Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Obieg przyrody przy pomocy koki a działa to właśnie tak !

Obieg przyrody przy pomocy koki a działa to właśnie tak ! 9 lata 10 miesiąc temu #1

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
Obieg przyrody przy pomocy koki a działa to właśnie tak !:

Witam , chciałbym Wam przedstawić moje sposoby na tanie grow przy nie wielkim wysiłku , a przy tym w glebie zawita u Nas bogata flora , która pomoże naszym roślinkom jak w Naszym życiu lekarz, głównym celem są nawozy , których mam pełno a teraz opiszę je po kolei , miłego oglądania oraz czytania zaczynamy :joint:

1.Nawozy na wegetację
  • Gnojówka z pokrzyw

Najbardziej dostępny surowiec , którego nikomu nie brakuje na tej planecie hehe

potem zbieram do pojemnika na maksa ich , aż ugniatam tak aby zrobić jak najmocniejszy nawóz , przy fermentacji wygląda tak :

a produkt finalny tak :

Jak wiadomo nie zawsze można ją zrywać bo akurat już większość kwitnie , dlatego ja sobie jej narobiłem i teraz stosuje jako suplement diety łącząc ja z gnojówką zwierzęcą w stosunku ~1/5.
  • Gnojówka zwierzęca

Tutaj akurat pracy nie mam dużo wystarczy wybierać :

a finalnie :

2.Nawóz przejściowy
  • Gnojowica krowska


mama oznakowana więc jej nie pokaże synka tutaj macie :D

dlaczego nazwałem przejściowym ? ponieważ jest słabsza od kuraka i na flo będę stosował właśnie jego natomiast ta gnojowica będzie podawana od początku sierpnia do pokazania płci albo do 1 tyg flo (tego nie wiem bo duuużo mam regów i to zależy ile kobitek będę miał jeśli dużo to muszę pociągnąć dłużej na krowskim tak aby starczyło kuraka)

tutaj produkt :

przy fermentacji :

i produkt finalny :

3.Nawozy na Flo
  • Kurzak

(Ty cho cho cho no tutaj , mam ja coś tam jeszcze? albo weź mnie podnieś to Sam zobaczę... :woohoo: )

Surowiec :

aktualnie nie robię go więc fermentacji niestety nie będzie ;/

produkt finalny :
  • Humus

Następnym nawozem jaki planuje stosować an flo to jest mój wczorajszy nabytek jeszcze ciepły :

zrobiłem im taki domek :

i nakarmiłem :

dostają właśnie papu z resztek po gnojówce z pokrzyw oraz gnojowicy krowskiej a co im będę żałował , oczywiście jeśli trochę już tego zrobią to poleci trochę pod planty aby wzbogacić kulturę bakteryjną w glebie :)

Dodatkowe nawozy to :

Włosy :

Fusy z kawy

głównie zbieram na out'15 w tym roku oba nawozy zostały podane testowo pod Mamba#1 oraz Mamba#2 (chodzi o roślinki z mojej relki jeśli ktoś nie widział to najwyższy czas nadrobić ! :D) mógłbym podać teraz do konsumpcji dźdżownicom ale chce też dać coś do gleby z azotem , żeby mogły sobie mikroorganizmy coś przekąsić a bogata flora w glebie oznacza zdrowe planty ;)

Wywar z wierzby

surowiec :

i produkt finalny :

Popiół roślinny

oprócz drewna przygotowuję sobie biomasę :

rozdrabniam ją :

no i w efekcie końcowym :

a Tutaj lokatorzy bez czynszu... tym to dobrze :rasta: :rasta:


No to tyle , takie małe podsumowanko , ktoś powie " a na co się w to bawić , kiedy w sklepie za pare zł jest tyle nawozu"

a ja odpowiem " oprócz tej bogatej flory bakteryjnej , jeśli dostane jeszcze pestki od innej osoby i sam włożę trochę pracy to robię ze szkła diamenty znasz to uczucie? powiesz Mi , że nie mam rąk , które potrafią nawet gówno zamienić w złoto ?:D

no to tyle kończę ten art myślę , że chociaż paru osobom się spodoba ;) :P

Pozdr. Coca

Edit :
KLICZKO napisał:
Bardzo spodobał mi sie poradnik o bio koksach!
Gratuluje pomysłu.
Mi osobiście brakuje tylko kilku słów jak robisz konkretny nawóz, tzn ile np trzymasz pokrzywy w fermentacji aby nawóz był gotowy.
To dotyczy każdego z bio koksów. Wiedzy było by więcej a co za tym idzie temat bardzie ogarnięty i poradnik gotowy w każdym szczególe.
pozdrawiam

rozumiem Cię i już Ci tłumacze dlaczego to pominąłem - tutaj za dużo czynników wpływa , żeby to jednoznacznie określić to zależy w jak ciepłym miejscu postawisz , ile razy to mięszasz ja też robię jedno po drugim więc zawsze "coś" tych mikro organizmów zostaje po tamtej więc szybciej się to robi , przy gnojowicy z odchodów to sprawa prosta - trzymam aż się to czarne zrobi , z kolei pokrzywy trzymam aż opadną wszystkie na dół i wtedy w zasadzie są gotowe , mieszam wszystko 2x dziennie.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez LaCocaine.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Obieg przyrody przy pomocy koki a działa to właśnie tak ! 9 lata 10 miesiąc temu #2

  • Anaconda
  • Anaconda Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Cannabis Adventures
  • Posty: 1929
  • Zebranych lumenów: 5223
  •  

  •  

FAJNIE GO PRZEDSTAWILES COCA-bravo!
WSZYSTKO PROSTO I NA TEMAT
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: LaCocaine

Obieg przyrody przy pomocy koki a działa to właśnie tak ! 9 lata 10 miesiąc temu #3

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Bardzo fajny opis ... sporo fotek ! :rasta:
Przyda się każdemu ... :D

PS. dodam tylko, że zdziwił byś się, ale na Planecie brakuje pokrzyw ... przynajmniej w moim rejonie. hyhy :woohoo:

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: LaCocaine

 

Obieg przyrody przy pomocy koki a działa to właśnie tak ! 9 lata 10 miesiąc temu #4

  • buforekdoblanta
  • buforekdoblanta Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 423
  • Zebranych lumenów: 1500
  •  

  •  

Nie rób sobie przypału, znam tego cielaka od 'nawozów przejściowych' :silly:

A tak na serio, to well done i gut dżob.
Fajny kompaktowy poradnik, bez zbędnych ceregieli.

Powodzenia w Konkursie KOKA!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: LaCocaine

Obieg przyrody przy pomocy koki a działa to właśnie tak ! 9 lata 10 miesiąc temu #5

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Bardzo spodobał mi sie poradnik o bio koksach!
Gratuluje pomysłu.
Mi osobiście brakuje tylko kilku słów jak robisz konkretny nawóz, tzn ile np trzymasz pokrzywy w fermentacji aby nawóz był gotowy.
To dotyczy każdego z bio koksów. Wiedzy było by więcej a co za tym idzie temat bardzie ogarnięty i poradnik gotowy w każdym szczególe.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: LaCocaine

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany