Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Światło się resetuje.

Światło się resetuje. 8 lata 6 miesiąc temu #1

  • ELLiBRE
  • ELLiBRE Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 105
  • Zebranych lumenów: 35
Witam. Żarowka co jakis czas przygasa na 30sekund po czym wlacza sie ponownie. Zasilacz elektroniczny ELEKTROX DIMM 400W obecnie ustawione na 200W. Zasilacz i zarowka dzialaly wczesniej poprawnie. Co moze byc przyczyna? Zasilacz nie domaga? Spotkal sie ktos z takim problemem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Światło się resetuje. 8 lata 6 miesiąc temu #2

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

ELLiBRE napisał:
Witam. Żarowka co jakis czas przygasa na 30sekund po czym wlacza sie ponownie. Zasilacz elektroniczny ELEKTROX DIMM 400W obecnie ustawione na 200W. Zasilacz i zarowka dzialaly wczesniej poprawnie. Co moze byc przyczyna? Zasilacz nie domaga? Spotkal sie ktos z takim problemem?

Cześć - nie spotkałem się z podobnym przypadkiem w mojej ogrodniczej karierze, ale miałem coś podobnego a mianowicie balast w ogóle się nie odpalał na żarówce HPS, która była palona przez jakieś 2 lata. Na jednym balaście (Lumatek) wstawała, na drugim nawet nie drgnęła. Myślałem początkowo, że to balast jest jebnięty. Okazało się, że nie do końca, bo na nowych żarówkach śmiga jak szalony. B)

Reasumując:
- czy przy nieskręconym balaście dzieje się to samo co przy skręconym do 200W ?
- proponuję zakupić nową żarówkę i początkowo odpalić ją na 400W, by sprawdzić jak zachowuje się balast. W przypadku braku zastrzeżeń skręć do 200W.

P.S. Jak na moje oko to za mocno skręcona jest żarówka, bo o połowę.
Do tego typu zadań zakupiłbym 250W i skręcił do 200W, by żarówka pracowała na 80% mocy a nie na 50%.

Daj znać co było przyczyną o ile ją znajdziesz, bo to będzie b.cenna informacja. ;)

Powodzenia!
J. :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: ELLiBRE

Światło się resetuje. 8 lata 6 miesiąc temu #3

  • ELLiBRE
  • ELLiBRE Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 105
  • Zebranych lumenów: 35
tez obstawiałem balast, dziś wsadzę awaryjna zarowke, puszcze cale 400W i zobacze jak bedzie sie zachowywal. Dam znac wieczorkiem.

@edit: @up:
chyba miales racje z tym ze polowa mocy zarowki to za malo, poniewaz po ustawieniu na 300W nic sie nie dzieje... W sumie zawsze ustawialem na poczatku na 200W po tygodniu 300W a po nastepnym na 400W, w momencie gdy zasilacz i zarowka byla nowa to wszystko dzialalo tak jak powinno. Po roku najwyrazniej nie sa juz w tak dobrej kondycji ;) Zastanawiam sie tylko czy wine ponosi zarowka czy zasilacz... Oprocz 400W mam jeszcze 600W ale tej do 400W balastu nie chce podlaczac ;] Jesli to zasilacz to odsylam na gwarancje ;P jesli zarowka to kupie nowa ;D


@EDIT @UP
Odkopie temat z przed lat, ponieważ sytuacja się powtórzyła. Teraz już mam pewność w czym problem. Dla potomnych, jeśli resetuje wam się światło to w 80% będzie to wina żarówki, w której wypalił się sód. Balast z przed 3 lat nadal śmiga i ma się dobrze :) Na nowej żarówce, nawet gdy jest skręcony o połowę działa jak należy.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 8 miesiąc temu przez ELLiBRE.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany