Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nawozy NPK - przeliczanie zawartości składników pokarmowych.

Nawozy NPK - przeliczanie zawartości składników pokarmowych. 9 lata 10 miesiąc temu #11

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

npk to nie wszystko, ważna jest przyswajalność
nadpis?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Nawozy NPK - przeliczanie zawartości składników pokarmowych. 9 lata 10 miesiąc temu #12

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Golas napisał:
E ... no widać, że Pany pokończyły już fakultety :P

A może byście też tak opisali jak to wygląda w rzeczywistości w waszych uprawach ? :)
Robicie coś z tym sami itp... itd... ?

Bo to dla nas zwykłych farmerów jest mało zrozumiałe ... hyhy
Ale pewnie się przyda jak już będę miał z hektar ziemi. :evil:

Pozdro B)
G.

Ja z doświadczenia wiem,że duża część z was idzie łatwiejszą drogą kupując "dedykowane" nawozy do konopi tylko,że to wcale się nie przekłada na cenę np. czystego składnika:P Nawozy są drogie nie ma co co,ale zawsze można oszczędzić chociażby wyliczyć ile płaci się za czysty składnik a ile za niepotrzebne substancje które roślina nie wykorzysta. Na dodatek duża część z was aplikuje je według tabel producentów które nie zawsze muszą być idealną dawką dla roślin,ja lubię przeprowadzać testy i używam tylko czystych składników w większości to czysty Azot,Potas i fosfor i rzadziej wieloskładnikowe bo rośliny potrzebują ich najmniej ale jednak potrzebują;)
Hektar ziemi to już sporo nawozu:P
Tak dla porównania na hektar "zboża" trzeba wyrąbać jednorazowo np 200kg czystego azotu aby uzyskać plon który jest przewidziany np. te 5-7ton pszenżyta
A konopie są bardziej azotolubne niż inne rośliny więc to 200kg to dobry początek :P
le nut napisał:
npk to nie wszystko, ważna jest przyswajalność
Oczywiście,że tak dlatego ja stosuje tylko nawozy mineralne które jak już wspomniane było są przyswajalne w 100% od chwili podania i rozpuszczenia się związków w glebie i roślina czy chce czy nie pobierze je ekstremalnie szybko ale to znów może się przełożyć na szybką stratę takiej rośliny chociażby przez zbyt dużą dawkę nawozu który bez problemu potrafi popalić korzenie a dalej części zielone rośliny no i ciężko wtedy uratować roślinę;)
Najważniejsze to trzymać dobre PH i resztę powierzyć rośliną bo sobie same poradzą wystarczy tylko dostarczać im pokarmu a resztę zrobią korzenie ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas

Nawozy NPK - przeliczanie zawartości składników pokarmowych. 9 lata 10 miesiąc temu #13

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Powiem Wam ... że przydał by się jakiś zajebisty poradnik autorki tego typu :)
Jak macie czas i ochotę możecie coś naskrobać ...

PS. ja używam tylko BIO ... a od czasu do czasu jak nie mam już swojego własnego, kupuję od Plagronu. :ganja:

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany