Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...

TEMAT: Konopne ubrania ? Jak najbardziej !

Konopne ubrania ? Jak najbardziej ! 10 lata 6 miesiąc temu #1

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Konopie – ciągnie się za nimi zła sława. Producenci odzieży postanowili zmienić ten stereotypowy wizerunek i zawalczyć o cenne włókna, które na głowę biją np. bawełnę.



A jest o co się starać – bo wydające się na pierwszy rzut oka banalne konopie uprawne kryją w sobie naturalnie długie pasma włókien. To dzięki nim powstaje mocna, ekologiczna, a zarazem stylowa i ciekawa tkanina.

Konopie jak „druga skóra”

Tkaniny z konopi można chwalić długo. Są one całkowicie naturalne i przyjemne dla ciała, dlatego wywołują uczucie „drugiej skóry”. Ubrania z konopi są zdrowe, dobrze przepuszczają powietrze, a także doskonale chronią ciało przed zmiennymi warunkami termicznymi. Podczas upałów dają przyjemny chłód i świeżość, a zimą solidnie zabezpieczają przed niskimi temperaturami. Potrafią nawet ogrzać, gdy tkanina jest mokra!

Materiały z konopi nie powodują także reakcji alergicznych i podrażnień skóry, co stanowi dobrą wiadomość dla osób wrażliwych na substancje uczulające czy z innymi problemami dermatologicznymi. Również cierpiący na nadmierną potliwość dostrzegą zalety tkaniny, która ograniczając wchłanianie nieprzyjemnych zapachów, pozwala uniknąć kłopotliwych sytuacji.



Naturalność, ekologiczność i zdrowy charakter zostają zachowane już na etapie uprawy roślin, podczas której nie stosuje się nawozów chemicznych i sztucznego nawadniania, a brak syntetycznych komponentów daje gwarancję 100 proc. biodegadowalności. Mylą się jednak ci, którym na dźwięk wyrazów „ekologiczny”, „biodegradowalny”, „naturalny” czy „organiczny” przychodzą skojarzenia zgrzebnego, siermiężnego płótna. Okazuje się, że tkanina z konopi jest delikatna, lekka i miękka.



Jak się mają konopie do ubrań z bawełny?

Jeżeli porównujemy bawełnę organiczną do konopi, to zauważymy już znaczące różnice podczas uprawy. Konopie nie potrzebują wielkiej ilości wody i mogą rosnąć praktycznie w każdym klimacie poza kołem podbiegunowym. Ponadto mają mocniejsze włókna od bawełny, większą zdolność wchłaniania wody, są bardziej przewiewne i antyalergiczne. Natomiast jeżeli porównamy zwykłą bawełnę produkowaną na skalę masową z konopiami, to nie ma ona najmniejszych szans. Bawełna przegrywa już na etapie uprawy,bo potrzebuje dużej ilości herbicydów i pestycydów. Także samo włókno bawełniane ma niewiele wspólnego z włóknem organicznym.

źródło : ulicaekologiczna.pl/

Od siebie dodam iż sam mam bluzkę konopna - początkowo materiał był bardzo szorstki i wręcz gryzł skórę ale już po kilku praniach stał się zdecydowanie przyjemniejszy w użytkowaniu jest też nie elastycznym materiałem i sprawia wrażenie bardzo mocnego i trwałego - splot jest rzadszy niż w odzieży popularnej ale dzięki temu jest przewiewny. Po wpisaniu na ebay hemp clothes co nieco można wyszukać

polecam
śmiechlik
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, , Bongjour, kula00,

 
 
 

Konopne ubrania ? Jak najbardziej ! 10 lata 6 miesiąc temu #2

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Chyba pora się rozejrzeć nad jakimś konopnym ubrankiem...
Co jeszcze mogę dodać?

Help End Marihuana Prohibition!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Konopne ubrania ? Jak najbardziej ! 10 lata 6 miesiąc temu #3

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Przykładowe rzeczy z konopii które można zakupić



osobiście jasnych butów nie lubię ale w takich mógłbym na spota się przejść - czemu nie !

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Konopne ubrania ? Jak najbardziej ! 10 lata 6 miesiąc temu #4

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Trzeba będzie zainwestować ...

Takiego ciucha na szybkie akcje :)



A takiego na przesiadywanie w BOXie z Panienkami ... hyhyhy


Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, 4Elements

Konopne ubrania ? Jak najbardziej ! 10 lata 4 miesiąc temu #5

znacie jakieś konkretne adresy sklepow polskich gdzie można kupic takie konopne ciuszki ?
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Konopne ubrania ? Jak najbardziej ! 10 lata 4 miesiąc temu #6

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Bracie w Polsce znalazłem jeden sklep naturalsgroup.com/
ale pisałem kiedyś do nich i zero kontaktu - zdawało mi się że sklep umarł a teraz mi przypominasz i widzę że strona w przebudowie - może gdy wstanie to będzie działać i hulać .

Ja osobiście zakupy robiłem na ebaju - wpisujesz hemp clothes i coś znajdziesz ;) niektórzy wysyłaja za free , a opłaty można robić przez paypala - sa one darmowe . Zakładasz konto na paypalu na swojego maila i nazwisko - po czym ze swojego konta bankowego robisz tam przelew normalny - tutaj ważne jest aby nazwisko na koncie paypal było takie samo jak konto z którego tam środki przelewasz ( inaczej moga zablokować Ci te pieniażki na 40 dni ) i już na koncie paypal robisz transfer z PLN na USD np i kupujesz coś na ebaju już płacac z konta paypal :) easyyy

Moja bluza teraz już jest miękka i bardzo wygodna jestem zadowolony z jakości tego materiału :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany