Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time!

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 10 lata 6 miesiąc temu #1

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Kiedy ścinamy konopie?

Czyli harvest time!


Żniwa to czas, na który czeka każdy hodowca konopi! Dbamy przecież tyle o nasze piękne roślinki, by po ich ścięciu cieszyć się grubymi, pachnącymi szczytami, które zasilą naszą domową kolekcję i pomogą w chronicznych dolegliwościach. Ale w jaki sposob mamy ustalić, kiedy zakonczyć ich żywot? Z pomocą przychodzi nam na szczęście obserwacja trichomów!

Włoski lub trichomy to jedno lub wielokomórkowe wytwory epidermy roślinnej. U konopi pojawiają się one podczas kwitnienia na kwiatach i liściach cukrowych, służąc ochronie produkowanych przez żenskie rośliny nasion przed słońcem i owadami. Jeśli roślina żeńska nie zostanie jednak zapylona, trichomy gwałtownie wzmagają produkcję żywicy, która zawiera takie związki, jak THC, CBD, CBC, a w poźniejszym okresie także CBN.

Ogólnie w konopiach zidentyfikowano ponad 400 substancji chemicznych, z których około 100 odpowiada za ich charakterystyczny zapach. Większość z nich to lotne terpeny i seskwiterpeny, których indywidualna kompozycja pozwala na trafne zidentyfikowanie danej odmiany. Obecnie analizy laboratoryjne tego typu prowadzi się w stanach USA, gdzie uprawa konopi jest legalna, a punkty pierwszej pomocy sprzedające marihuanę muszą oferować swoim klientom potwierdzone, markowe produkty.

Trichomy przechodzą w trakcie kwitnienia konopi przez trzy fazy, które hodowcy zwykle kodują kolorami. Są to faza przejrzysta (transparentna), mleczna (zamglona) i pomarańczowa (bursztynowa). W pierwszej fazie trichomy produkują jedynie małe ilości THC i jeśli zetniemy rośliny wtedy, haj będzie lekki i krótkotrwały. THC zaczyna być produkowane w dużych ilościach przez trichomy dopiero, kiedy te z przejrzystych zamieniają się w mleczne.



Jeśli zetniemy roślinę przy 50% stosunku trichomów mlecznych do przejrzystych, otrzymamy przyjemny, dynamiczny i w miarę długo się utrzymujący haj. Jednak dopiero pełna dojrzałość trichomów, która charakteryzuje się 90-95% stosunkiem koloru mlecznego do pozostałych dwóch, jest gwarancją marihuany o pełnym potencjale psychoaktywnym. Haj będzie wtedy długi, stymulujący i nie będzie zbytnio przyklejał do fotela.

Jeśli lubimy jednak szczyty, które zmiatają z nóg, możemy poczekać aż trichomy wejdą w fazę bursztynową. To oznacza, że THC zaczyna się powoli rozkładać i zamieniać w inny związek: CBN. To właśnie CBN odpowiada za zamulający, dezorientujący haj, który powoduje krótkie kłopoty z koncentracją i podejmowaniem decyzji. Dla celów medycznych faworyzowane jest jednak ścinianie konopi późno, kiedy trichomy stają się w 50-70% bursztynowe, gdyż to automatycznie przykleja pacjenta do kanapy i służy większemu rozluźnieniu mięśni.

Niektórzy hodowcy podkreślają przy tym, ze czyste odmiany typu indica (Afghan Kush, Pakistan Chitral Kush, Maroc, Mazar-i-Shariff) i hybrydy zdominowane przez tę genetykę (Blueberry, Northern Lights, G-13, White Widow) osiągają swój pełen potencjał, dopiero kiedy trichomy zabarwiają sie na bursztynowo przynajmniej w 10-20%. To jest jednak tak naprawdę kwestią osobistych preferencji. Lubicie być zwalani z nóg, ścinajcie późno. Lubicie się ujarać, ale chcecie wciąż przy tym coś zrobić, ścinajcie wcześnie!



Jak ustalić kolor trichomów? W bardzo prosty sposob, pod mikroskopem lub pod szkłem powiększajacym obraz przynajmniej 30-krotnie!


źródło: magivanga.wordpress.com
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 10 lata 6 miesiąc temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

To chyba rozwiąże wiele pytań :)
Kiedy ścinać nasze ukochane Panny !

B)
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 10 lata 6 miesiąc temu #3

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

No tak rozwiąże, tylko żeby to nie działało tak jak na # forum, że użytkownicy widząc długi post zawierające multum tekstu tylko przelecieli obrazki, a na drugi dzień durne pytania typu "Kiedy ściąć? 65 dzień flo"...

A co do artykuły czy może poradnika (nie wiem jak to nazwać profesjonalnie) bardzo fajny, nie za długi, a zawierający więcej informacji niżby można było się spodziewać po nazwie tematu :)

Pozdrawiam
ChorielMJ :ganja:
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

 

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 10 lata 2 miesiąc temu #4

  • OFF
  • OFF Avatar
to ja z innej beczki sie zapytam
moja zona rozroznia kolory doskonale i przedostanim razem sprawdzila mi trichomy u wszystkich roslin i zostawila opis.
Dzisiaj poszla sprawdzic jak, po tygodniu sytuacja sie przedstawia ale tym razem do dyspozycji miala jedynie swiatlo z zarowki (wczesniej swiecil sie juz HPS),
i stwierdzila ze juz jest duzo roslin ma bursztynowe trichomy ale jak sie zapytalem jak wygladaja trichomy pod swiatelkiem z lupy (a lupka 60x ma takie niebieskawe swiatelko) to stwierdzila ze jest jeszcze od groma przezroczystych trichomow .
3 rozne kolory swiatla i 3 inne wersje dojrzalosci.


co oznaczaja czarne lebki trichomow a stopka przezroczysta??? - widze je pod lupa z wlaczonym swiatelkiem i pod hps tez je widze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 10 lata 2 miesiąc temu #5

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Mi najlepiej ogląda się trichomy ze światłem LEDowym takim typowym niebiesko-białym światłem ledowej latarki.

Czarne główki? Nie spotkałem się z tym nigdy, może z bursztynowych zrobiły Ci się czarne i dopiero Cię powalą:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 10 lata 2 miesiąc temu #6

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Ja podobnie jak kobitka @FAKa. Jak sprawdzalem rosliny moim ala mikroskopem ktory ma tez takie swiatelko jasnoniebieskie to malo co umialem wypatrzyc brazowe trichomy.. A w kolo pelno brazowych wloskow... Chyba najlepiej obserwowac przy normalnej zarowce pokojowej...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 9 lata 10 miesiąc temu #7

  • bedziebyczo
  • bedziebyczo Avatar
wszystko fajnie ..jednak dzis pozyczylem mikroskop i szczerze mowiac kolega twierdzil ze sa juz mleczne a wedlug mnie wszystko bylo przezroczyste...
np jak interpretowac ponizsze zdjecie..?:
wedlug mnie jest tam okolo 50% mlecznych i 50 przezroczystych ,dobrze kombinuje?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez bedziebyczo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 9 lata 10 miesiąc temu #8

  • buforekdoblanta
  • buforekdoblanta Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 423
  • Zebranych lumenów: 1500
  •  

  •  

Ja bym obstawił 75 mleczne 14 przeźroczyste 1% brązowe ;p
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 9 lata 10 miesiąc temu #9

  • bedziebyczo
  • bedziebyczo Avatar
faktycznie widze jednego bursztynka ,wyglada tam schowany za innym ,moze i jeszcze jeden jest... a mleczne maja byc glowki czy nozki tez?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kiedy ścinamy konopie? Czyli harvest time! 9 lata 10 miesiąc temu #10

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

bedziebyczo napisał:
faktycznie widze jednego bursztynka ,wyglada tam schowany za innym ,moze i jeszcze jeden jest... a mleczne maja byc glowki czy nozki tez?

Ja widze 3 bursztyny :D hihi okulary moze panowie :D
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, DIESEL
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany