Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Zablokowane PH medium za wysokie

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #1

  • jestmoc
  • jestmoc Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 27
  • Zebranych lumenów: 5
Witam na wstepię się przywitam :smoke:
Zacznijmy od początku, odmiana skywaker og kush kwitnie około 30dni.
PH medium glebowego zawyżyło sie ponad 7, rosliny sie zablokowaly. Wzorujac sie na chlopkach z GHS chcialem kolejny raz zrobic flushing, połową dawki planton k z ph około 6 w 28dniu kwitnienia, sprawdzam ph przy pomocy testera akwarystycznego kropelkowego w dwoch dokladnosciach oraz nie mam EC metra, Zbijam kwaskiem cytrynowym lub octem. Woda teraz wyhaczona z marketu ph ponizej 7 . Przelalem z 10litrow o ph 6 przez donice 3l i PH wyplywajace z donicy jest ponad 7. Sprobowalem nawet przelac woda o ph 5 i nadal PH medium jest ponad 7 mysle ze ile bym wody nie przelal ph medium nie ulegnie zmianie. Temperatura roztworu 22-23c co robić? przesadzac w nowa ziemie w tym stadium kwitnienia??
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez jestmoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Jakbyś jeszcze dodał foto byłoby idealnie, fachowcy spojrzą i mam nadzieję pomogą rozwiązać problem ;)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #3

  • Golabek
  • Golabek Avatar
to zrob z 4.5,nie to 4 przelejesz- zbije na te 5.5-6...Dodaj kwasku, albo octu. Pozdr.Mi elegancko zbija na tym co wymienione;) Nie ma problemow.Pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #4

  • guruganja
  • guruganja Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • GANJA ACKBAR
  • Posty: 242
  • Zebranych lumenów: 489
  •  

  •  

Ja tez nie balem sie schodzic ponizej 5.5 , 5.0 . Tylko na kwasku jechalem , podlewalem co 2 dni tak zeby po 2 dniach mialy prawie sucho i tym sposobem nie przekraczalo mi 7.0 , przewaznie bylo 6.8 . SZly dobrze . Kwasek szybko znika dlatego podlewalem co 2 dni . Powodzenia , pozdro :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #5

  • jestmoc
  • jestmoc Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 27
  • Zebranych lumenów: 5
Jak wyzej napisalem, przelalem przez donice 3 litrowa wiecej niz 10 litrow wody o PH 5 i temp 23C i dalej wyplywajace PH z donicy jest ponad 7 zabieg powtorzylem na drugi dzien i to samo
probowalem i kwaskiem i octem. Poprostu podloze nie absorbuje tego PH tylko wyplywa 7.5 caly czas nawet nie drgnie o troszeczke w dol. 2 tygodnie temu jak robilem flusha to dwa przelania i PH wyplywajace z donicy = PH roztworu.. Nic nowego nie powiedzieliscie pozdro dalej czekam na wskazowki?
Moge przesadzic do nowej ziemi w tej fazie kwitnienia? Co do zdjec wolal bym ich nie robic z wiadomych względów a problemem jest PH ziemi 7.5 ktorego nie moge obnizyc .. Dodam ze nie jest to problem z jedną kobitką tylko z paroma wczesniej nie bylo problemu z flushingiem..
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez jestmoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #6

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Masz donice 3L ? dobrze pojmuję chyba :)
Jeśli tak, to nie będzie większego problemu z takim czymś:

Jakiś pojemnik powiedzmy niech będzie 6-8L ... napełnij wodą o pH 6.
Wstaw tam donicę z panną i zostaw na 20-30min.
Wyjmij i niech porządnie z niej ścieknie nadmiar wody ... Myślę, że warto zostawić ją na 5-6h.
Po tym czasie zmierz pH.

Może to Ci pomoże.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golabek

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #7

  • jestmoc
  • jestmoc Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 27
  • Zebranych lumenów: 5
Golas napisał:
Masz donice 3L ? dobrze pojmuję chyba :)
Jeśli tak, to nie będzie większego problemu z takim czymś:

Jakiś pojemnik powiedzmy niech będzie 6-8L ... napełnij wodą o pH 6.
Wstaw tam donicę z panną i zostaw na 20-30min.
Wyjmij i niech porządnie z niej ścieknie nadmiar wody ... Myślę, że warto zostawić ją na 5-6h.
Po tym czasie zmierz pH.

Może to Ci pomoże.

Pozdro B)
G.

Zrobilem tak jak pisales woda w pojemniku przyjmowala po czasie ph medium 7.5 :sick: dopiero przeplukanie calej bryly korzeniowej i oddzielenie jej od starej ziemi pozwolilo zbic ph do 6. Przesadzilem do nowej ziemi zrobie oprysk asashi zobaczymy co z tego bedzie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #8

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Ciekaw jestem co tak zbuforowało glebę, napisz proszę jak skończyła się ta cała akcja. Dzięki, powodzenia
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #9

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Aby zbic ph gleby nalezy ja przesuszyc prakktycznie na "wiór" w tym przypadku.( woda musi odparowac )
Zadne flushe,bo nadmiar wody jest niepotrzebny a ph i tak sie nie zmieni bo siedzi w " glebie "
W przypadku zbijania ph prosciej jest zakwasic lekko glebe niz obnizac o 1 stopien.
Temp. wody tez ma duze znaczenie,utrzymaj ja na poziomie 19° a gleba zrobi swoje i wyniesie 20-22:-)
Ph pożywki pwinno byc na poziomi 4-4,5ph a mierz po 2 podlniu,powinno wyniesc w granicach 5.5-6.5
Dziwne,ze planton nie zbil ci ph.
Pamietajmy ze prosciej podniesc niz zbic natychmiastowo ph bo to praktycznie nie mozliwe bo wynik bd identyczny,nalezy raz zakwaszax a raz podnosic i mierzyc po 2 -3 dniach od stabilizacji ph
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez Gandzia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas

Zablokowane PH medium za wysokie 10 lata 4 miesiąc temu #10

  • jestmoc
  • jestmoc Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 27
  • Zebranych lumenów: 5
Cosa_Nostra napisał:
Ciekaw jestem co tak zbuforowało glebę, napisz proszę jak skończyła się ta cała akcja. Dzięki, powodzenia

Dopiero calkowite przeplukanie korzeni i przesadzenie w nowa ziemie pozwolilo zbic PH. Rosliny nadal nie pracowaly postanowilem ciachnac bo nie ma sensu dluzej. Smakuje i pachnie bardzo ladnie klepie spoko odmiana skywaker og kush polecam jak cos :D dwie jeszcze powoli idą ale tez juz sie zablokowaly, dziekuje i pozdrawiam :P

Dodam iż przysnilo mi sie ze te sciachane w 6tyg mialy tama sama moc jak te w 8 mysle ,ze jak medium sie zablokuje, to pomidorki nie pracuja. Takie info na przyszlosc aby nie marnowac czasu ^^

Nie zbijac ph octem ani kwaskiem cytrynowym bo po 24h wzrasta do standardowego PH i medium sie zablokuje po kilku podlaniach.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez jestmoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany