Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: [DIY] Podwójna moc - czyli świecimy podwójnie.

[DIY] Podwójna moc - czyli świecimy podwójnie. 8 lata 8 miesiąc temu #1

  • ALLinMEDI
  • ALLinMEDI Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 81
  • Zebranych lumenów: 120
  •  

  •  

Siema, przeszukałem internety w poszukiwaniu odbłyśnika na 2 żarówki, znalazłem jakąś długą jak lanca cooltube i taki niby specjalnie dla cfl za 400zł chyba. Pomyślałem "kurwa.. trzeba będzie zbudować" i tak też się stało.

Chciałbym podzielić się z wami tym co powstało, być może jest ktoś taki jak ja gdzie ma możliwość włożenia 2 żarówki ale nie ma miejsca. Pragnę również zaznaczyć, że odbłyśnik wykonany jest z dostępnych materiałów w każdym mieście/wiosce/domu a koszt jest znikomy. Liczę na wasz komentarz jak i spostrzeżenia. OK to do dzieła!

Na samym początku zdjąłem swój odbłyśnik z mocowaniem gniazda E40 i balastem który był zamontowany tak:




Jak widać na zdjęciu nie mam za bardzo jak wsadzić 2 lampy a okazja się trafiła i mam CFL 125W/6500k, przypomnę, że szafę mam szeroką na 70cm głęboką na 60cm i wysoką na 180cm. Dobra do rzeczy..

Narzędzia i materiały:
- drewnowkręty krótkie
- wkrętak krzyżowy
- 2x kantówka drewniana
- odbłyśnik ja mam taki zwykły
- 2x gnizdo E40
- trochę kabla

Kupiłem 100cm kantówki drewniane 19x40 sztuk 2. Przeciąłem obie w połowie czyli dostałem 4x50cm kawałek drewna. W piwnicy znalazłem drewnowkręty i skręciłem to tak:



Następnie wziąłem starą lampę i zdemontowałem na części zostawiając sam odbłyśnik:



Wkrętakiem krzyżowym zrobiłem po 3 dziurki wzdłuż odbłyśnika (dalej zobaczycie jak to będzie zamocowane)
Ok.. czas na gniazda, do których wcześniej podłączamy krótkie odcinki kabla (krótkie na ok 40cm)
Miałem 2 różne stąd wyglądają inaczej ale zamocowałem je bardzo podobnie tj. przykręciłem jednym wkrętem tak, żeby się trzymało następnie drutem do roślin (powlekanym) oplotłem i mocno przytwierdziłem do ramy. Takie zabezpieczenie przed zerwaniem gniazda pod ciężarem żarówek.



Dobra mamy już ramę z gniazdami i dziury w odbłyśniku czas to połączyć!
Nakładamy odbłyśnik na ramę w taki sposób:



Doginamy trochę te pierwsze zagięcia i przykręcamy używając wcześniej przygotowanych dziur.

ZAPAMIĘTAJ!
Odbłyśnik nie może być za nisko! Trzeba pamiętać, że żarówka CFL jest dość gruba!

Jest elegancko, zaczyna to powoli jakoś wyglądać:



Jako, że ja chce zrobić sobie lampę "szerokie spectrum" B) czyli do HPS 250W, który miałem chciałbym dołączyć CFL ze spectrum typowo na okres wegetacji rośliny. Jak wszyscy wiemy HPS potrzebuje balastu, którym ja osobiście dociążam sobie lampę (lubię jak jest stabilnie heheh)



Dobiegliśmy do końca zostaje przykręcenie oczek do haczyków typu "S" i podłączenie. Mam tutaj zdjęcie poglądowe takiego balastu:



LR i LA są do gniazda gdzie będzie wkręcona żarówka HPS
F i N to są wejścia do kabla, który będzie podłączony do sieci. Teraz szczerze mówiąc sam nie jestem pewien czy to 2 gniazdo tj. gdzie będzie CFL mogę włożyć razem z kablem sieciowym w te same dziurki F i N (do których podłączony jest kabel sieciowy) czy od tego służą kolejne dziurki F i N. Wiemy, że CFL nie potrzebuje tego balastu ale też nie chcemy kolejnego kabla więc zostawiam to komuś kto się na tym bardziej zna. Zdjęcie z założonej i świecącej lampy dodam jak oporządzę szafkę do następnego grow i ktoś rozwieje moje wątpliwości co do podłączenia

pozdr
ALLinMEDI


edit:
liczę na wasze komentarze i spostrzeżenia
grow hard.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 8 miesiąc temu przez ALLinMEDI.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Babys, Bongjour, KLICZKO,

 
 
 

[DIY] Podwójna moc - czyli świecimy podwójnie. 8 lata 8 miesiąc temu #2

  •  Avatar
Nepolecal bym takiego rozwiazania.Moim zdaniem nic nie powinno byc podpiete do kabla sieciowego od balastu wal na dwie wtyki listwe ciagnij do niego i tyle jedna wtyczka wiec to se za 3,50 przedluzacz dokup po hier kombinancje hehe.Fajna lampka ciekawe czy cfelowi za goraco ne bd od hpsa.Farcika niezla lampka hehe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[DIY] Podwójna moc - czyli świecimy podwójnie. 8 lata 8 miesiąc temu #3

  • ALLinMEDI
  • ALLinMEDI Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 81
  • Zebranych lumenów: 120
  •  

  •  

Golabek napisał:
Nepolecal bym takiego rozwiazania.Moim zdaniem nic nie powinno byc podpiete do kabla sieciowego od balastu wal na dwie wtyki listwe ciagnij do niego i tyle jedna wtyczka wiec to se za 3,50 przedluzacz dokup po hier kombinancje hehe.Fajna lampka ciekawe czy cfelowi za goraco ne bd od hpsa.Farcika niezla lampka hehe

myślałem o tym wszystkim ale wydaje mi się, że bez sensu będize ciągać 2 kabel, a z oddawaniem ciepła to jest tak, że cfli to nie ruszy ;) nie wiem czy próbowałeś kiedyś małą clf zapalniczką podgrzewać i patrzeć co się stanie ;>
grow hard.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od:

 

[DIY] Podwójna moc - czyli świecimy podwójnie. 8 lata 8 miesiąc temu #4

  •  Avatar
Ni cholery panie kolego.Cfl 0- doswiadczen jakos od razzu hps i rura.Fajne zes polaczenie zrobil i napewno b efektywne niz sam hps.Dobrze kombinujesz i tak apropo juz masz swoj pierwszy autorski artykul hehe.A napewno taki duet bedzie przydatny.Sam w mala szafke niepowiem styral bym z ciekawosci to co ty teraz,moze by wogule tam idealnie gralo na pow do 0,60m2? Dobrze dzialasz Allin
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[DIY] Podwójna moc - czyli świecimy podwójnie. 8 lata 8 miesiąc temu #5

  • ALLinMEDI
  • ALLinMEDI Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 81
  • Zebranych lumenów: 120
  •  

  •  

Golabek napisał:
Ni cholery panie kolego.Cfl 0- doswiadczen jakos od razzu hps i rura.Fajne zes polaczenie zrobil i napewno b efektywne niz sam hps.Dobrze kombinujesz i tak apropo juz masz swoj pierwszy autorski artykul hehe.A napewno taki duet bedzie przydatny.Sam w mala szafke niepowiem styral bym z ciekawosci to co ty teraz,moze by wogule tam idealnie gralo na pow do 0,60m2? Dobrze dzialasz Allin

dzięki za miłe słowo, wiem wiem, że to autorski artykuł i od początku wiedziałem co to jest :D ale ciekawiło mnie na jaki temat np warto by było się wypowiedzieć. na 0.60 byłoby idealnie myślę ja niestety nie miałem miejsca i funduszy na namiot 80x80 więc zbiłem sam po taniości.

licząc, że mój hps 250 ma 32k lm + taka cfl z 6k lm myślę, że ma na pewno, do tego w tym momencie mam tak szerokie spektrum świetlne, że rośliny będą się czuły jak w niebie :) czyli wszyscy zadowoleni heheeh
grow hard.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od:

[DIY] Podwójna moc - czyli świecimy podwójnie. 8 lata 8 miesiąc temu #6

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

Bardzo fajny pomysł i wykonanie! Dzięki, za elegancki poradnnik!

:bongo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[DIY] Podwójna moc - czyli świecimy podwójnie. 8 lata 8 miesiąc temu #7

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Fajnie, że są ludzie co kreatywnie myślą i sami coś potrafią zrobić !!! ;) :ganja:
Szacunek A. !!! :rolling:

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany