Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: W Polsce będzie można legalnie wyznawać Latającego Potwora Spaghetti?

W Polsce będzie można legalnie wyznawać Latającego Potwora Spaghetti? 9 lata 11 miesiąc temu #1

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Wierzą w Latającego Potwora Spaghetti, raj z wulkanami piwa i striptizerkami (lub striptizerami).




Walczą z dyskryminacją, a także z absurdami w relacjach państwo-religia. Już jutro pastafarianie mogą być w Polsce legalnym związkiem wyznaniowym.
We wtorek w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym odbędzie się rozprawa w sprawie rejestracji "Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti".

Kilka przykazań od latajacego spagetti


Polscy pastafarianie (tak nazywają się wyznawcy Potwora) od lipca 2012 roku walczą o to, by zostali uznani przez państwo za związek wyznaniowy. W marcu 2013 roku ich rejestracji odmówiło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Powołało biegłych z dziedziny religioznawstwa, którzy stwierdzili, że Kościół Potwora Spaghetii należy do gatunku "joke religions". A także że są wątpliwości, czy członkowie Kościoła "postrzegają Latającego Potwora Spaghetii jako bóstwo, które ich fascynuje i przeraża".


- Biegli orzekli, że nie wierzymy w Jego Makaronowatość. Chciałbym się dowiedzieć, jak można zmierzyć "ilość wiary". Jak wygląda "wiernik", którym się wykonuje takie pomiary? W jakich jednostkach się to liczy? - mówi nam Andrzej Kuliński, rzecznik pastafarian.

Pastafarianie postanowili tę decyzję zaskarżyć do sądu. Jutro może się więc okazać, że, podobnie jak w Czechach, pastafarianizm będzie legalną religią. Kuliński zapowiada, że jeżeli sąd odrzuci ich skargę, odwołają się do NSA. A potem - nawet do Strasburga.

Jak to się zaczęło?


W 2005 roku Bobby Henderson napisał list otwarty rady jednej ze szkół w Kansas. Nie spodobało mu się, że na równi z teorią ewolucji miała być tam także nauczana teoria kreacjonizmu. Przekonywał w nim, że istnieje wiele teorii kreacjonistycznych - w tym także taka, w myśl której świat został stworzony przez... Latającego Potwora Spaghetii.

Wiarę w Potwora zaczęli deklarować ateiści na całym świecie. Wzięli się także do walki z absurdami związanymi z relacjami państwo-religia. W styczniu amerykański radny gminy Pomfret w stanie Nowy Jork, Christopher Schaeffer, składał ślubowanie z durszlakiem do odcedzania makaronu na głowie. Tłumaczył, że to manifestacja wolności religijnej.

W 2011 roku Austriak Niko Alm wywalczył sobie prawo do zrobienia sobie zdjęcia do prawa jazdy z durszlakiem na głowie.

A od sierpnia ubiegłego roku Czech Lukas Novy ma takie samo zdjęcie w dowodzie osobistym.


Czego chcą pastafarianie w Polsce?


Liczba postulatów, które chcą wprowadzić w życie po rejestracji, jest długa. Chcą między innymi, żeby wizerunek ich bóstwa zawisł w widocznym miejscu w Sejmie. "Forma przedstawienia jego Makaronowatości jest dowolna, oby była odpowiednio poskręcana" - piszą na swojej stronie. Walczą także o wprowadzenie do szkół zajęć z religii pastafariańskiej.

Chcą też likwidacji funduszu kościelnego oraz zniesienia przepisu o obrazie uczuć religijnych. Ale zastrzegają, że "do chwili jego zniesienia nasz Kościół będzie korzystał z możliwości wykorzystania tego przepisu w pełnej rozciągłości".

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,15757979,W_Polsce_bedzie_mozna_legalnie_wyznawac_Latajacego.html?utm_source=agora&utm_medium=email&utm_campaign=GW_wieczorny_281113#ixzz2yTiUiJGH

Dodatkowo przedstawiam zdjęcia malowideł starożytnych potwierdzajacych prawdziwość Latajacego Potwora Spagetti

tutaj malowidła z egiptu


a tutaj malowidła ze starożytnej jaskini

Jeszcze link do polskiej strony kościoła
kosciol-spaghetti.pl/o-nas.html

RAMEN
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Bongjour, kajjoje, , Asana,

 
 
 

W Polsce będzie można legalnie wyznawać Latającego Potwora Spaghetti? 9 lata 11 miesiąc temu #2

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Ja uważam, że całe zamieszanie związane z tym "kościołem" mają na celu tylko zdyskredytowanie religii. To nie ma nic wspólnego z kościołem, ma charakter wyśmiewczy. Ci ludzie nie wierzą w tego potwora, tylko chcą pokazać, że można sobie wymyślić religię.
Jeśli są ateistami to niech takimi pozostaną.
Mi osobiście nie podoba się ich działalność, gdyż uważam, że wyśmiewają samą istotę religii.
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Polsce będzie można legalnie wyznawać Latającego Potwora Spaghetti? 9 lata 11 miesiąc temu #3

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

Nie chcę urażać niczyich uczuć religijnych ale mi się ta akcja podoba. Sam się śmieję, że przejdę na Islam tylko dlatego, żeby mnie nie zaciukali jak będę na wycieczce w Londynie. Do tego będę mógł każdemu zarzucać, że to i owo obraża moją religię - super! I tak nie jestem wierzący więc mogę być nawet pastafarianinem czy kotletofarianinem.

Polecam film Religulous "wiara czyni czuba"


Pozdro,
Bonguś
:ganja: :peace:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

W Polsce będzie można legalnie wyznawać Latającego Potwora Spaghetti? 9 lata 11 miesiąc temu #4

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Prometeusz nie wiem czy Ciebie to obraża jeśli tak to przykro mi.
Tak jest to satyra która ma na celu pokazanie że każdy może sobie wymyślić boga, jeśli potwór spagetti jest dla niektórych "irracjonalny i głupi" to kim jest "bóg ojciec który ukrzyżował swojego syna". Jeśli fanatyków religii to obraża to już ich problem, najlepiej by było gdyby otworzyli oczęta i żyli według własnych praw moralnych. A to że sa tacy co czcza spagetti, jeśli robia to nie krzywdza innych ( islam chyba tutaj odpada) to już ich sprawa.

i pasta
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez 4Elements.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

W Polsce będzie można legalnie wyznawać Latającego Potwora Spaghetti? 9 lata 11 miesiąc temu #5

  • Ballantines
  • Ballantines Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 80
  • Zebranych lumenów: 93
  •  

  •  

dla mnie ta akcja ma sens...

w naszym kraju za moich czasow na sile narzucano Ci wiare...

musiales chodzic na lekcje religi, w niedziele na msze i na rekolekcje...

chrzszczono male dzieci"bo tak trzeba"...

komunie..bierzmowanie... a to wszystko nabijalo ksieza kase do kieszeni...

powoli to wszystko mija, a taka akcja ma na celu pokazanie kosciolowi ze czasy kiedy on rzadzil juz sie skonczyly...

tak jak krzyze w szkolach i sejmie....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, 4Elements

W Polsce będzie można legalnie wyznawać Latającego Potwora Spaghetti? 9 lata 11 miesiąc temu #6

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Super. Też chciałbym zdjęcie z durszlakiem w dowodzie.
Prometeusz, a co powiesz o Chrześcijanach którzy wyśmiewają religię starożytnych Greków i Rzymian? Dziś uczy się, że to mity, czyli bajki, a wieki temu dla nich było to tak samo poważne jak zapewne Katolicyzm dla ciebie.
Ramen
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, 4Elements
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany