Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Co policja wie na temat marihuany?

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #1

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Co policja wie na temat marihuany?



Pisanie tego artykułu wywołało we mnie tyle samo rozbawienia co smutku, ponieważ jest to dokument zamieszczony na stronach policji w celu edukacji, a także prowadzenia zajęć programowych na temat narkotyków. Ponieważ moja wiedza na temat narkotyków skupia się głównie na marihuanie, to zweryfikuję informacje podane na ten właśnie temat.
Tutaj źródło do oryginalnego dokumentu policji www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CC0QFjAB&url=http%3A%2F%2Fkatowice.szkolapolicji.gov.pl%2Fpublikacje%2Fpublikacje-2012%2F%3Faid%3D9965%26pid%3D9962%26sa%3D1&ei=h5N1VNbzOZTYatPRgsgP&usg=AFQjCNHwERJO2hCaTzfMSE-eCDe4caTaUw&sig2=37Bjde2pI4XYQFsmE9SjMA&bvm=bv.80642063,d.d2s

Narkotyki – Charakterystyka wybranych substancji – Tak zaczyna się poradnik wydany przez Szkołę Policji w Katowicach.

„Konopie indyjskie to polski odpowiednik Cannabis Sativa – rośliny, z której produkowana jest marihuana, haszysz oraz olej haszyszowy”

No cóż, moja wiedza mi nie pomaga, ponieważ nie jestem w stanie zrozumieć co chciał przekazać autor. To, że konopie indyjskie są z polski czy to, że konopie siewne to marihuana?
Przywołując ostatnie wydarzenia wiadomo dlaczego policja zatrzymała 22-latka za posiadanie 19kg konopi siewnej. Czy mając takie materiały edukacyjne mogło to się skończyć inaczej?

„Wzmianki o konopiach indyjskich pojawiają się w dokumentach medycznych pochodzących nawet sprzed pięciu tysięcy lat, głównie z rejonów indyjskich, chińskich oraz asyryjskich. Należy pamiętać, że konopie służyły przede wszystkim jako materiał do produkcji sznurów okrętowych (gdyż praktycznie nie gniją w wodzie i są bardzo wytrzymałe). „

Pamiętajcie, że pomimo dokumentów medycznych na temat konopi indyjskich konopie służyły głównie jako materiał do produkcji sznurów okrętowych ( truestory ) Co ma piernik do wiatraka? Konopie indyjskie, z których robiono leki a konopie siewne, z których robiono liny to zupełnie inna bajka.

„Marihuana (termin pochodzenia meksykańskiego – marihuana oznacza gatunek tytoniu, który czasem mieszano z konopiami) to susz z młodych liści i kwitnących wierzchołków rośliny, który w postaci sproszkowanej lub zrolowanej jest przeznaczony do palenia w skrętach, fajkach lub fifkach.”

Według policji marihuana oznacza gatunek tytoniu, który czasem mieszano z konopiami. No proszę was…

” W porównaniu z innym kanabinolami marihuana ma dość słabe działanie, ponieważ zawartość w niej tetrahydokanabionolu (THC) wynosi od 1% do 15%”

Innymi kanabinolami? Kannabinoidy to substancje zawarte w marihuanie, z których tylko niektóre mają właściwości psychoaktywne a THC posiada ich najwięcej. Autor miał zapewne na myśli, że marihuana ma z reguły mniej THC niż haszysz czy olej z konopi, jednak sposób w jaki zostało to napisane powoduje, że jest to po prostu idiotyczne. To chyba taki relikt przeszłości i wymyślnego nazywania przetworów konopi kanabinolami.

„Haszysz to żywica konopi połączona z tzw. nośnikiem, np. klejem, woskiem, ziemią czy popiołem. Żywice rośliny zbiera się w sposób mechaniczny lub w wyniku obróbki chemicznej. „

No nie, po prostu ku*wa no nie. Z nośnikiem to autorzy powinni udać się do najbliższej biblioteki i korzystając z internetu nagrać sobie informacje dzięki którym na lekcji „pouczającej” młodzież o narkotykach sami nie zostaną przez nie pouczone…

Olej haszyszowy –
„Wytwarzany w trakcie destylacji zmielonych lub posiekanych liści konopi indyjskich, zawiera do 70% THC, wykorzystywany nie tylko jako środek do odurzania (nasącza się, nim papierosy), lecz również w przemyśle kosmetycznym. Ma postać bardzo gęstej, lepkiej cieczy, czarnej z zielonkawymi przebłyskami, nierozpuszczalnej w wodzie. Używa się go nasączając papieros, w którym należy zrobić kilka otworów, następnie smaruje się powierzchnię odrobiną oleju i okleja papieros nową bibułką dla uzyskania dobrego ciągu. „


Pozostawię to bez komentarza, chwila szukania w internecie i wiadomo skąd takie idiotyzmy mogły pojawić się w takim dokumencie. Autorzy zwyczajnie kopiowali teksty z różnych stron internetowych czasem częściowo modyfikując źródła co doprowadziło do przeinaczenia ich sensu, powodując kompletny bezsens. Wystarczyło, że przeanalizowałem kawałek dotyczący marihuany, żeby stwierdzić, że cały ten dokument nie ma najmniejszego sensu powodują więcej niedomówień i szkód niż by go nie było wcale.

Policjo, WSTYD!


źródło: chwast.net/co-policja-wie-na-temat-marihuany/
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez DIESEL.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #2

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

I szlag mnie trafia jak to czyta, ciekawe co by zrobili jakby znalezli przy mnie lisc konopii(wiatrakowy) ? GMO nas zabije a te umysle zamkniete jak dupa w klozecie nie pozwola nam zajarac legalnie .
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #3

  • techacjusz
  • techacjusz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 54
  • Zebranych lumenów: 74
Najlepsze że oni naprawdę w to wierzą, to dowód jak ułomność może się wkraść i zadomowić na stałe w głowach ludzi. Czym więc jest rozum ? a czym uczucia? bez których wielu by tu nie było.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: DIESEL, pan kracy

 

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #4

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Haszysz to żywica mieszana z klejem - żywica to naturalny klej:/ Naprawdę konopie mają większe IQ niż niektórzy policjanci...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Method, Sandacz, Chmura, Chuck

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #5

  •  Avatar
O ja pierdole co ich tam ucza durniow.Ale fakt faktem ucza jednego ale psy glupie nie sa.1/3 psow to frajery co sie porozpierdalaly kiedys, poszly na psow i teraz cisna kolegow ale to inna historiataki pies latal od malego z kolegami po osiedlu widzial wszystko wie wszystko i jebana poszla i tera mistrz wykrywalnosci kurwa. Tak sie psy ucza a co m regulki mowia....Przepisowo przeslichiwanego sie nie bije np:D A realia? hhe. Teoria ma sie nijak do praktyki, choc przyznam glupot napisali pieknych. Z kad oni kurwa to biora? liscie sie pali....Moze i kurwa ziemie z perlitem? Jak Crak kurwa e szklanki :blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #6

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Fakt, sporo głupot tam powypisywali, ale czy autor teksu nie wygłupił się także?
„Wzmianki o konopiach indyjskich pojawiają się w dokumentach medycznych pochodzących nawet sprzed pięciu tysięcy lat, głównie z rejonów indyjskich, chińskich oraz asyryjskich. Należy pamiętać, że konopie służyły przede wszystkim jako materiał do produkcji sznurów okrętowych (gdyż praktycznie nie gniją w wodzie i są bardzo wytrzymałe). „

Pamiętajcie, że pomimo dokumentów medycznych na temat konopi indyjskich konopie służyły głównie jako materiał do produkcji sznurów okrętowych ( truestory ) Co ma piernik do wiatraka? Konopie indyjskie, z których robiono leki a konopie siewne, z których robiono liny to zupełnie inna bajka.
Nie widzę niczego nieścisłego w psim tekście, zapewne konopie były przede wszystkim używane do wyrobu lin. A piernik do wiatraka ma to, że i piernik i wiatrak to ta sama C.sativa, tylko inny formy hodowlane.
„Marihuana (termin pochodzenia meksykańskiego – marihuana oznacza gatunek tytoniu, który czasem mieszano z konopiami) to susz z młodych liści i kwitnących wierzchołków rośliny, który w postaci sproszkowanej lub zrolowanej jest przeznaczony do palenia w skrętach, fajkach lub fifkach.”

Według policji marihuana oznacza gatunek tytoniu, który czasem mieszano z konopiami. No proszę was…
Brak logiki autora tekstu. Nigdzie psy nie napisały, że marihuana to tytoń, tylko, że ten termin kiedyś tam w Meksyku oznaczał jakiś tam tytoń.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #7

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Policja policją... osobiście nie należę do pokolenia które tatuuje sobie na ciele JP100% czy tam CHWDP.
Prawda jest taka że w tej instytucji jest podobnie jak w innych państwowych czyli bardzo ale to bardzo źle.
Kolesiostwo, korupcja i jazda po najniższych w hierarchi czyli psach z prewencji/plutonu. Góra wiadomo ma wyjebane a jak sie niedajboze podwinie noga to czmychają na cieplutką emeryturke :)

Moze sie to komuś nie spodobac ale moim zdaniem jest mnóstwo ważniejszych spraw do zrobienia/naprawienia w samej polocji niz edukowanie ich w tym temacie. Większość z nich paliła w szkole średniej, cześć nadal pali takze ziółko rozpoznac potrafią.
Na szczęście się tym za bardzo nie zajmują, szczerze mówiąć to ja zupełnie nie ogarniam czemu tak jest. W całym kraju działa mnóstwo growshopów i jescze więcej seedbanków a oni mają to w dupue. WTF? Chciałoby sie napisać bo to Polska nie elegancja Francja

Nie chciałbym byc w tym kraju Policjantem, zero szzcunku ze strony społeczeństwo, kijowa robota za przeciętne pieniądze no chyba że ejst sie siostra najbardziej znanego policjanta w kraju :) wtedy ciepła posadka w Komendzie Głównej prosto po szkole czeka.
Wczoraj strzelali gumowymi kulami do protestujących górników w Jastrzębiu :oops:
Chyba bym sie spalił ze wstydu w momencie w którym musiałbym stanąć po stronie tego rządu a nie ludzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: pan kracy, , Boer Van Oranje, Chuck, techacjusz

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #8

  • pan kracy
  • pan kracy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 73
  • Zebranych lumenów: 52
no bez komentarza! kurwa nie myslałem ze kiedyś to powiem ale rozważam wypierdolić z tego kraju jak żyć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #9

  • Chuck
  • Chuck Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • 4:20
  • Posty: 361
  • Zebranych lumenów: 545
  •  

  •  

moim zdaniem są nie przygotowani.., prawie nic nie wiedzą na temat mj...

Kiedyś w liceum był u mnie pan Policjant który przyszedł nas doszkalać na temat "Marihuany" gość był tak ciemny w tych sprawach że mówił że po jednym buchu można popaść w narkomanie i że THC występuje najwięcej w liściach :o zaczełem się śmiać i wyszedłem stamtąd.

pozdro
Give me the sun I'll give you the buds
I don't have gun so don't call the caps

Pozdro
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez Chuck.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour,

Co policja wie na temat marihuany? 9 lata 2 miesiąc temu #10

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
O to ciekawe, ja zawsze myślałem, że THC występuje jednak w liściach...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany