakiś czas były dwie, miałem tutaj szpital, kroplówki, zszywałem rany, działy się rzeczy takie, że myślałem, że zwariuję. Teraz to znowu do mnie wróciło, chociaż już myślałem, że się skończyło" – mówi.

Raczkowski jest zdesperowany, bo nie może liczyć na pomoc. Do szpitala przyjmują tylko po próbie samobójczej, a trudności są też w umieszczeniu takiej osoby w wyspecjalizowanym ośrodku.

„To jest trochę tak, jakbyś idąc ulicą, zobaczył bezdomnego, zabrał go do domu i zaczął z nim mieszkać, karmić go i dbać o niego. Wszyscy byliby przerażeni. (…) Trudno jest umieścić kogoś takiego w ośrodku, a następnie ten ktoś jest wyrzucany z tego ośrodka za to, że do mnie zadzwonił itd. To jest trochę sekciarskie, dziwne. Nikt tam nie chce ze mną rozmawiać, ponieważ nie jestem ojcem. Dzwonię do znanej mi świetnie terapeutki, prosząc o pomoc, i słyszę rzeczy, które mogę usłyszeć w TOK FM albo w internecie przeczytać. Wszyscy patrzą na mnie z politowaniem” – opowiada.



Jego celem jest, by jego "podopieczni" dostał się na terapię. Nie wiadomo jednak, czy się uda. "W tej chwili jestem na etapie całkowitej, totalnej bezradności. Chciałbym uciec od tego, zmienić adres, numer telefonu, zniknąć i tyle, ale nie potrafię, może dlatego, że jest mróz, śnieg i zima. To spadło na mnie znowu, a już myślałem, że doprowadziłem rzecz do końca ogromnym kosztem. A teraz się okazało, że nic z tego" – stwierdza.

Właśnie ze względu na takie przypadki, ale też na własne doświadczenia z narkotykami, Raczkowski narzeka na prawo, które jest "niesprawiedliwe, błędne i którego będziemy się wstydzić". "Wszyscy uznają za zupełnie normalne, że Hoffman czy Amy Winehouse ćpają, a jednocześnie zamyka się do więzienia zwykłego człowieczka za to, że 'coś' miał" – zaznacza.

"Dopóki przepisy stosuje się tylko wobec biedaków i najłatwiejszych do złapania, a wielcy handlarze narkotyków i celebryci sobie to robią i nikogo to nawet nie gorszy... Nikt nawet nie jest oburzony, że Seymour Hoffman kupował, uczestniczył w tym całym procederze, posiadał, przysparzał dochodów przestępczym organizacjom!" – dodaje.



żródło:
natemat.pl/91475,marek-raczkowski-w-swoim-domu-opiekuje-sie-bezdomnym-narkomanem-nikt-nie-chce-pomoc-jestem-totalnie-zalamany#
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Gimli, kajjoje

 
 
 

Marek Raczkowski w swoim domu opiekuje się bezdomnym narkomanem. 10 lata 3 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Smutna prawda o naszej rzeczywistości a że ludzie biorą jeszcze siłę na takie poświęcenia to już jest mega wyzwanie...
Widziałem ludzi na odtruciu, bywałem kilka razy w takich ośrodkach - nie tędy droga mości politycy!
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany