Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Offtop uprawy outdoor "poradniki i inne artykuły związane z out'em"

Pierwszy miesiąc bez strat w uprawie outdour ekonomicznie i ekologicznie 9 lata 8 miesiąc temu #1

Pierwszy miesiąc bez strat w uprawie outdour ekonomicznie i ekologicznie – poradnik dla hobbystów i takich, którzy chcieliby mieć dobrą torbę własnego palenia na cały kolejny rok, dla relaksu zabawy czy na cele medyczne, poradnik o pierwszym miesiącu, który zapewni naszym roślinom dobry start i zapewni im dożywocie aż do zbiorów w jesieni.
,

Konieczności. Czyli takie rzeczy i sprawy, które po swoich doświadczeniach uważam za niezbędne do wyhodowania niekoniecznie legendarnej, ale dobrej wielkości rośliny:

- PLAN – plan mówi, że sadzenia nie zaczynamy w kwietniu czy maju, sadzenie zaczyna się już teraz w twojej głowie, kiedy to czytasz, widzisz w myślach kiełkujące nasiono pierwsze kiełki potem metrowy liściasty krzak zbieranie pałeczek i palenie pierwszego dojrzałego dzointa.
- SPOT – miejsce nasze „szatańskie nasionka” miejsce ma być bezpiecznie gdzie niema ludzi, może być w totalnym zadupiu i może być przy drodze w wielkim bagnie. Wybaczcie, że nie napisze więcej, ale nie wiem, co napisać, na pewno będzie o tym nie jeden poradnik.
- CZAS – dobrze jest wyczarować sobie kilka godzin tygodniowo na samo dbanie o rośliny, trzeba pamiętać, że jedna godzina dziennie nie zda egzaminu potrzebny jest czas to minimum 2 godziny nie zaszkodzi 4 wliczam w to czas przygotowywania nawozów drucików do lst i wszystkich innych rzeczy dojścia na spota a na końcu sama troska o rośliny. Kolejnym, choć właściwie pierwszym działem jest czas konieczny na przygotowanie spota ziemi, samo jego szukanie.
- KILKA STÓWEK, – czyli nasiona, nawozy sprzęt i wszystko, co potrzebne do uprawy, jeśli nie uprawiałeś wcześniej 200 zł nie wystarczy, gdyby jeszcze policzyć sobie za godziny to naprawdę się nie opłaca.
- MOTYWACJA – poza marzeniami trzeba działać, wielu przyjdzie walczyć z pokrzywami kleszczami bagnami. To naprawdę trzeba chcieć.
- BY TO LUBIEĆ –

Plan
Analiza potrzeb i sposobu uprawy.
jeśli to zima, jest sporo czasu na przygotowanie planu i zmiany, ale maj to pora na decyzje nie rozmyślania.
Można sadzić różnymi sposobami, ten poradnik będzie o sadzeniu w miarę wcześnie, ale w bezpiecznym terminie, planowane odwiedzanie uprawy, co miesiąc + w czasie przed zbiorami, co tydzień dla kontroli czy nie pleśnieje i dochodzi, nawozy to wiadomka – naturalne, jeśli planujesz łatwo i szybko posypać azotfoską to dobra metoda, ale o tym nie będę pisał, spisujemy całą listę wydatków i dopisujemy stówkę na nieprzewidziane wydatki.

Wersja na szybko – pestkashop. I kupujesz ze 20 tanich nasion, które przynajmniej w opisie nadają się na uprawę outdour. Ziemia sklepowa, od biedy 20l na krzaka, 30 jest średnio a 40 powinno starczyć. Jakieś naturalne nawozy typu humus active czy astvit – polecam tanie i … chyba dobre
Wybieramy ile tego potrzeba posadzić – do bardzo lekkiego palenia z bonga wystarczy jedna dobra roślina pełno sezonowa, ale bongo nie cieszy tak jak jaranie skręta, nie każdy pali mało to też może i 10 krzaków może być mało na jedną osobę.

Kiedy jest czas dobrze poprzeglądać smoke reporty, fotorelacje, aby wybrać odmianę, która da efekt upalenia najbardziej przychylny twoim oczekiwaniom? Może usypiać pobudzać, rodzić nieopanowany śmiech czy wewnętrza radość to ostatnie daje mi odmiana o nazwie Sweet Purple od paradise seeds.
Nie doszła mi zupełnie, ale palenie bardzo cieszy nie zamula zmienia sposób patrzenia na „na trzeźwo skomplikowane sprawy”

Przygotowanie spota to zaplanowana praca i wykonana na długo przed wysadzeniem. Jestem zwolennikiem teorii, że dobrze przygotowana ziemia jest przygotowana na jesień, w niej nawozy naturalne doją sobie i w dobry sposób połączą się z ziemią, przy przygotowywaniu ziemi w takim terminie można wykorzystywać nawet nawozy nieprzefermentowane to znaczy świeże kupki, które jeszcze się nie odleżały, czy świeże pokrzywy. Inne przygotowania jak wycinanie niepotrzebnych i przeszkadzających badyli, czy nawet dosadzanie nowych, też lepiej zrobić wcześniej.

Kryjówka na sprzęt i nawozy dobrze jest mieć miejsce gdzie składamy te rzeczy – gdyby ktoś znalazł spota to nie znajdzie naszych odcisków palców czy ewentualnych śladów dna z butelek, taki schowek może też być wygoda, jeśli mamy spoty blisko siebie a chcemy odwiedzić tylko jeden.
PRZYGOTOWANIE ZIEMI kiedy zaplanowaliśmy już jak będzie wyglądało przygotowanie spota kupujemy potrzebne rzeczy od razu nie czekając na porę przygotowania ziemi.
Ziemi szukam na bagnach – dobra kleista mokra czarna ziemia z korzeniami bez nadmiaru liści. Ziemie mieszam z: Pokrzywy – nawóz torpeda więcej niema co pisać, słoma lub sieczka dla napowietrzenia bez tego lub innego sposobu na powietrze w niej może ona łatwo udusić korzenie naszych roślin, dolomit lub wapno ok. łyżkę na litr ziemi + trochę na wierzch, nawozy takie jak astvit, kupki zwierzaków świeże, roczne czy granulowane, wszystko zaleje z wierzchu humusem active i przykryje folią żeby nie wypłukiwało z deszczem. Ziemie z nawozami mieszam w dołku głębokim na ok 40cm i szerokim jakoś tak 40x60 bo to jeden dołek od razu na 2 do trzech roślin wsypując łopatę ziemi po garści każdego ze specyfików na każde mniejsze mieszanie, wszystkiego daje raczej dość sporo. Tak przygotowana ziemia wystarczy spokojnie na dwa sezony a może nawet pięć dlatego warto zrobić tą kupę roboty raz a dobrze w miejscu gdzie naprawdę niema ludzi.

Kiełki i pierwsze dni

Mam już ziemie na spocie i nasiona idzie marzec po głowie chodzi tylko kiełkowanie. Rośliny kiełkuje jakieś trzy tygodnie przed planowanym wysadzeniem – daje około tydzień na kiełkowanie i wyjście kiełka z ziemi plus dwa tygodnie pod 20w żarówką w kartonboxie z wentylatorem. Nie stawiam już więcej na parapecie bo krzaki tam marnieją i na spota nosze pokraki zamiast roślin, stanie w małej doniczce na parapecie może też wysuszyć górną warstwę gleby i zabić roślinę z małym jeszcze korzeniem, na głupie 20w mnie stać a efekt będzie co najmniej zajebiaszczy.Jednego krzaka posadzę w marcu lub lutym zrobię na nim lst i postaram się wysadzić dosyć wielkiego co by wyrósł z niego mały gigant, planowane wysadzanie to połowa kwietnia, bezpieczniej jest w połowie maja po zimnej zośce, a ryzykowne od połowy marca.

Wysadzanko i zabezpieczenia
Pierwsze dni robimy w boksie oświetlanym 20w świetlówką, do tego jest programator którego czas ustawiamy zgodnie z zegarkiem i godziny świecenia zgodnie z ilością słońca dnia wysadzania – te dane znajdziemy na www.suncalc.net takie działanie przynajmniej teoretycznie zabezpieczy nas przed schermieniem się rośliny przy wysadzaniu.
W przyszłej mini szklarni jak i mini boksie dobrze jest zastosować wygodny sposób przesadzania, który zapewni wymianę wilgoci między doniczkami a glebą, wpadłem więc na pomysł zastosowania doniczek zrobionych z Agro włókniny (bądź kawałka szmaty), przyszłe dołki powinny być kopane z uwzględnieniem wilgotności gleby – powinno być lekko wilgotno nie sucho i zdecydowanie nie mokro., Wpadłem, więc na pomysł zastosowania doniczek zrobionych z Agro włókniny (bądź kawałka szmaty), przyszłe dołki powinny być kopane z uwzględnieniem wilgotności gleby – powinno być lekko wilgotno nie sucho i zdecydowanie nie mokro.


Pod dołek wrzucamy siatkę, może być taka, którą robotnicy zostawili pod autostradą, a jeśli nie zostawili to na ogrodzeniu jest – ta plastikowa zielona z oczkami około 10x10mm albo mniejsze, to można se … popatrzeć i ta siatka ma chronić przed nornicami kretami itp.

Tą siatkę łączymy dokładnie z siatką, z której będzie małe ogrodzenie rośliny – to będzie na sarny, zające oczywiście do czasu roślina nie podrośnie
Ale w pierwsze dni nad rośliną postawi się szklarnie, z regulowanym otwieraniem dla wentylacji zależnej od temperatury – i tu możliwe jest ze będziemy musieli chodzić ot wcierać szklarnie i zamykać w bardziej to zimne czy gorące dni; pod regulacją niech znajduje się siatka na styropian przyklejona taśmą przezroczystą. To ochroni przed większymi ślimakami i mniejszymi szkodnikami.
Szklarnie zrobić można z rękawa – tak się to nazywa, kupimy go w jakimś budowlanym sklepie tak samo jak kawałek siatki sprzedawany na metry, całość w cenie około dyszki. Do tego cztery kołki jakieś druciki i gotowe. Pod taką szklarnią roślina może spokojnie wyżyć pierwszy miesiąc a jeśli by ją przerosły to wtedy zakładamy wcześniej opisaną siatkę.





Obok krzaka w pojemnikach z daszkiem należy postawić karmniki na ślimaki z ślimakolem i starym zaśmierdziałym moczem, proszkami czy nawet mydłami co wystraszą dzika, bo w takiej formie można je przechowywać nie szkodząc środowisku.



Pierwszy miesiąc to nie tylko przetrzymanie krzaka, pierwszy miesiąc to cały plan strategia i teoretyczna przyszłość naszego krzaka tym samym zapasy naszego palenia na rok.

Życzę powodzenia w przygodach na łonie natury.
Jeśli jest tutaj doświadczony mistrz odoru, i nie odpowiada mu moja teoria to proszę niech się wypowie poprawi, ten temat ma być lekcja tak dla mnie jak i innych.
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Babys, Bongjour, DIESEL, Pingwin, Jacek, , mustache, biedra, Sandacz, , Chuck, Lysy22

 
 
 

Pierwszy miesiąc bez strat w uprawie outdour ekonomicznie i ekologicznie 9 lata 8 miesiąc temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Dobry Art... :woohoo:
Szacuneczek !!! :ganja:

PS. troszkę można poprawić stylistykę, małe błędy i nadaje się do gazety :)
Bliski jak będziesz chciał ... daj znać, to podszlifuję :P

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez Golas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwszy miesiąc bez strat w uprawie outdour ekonomicznie i ekologicznie 9 lata 8 miesiąc temu #3

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

Noo blisko postarałeś się. Poprzeczka postawiona wysoko.
Również mogę pomóc w zredagowaniu pracy.


Pozdro,
Bonguś
:bongo:,
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Pierwszy miesiąc bez strat w uprawie outdour ekonomicznie i ekologicznie 9 lata 8 miesiąc temu #4

to git że się podoba :)

no tak myślałem że moje zdolności poetyckie i zasób słownictwa troche zostawia do rzyczenia - trudno, trza się rozwijać, do konkursu musi już zostać taki jak jest żeby była moja praca, ale potem możecie panowie robić z tym wszelkie dobre rzeczy, będzie to dla mnie zaszczytem :mrgreen:
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, Jacek

Nie każdy Miodkiem musi być... 9 lata 8 miesiąc temu #5

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

...bo najważniejsze to dobre chęci a Ty je masz i za to lumenik poleciał :D

Dziękuję za art i pozdrawiam,
DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany