Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Potrawy i inne wyroby domowe niekoniecznie z dodatkiem Cannabis ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jajecznica "FARMERSKA"

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #1

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Oczywistym jest, że każdy kiedyś w swoim Polskim, nędznym (bez obrazy) życiu jadł swoistą, ciepłą, dobrą jajecznicę. :)
Z tego powodu wstawianie przepisu nań nie jest wyróżnieniem się z tłumu bądź wybiciu się na czołówkę wielu. Jednak ja podam własny, przeze mnie wymyślony przepis na jajecznicę "FARMERSKĄ". Dlaczego farmerską? Ano dlatego, że zawiera wiele składników, które popularne są w wiejskim asortymencie lodówkowym :) Więc przejdźmy do rzeczy!


JAJECZNICA "FARMERSKA"




1. Składniki:
- 6 Jajek (najlepiej z własnej produkcji)

- 4 Kromki chleba białego

- 1 Cała cebula

- 1 Puszka kukurydzy 400g

- Papryka pikantna

- Wegeta/ Kucharek

- Pietruszka poszatkowana

- Masło

2. Przygotowanie:
Bierzemy tackę do szatkowania/ cięcia i kładziemy na niej cztery kromki białego chleba. Chleb ten kroimy wzdłuż, a następnie w szerz. Efektem końcowym mają być grzanki. To czy będą one sześcianem prawidłowym o podstawie kwadratu, zależy tylko i wyłącznie od was. Jeżeli lubicie grube, robicie grube jeżeli nie to zaniechacie tego. Tak czy siak, pod wpływem wysokiej temperatury oraz masła grzanki ulegną minimalizacji.




Świeże grzanki umieszczamy tam gdzie nam najwygodniej, najlepiej pod ręką. Z kolei na tackę kładziemy całą, pełną cebulę, wcześniej obraną z wierzchniej warstwy. Ową Cebulę przekrawamy na pół, a następnie obie części szatkujemy na półkola. Średnica każdego półkola zależy od upodobań kucharza bądź konsumenta.



Mając grzanki i cebulę pod ręką bierzemy patelnię. Może być jakakolwiek. Pamiętajcie aby położona na palniku nie była mokra. Konsekwencją tego mogłoby być pryskanie oleju lub masła. Na patelnię wkładamy masło i pozwalamy się mu rozpuścić oraz rozgrzać. Gdy to nastąpi wsypujemy wszystkie grzanki na patelnię i podpiekamy je około 5 minut do momentu aż się lekko zarumienią.




Gdy grzanki będą chrupkie i rumiane, oraz zacznie się unosić charakterystyczna woń palonego chleba, do zawartości patelni dosypujemy poszatkowaną cebulę i dodajemy odrobinę masła. Pieczemy wszystko około 5 minut odpowiednio manipulując patelnią w celu zapobiegnięcia przypaleń.




W czasie podpiekania zawartości patelni możemy zająć się przygotowaniem szynki bądź innego rodzaju mięsa. Możemy dodać za równo kurczaka, boczek i szynkę jak i salami, skiełbasę. Ja przygotowałem jajecznice na bazie szynki jako iż w lodówce czego innego nie było. Więc przejdźmy do przygotowania.

Bierzemy w/w tackę ponownie i kładziemy na niej około 3-5 plasterków szynki, którą następnie szatkujemy na kwadraciki, prostokąty, serduszka itd.






Następnie gdy zawartość patelni odpowiednio się zarumieniła dorzucamy do niej poszatkowaną szynkę. Następnie ponownie podpiekamy wszystko około 5 minut.




Gdy wszystko się odpowiednio scali i dojdzie do końcowej dla nas oczekiwanej konsystencji nic nas nie zatrzymuje przed tym byśmy dodali główne bohaterki tego przedstawienia czyli jajka.






Tradycyjnie rozbełtujemy jajka tak aby połączyły się ze wszystkimi składnikami. Następnie dodajemy połowę puszki kukurydzy wcześniej odsączonej. Gdy wszystko ponownie rozmieszamy możemy zwieńczyć nasze dzieło dwoma szczyptami wegety, papryką pikantną w zależności od upodobań oraz smaku, a także pietruszką. Polecam wszystkie te składniki podawać oddzielnie w trakcie mieszając całość gdyż podane wszystkie razem mogą załamać smak i zapach efektu końcowego.















Po zrobieniu wszystkiego co wyżej opisałem gotujemy całą zawartość patelni do uzyskania konsystencji takiej jaką lubimy, ja osobiście lubię "suchą" jajecznicę dlatego gotowałem nieco dłużej.

Gotową jajecznicę przekładamy na talerzyk i zwieńczamy posiadanymi w asortymencie dodatkami, aby uzyskać smaczny jak i cieszący oko widok przyszłego obiadku, kolacji bądź śniadania! :)






Smacznego!


Przepis jest mojego autorstwa, zaznaczam to i pod tym się podpisuję :)

Pozdrawiam
ChorielMJ :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Leo Messi, Koza, Zakwas, Zamotasłupany, kajjoje, DC Shoes, SOM

 
 
 

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Królowa porannego śniadania, fajny przepis!
Smacznego
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandalf

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #3

  • DC Shoes
  • DC Shoes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Seed-O-Mania
  • Posty: 187
  • Zebranych lumenów: 298
  •  

  •  

jajcownica - podstawa zywienia kazdego polaka - idealna na kacowe poranki
ja zazwyczaj robie czysta na maselku, ale wkrotce spróbuje Twojej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #4

  • Zakwas
  • Zakwas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Posty: 180
  • Zebranych lumenów: 852
  •  

  •  

Zamieniamy zwykle maslo na maslo konopne, moc regulujemy wedle upodoban. W ten sposob otrzymujemy wersje Farmerska-PREMIUM
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez Zakwas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandalf, zielonysmerf, DC Shoes

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #5

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

DC Shoes napisał:
jajcownica - podstawa zywienia kazdego polaka - idealna na kacowe poranki
ja zazwyczaj robie czysta na maselku, ale wkrotce spróbuje Twojej


Spróbuj, spróbuj jedynym jej minusem to że robi się ją nieco długo szczególnie jak dla dużej liczby osób lub małej liczby ale na gastro :) W smaku przypomina delektowanie się młodziutkim ciałkiem 18-stki :D

Nie no dobra... Pierdole głupoty :D
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: DC Shoes

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #6

  • kajjoje
  • kajjoje Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 177
  • Zebranych lumenów: 279
Ja bym jeszcze dodał pomidora i ser,a do tego świeżą bułke maślaną lub bagietke :D muszę taką jajecznicze spróbować ale na gastro kolacje :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #7

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

kajjoje napisał:
Ja bym jeszcze dodał pomidora i ser,a do tego świeżą bułke maślaną lub bagietke :D muszę taką jajecznicze spróbować ale na gastro kolacje :silly:

Ogólnie chelba ni bułki już do tego nie trzeba bo chleb już w niej jest w postaci grzanek mimo wszystko czuje się sytość ale jeżeli masz ochotę to nikt ci nie zabroni, no może tylko TUSK :D
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #8

  • senseiklinika
  • senseiklinika Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 61
  • Zebranych lumenów: 28
zajebisty przepis. od siebie dodam ze nie wyobrazam sobie jajecznicy bez maggi :)

babcia tak nauczyli i smak został na lata..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Wesołych Świąt

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #9

  • kajjoje
  • kajjoje Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 177
  • Zebranych lumenów: 279
ChorielMJ napisał:
kajjoje napisał:
Ja bym jeszcze dodał pomidora i ser,a do tego świeżą bułke maślaną lub bagietke :D muszę taką jajecznicze spróbować ale na gastro kolacje :silly:

Ogólnie chelba ni bułki już do tego nie trzeba bo chleb już w niej jest w postaci grzanek mimo wszystko czuje się sytość ale jeżeli masz ochotę to nikt ci nie zabroni, no może tylko TUSK :D

rozumiem,ale ja mam tak że musiałbym jeszcze mieć coś do przegryzienia,inaczej bym nie przęłknoł ,tak już mam :P
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez kajjoje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jajecznica "FARMERSKA" 10 lata 2 miesiąc temu #10

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Ja mam tak z zupami :D

Prócz rosołu, ogórkowej i pomidorowej wszystkie zupy wpierdupczam z chlebem i masełkiem :D Nie wiem czemu :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kajjoje, senseiklinika
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany