Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Metody Suszenia
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Optymalne suszenie

Optymalne suszenie 10 lata 6 miesiąc temu #1

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

Chciałbym wam trochę przybliżyć temat związany z suszeniem roślin...

Mianowicie gdy rośliny stają się już dojrzałe nadchodzi czas zbioru. Growerzey często przed ścięciem przycinają wszystkie większe liście oraz większość małych by pozostały same kwiaty(przed tym zabiegiem należy się uzbroić w lateksowe rękawice gdyż żywica jest bardzo klejąca i trudno jest ją usunąć).

Po przetransportowaniu roślin do pomieszczenia które nadaje się do suszenia należy powiesić rośliny do góry nogami(większość growerów stosujących tą metodę gdyż twierdzi, że produkt końcowy jest lepszy-lepiej oszroniony) Stosując metodę suszenia całych krzaków należy uważać na ryzyko pleśni.


Warunki suszenia:

- pomieszczenie w którym suszymy musi być zaciemnione,

- temperatura suszenia powinna wynosić 16-20*C,

- należy zamontować wentylację,

- wilgotność powietrza powinna wynosić 45-55%,

- okres suszenia 14-21 dni.
(korzystanie z tych warunków spowalnia suszenie jednak produkt końcowy jest znacznie lepszej jakości)


(artykuł opracowany przy pomocy książki ,,Jak uprawiać Outdoor" autorstwa MR. Jose)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, Kabzik

 
 
 

Optymalne suszenie 9 lata 8 miesiąc temu #2

  • Kabzik
  • Kabzik Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 47
  • Zebranych lumenów: 112


Warunki suszenia:

- pomieszczenie w którym suszymy musi być zaciemnione,

- temperatura suszenia powinna wynosić 16-20*C,

- należy zamontować wentylację,

- wilgotność powietrza powinna wynosić 45-55%,

- okres suszenia 14-21 dni.
(korzystanie z tych warunków spowalnia suszenie jednak produkt końcowy jest znacznie lepszej jakości)


(artykuł opracowany przy pomocy książki ,,Jak uprawiać Outdoor" autorstwa MR. Jose)



Jednak te warunki są nie do osiągnięcia, jeśli nie dysponujemy "bezpieczną" piwnicą albo jakimś bunkrem (jest to też jakaś myśl :silly: ) w gorące lato gdzie przypada większość zbiorów automatów :S .
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Optymalne suszenie 9 lata 8 miesiąc temu #3

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Takie warunki suszenia osiągniesz tylko w dobrze wentylowanym boxie. Pod warunkiem ze na zewnątrz nie bedzie 30C.
Pywnice sie nie nadaja do suszenia bo masz tam około 70% wilgotnosci i do tego różne grzyby więc o pleche nie trudno.
Najlepsze miejsce do suszenia normalny pokój. Tylko kto ma zbędne pomieszczenie w swoim mieszkaniu lub domu...
Ja ostatnimi czasy susze na strychu gdzie latem jest ponad 30C i materiał jest gotowy za 2 dni. Potem do pojemników i tak go trzymam z tydzien. Po tym czasie dostaje znów sowjego zapachu a jak jest przesuszone to wiadomo skórka od cytryny lub mokry topek i sprawa rozwiązana.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SensiSoul

 

Optymalne suszenie 9 lata 8 miesiąc temu #4

  • Kabzik
  • Kabzik Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 47
  • Zebranych lumenów: 112
Nie mów mi, że nie ma różnicy w wysuszonym ziółku w odpowiednich warunkach, a dwu dniowym przy +30 (nawet w cieniu i pomieszczeniach), gdzie :ganja: wysycha na wiór. Późniejsze nadawnie wilgoci to już nie to samo (nie tem smak i aromat - w/mnie)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: andy botwin

Optymalne suszenie 9 lata 8 miesiąc temu #5

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Ja tam nie czuję róznicy.... Wali po bani i jest ok!
Sam bardzo mało palę ale inni sa fest zadowoleni z mocy.
Ja tak wogóle juz pomiedzy bajki włozyłem smaki, aromaty czy inne bajery w mj. Dla mnie to ściema producentów.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Mickey Mouse

Optymalne suszenie 9 lata 8 miesiąc temu #6

  • Kabzik
  • Kabzik Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 47
  • Zebranych lumenów: 112
to wiadomo, że producenci piszą bajki o smakach, aromatach... i plonach, ale nie lubię jak nie mogę wziąć porządnego bucha z bonga bo płuca wyrywa
:bongo:
i to nie przez nawozy czy jakieś inne gówno później dodane dla masy :angry: , ale przez właśnie żle suszoną (źle czyt. za szybko) Marychę :ganja: .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Optymalne suszenie 9 lata 8 miesiąc temu #7

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Czy to taka bajka to nie do końca , porównaj sobie pasiona np do jakiejś innej odmiany gdzie pasion na wegu pachniał już owocowo mam go już 2 sezon (od DP) i zawsze tek samo pachnie . I np w tym sezonie miałem autopilota od MOC i też świetnie pachniał owoce landrynki słodki świeży zapach , co do smaku to niezły nie smakował tak jak pachniał nie był kurowany i spalony w przeciągu paru dni ale i tak po zapachu odróżnił bym go od innego zioła . Ja np osobiście przykładam sporo uwagi do zapachu i aromatu , lubię jak zioło jest smaczne dobrze wysuszone . Warto się przyłożyć . Pozdrawiam :peace:
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Optymalne suszenie 9 lata 8 miesiąc temu #8

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

To prawdziwi palacze wynajdują te aromatyczne nuty, których większość nawet nie poczuje tylko stwierdzi, że bukiet jest owocowy, ale jeśli miałby opowiedzieć więcej to by go zatkało, a smakosz wynalazłby tam nutę spróchniałego drewna, startą skórę z cytryny i 2 dniową wodę z bonga.

Dla przykładu smakosze whisky. Czują beczkę z dębu, węglową filtrację czy inne bajery. Ja po prostu czuje, że Gentelman Jack jest nieco inny od Jacka Daniel'sa, ale i tak czuję głównie mocny alkohol, który pije z mokrego drewnianego kubka...


Odpowiednie suszenie, przechowywanie, trymowanie, płukanie, odżywki i wiele innych czynników mocno wpływa na smak zioła :peace:


Pozdrawiam,
Bonguś
:bongo:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: ufolud, Kabzik, Kimbo Slice

Optymalne suszenie 9 lata 8 miesiąc temu #9

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Ostatni rzut suszyłem w temperaturze 22-23*C w mechanicznie wentylowanym pomieszczeniu i schło dość długo bo około 2 tygodni i raczej nie doschło do końca. Za to smak i aromat był wyśmienity ale w takich warunkach pogodowych na takie suszenie raczej nie ma szans :/
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Optymalne suszenie 8 lata 2 miesiąc temu #10

  • LfWEED
  • LfWEED Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 171
  • Zebranych lumenów: 189
Ostatnio wyczytałem na stronie RQS pod pewna odmiana aby liscie obciąć dopiero po minimum 7 dniach suszenia co pomoże nam zachować pożadany zapach ziola ....mogłby ktoś odnieść sie do tego info..?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany