Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Budowa ultracichego boksa

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #1

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

Witajcie,
mam problem/dylemat/milion przemyśleń ponieważ wielkimi krokami przygotowuję się do zbudowania boksa o powierzchni do 1,5m2. I tu mam dwa obostrzenia, które muszą być spełnione:
- będzie niesłyszalny dla ludzkiego ucha
- będzie niewyczuwalny dla ludzkiego nosa

Boks na moje nieszczęście będzie znajdował się w miejscu, do którego dostęp (mogą, ale nie muszą) postronne osoby - na odległość ok. 3m.

Zależy mi na tym, by nawet jeśli ktoś stanie w bliskiej odległości to nie będzie świadomy, że tu obok znajduje się piękny, zielony ogród :D

I tu mam pytania do Was z zakresu własnego doświadczenia:
1)Jaki wentylator jest najcichszy na rynku? TD Silent czy są lepsze akternatywy?
Czy lepiej kupić mocniejszy i skręcić obroty (poprzez regulację napięcia) przez co go wyciszyć ?

2) Czy tłumiki akustyczne dają radę? Warto się w to bawić czy lepiej coś samemu pomajsterkować na
zasadzie wsadzenia spiro w jeszcze większe spiro i wypełnieniu wolnej przestrzeni np. wełną mineralną ?

3) Filtr - jakie są najbardziej wydajne ? Czy te, które można rzekomo samemu wymieniać wkład
są warte swojej ceny ? Nie tracą swoich właściwości.

Jak widzicie przy powyższych pytaniach zależy mi na wyciszeniu i pozbyciu się niechcianego zapachu.
Będę b.wdzięczny za jakąkolwiek konstruktywną odpowiedź.

DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, Szatyn,

 
 
 

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

TD Silent OK ale nie problemem jest hałas wentyla tylko powietrz wędrującego w duktach dlatego bez dobrego tłumika akustycznego nawet nie zaczynaj, niestety takie tłumiki są pokaźnych rozmiarów ale jak masz miejsce schować kawał rury to nawet się nie zastanawiaj.
Kolejna sprawa gdzie ma wędrować "skażone" powietrze? Jeśli wypuszczasz zaraz za boksem to może wspomniany TDek da radę ale ogólnie polecałbym wentyl promieniowy a osiowy jak wspomniany TD, który ma małe ciśnienie i ciężko nim pociągnąć powietrze na dalszą odległość albo przez mocniejszy filtr.
Wentyl promieniowy zabudowany w drewnianej skrzyni wypchanej wełną skręcony obrotami będzie SI ;)
Testowałem tłumik AIR Grow czy jakoś tak i bardzo dobrze dają radę z reszta stu i Leo tez je maja i chyba chwalą.

Na filtrach się nie znam bo wypycham do komina :lol:

Cały układ wentylacyjny zabudowałbym w osobnej skrzyneczce za boxem ale to może być trudne do wykonania bo gabaryt ustrojstwa będzie niewąski ;)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, Jacek

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #3

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

Dzięki Kozik za błyskawiczną odpowiedź. B)
Skażone powietrze będę wyrzucał bezpośrednio na zewnątrz - zastanawiam się czy na końcu nie zrobić jeszcze "pomieszczenia" na jakiś odsmradzacz typu ONA.

Jeśli chodzi o odseparowanie częsci uprawowej od części nawiewno-filtracyjnej to właśnie tak chciałem zrobić. Ogród to ogród a cześć zarządzająca ma swoje miejsce - powyżej.

Co do tych wentylatorów w drewnianej obudowie to widziałem je w ofercie jakiegoś z grołszopów - nie ukrywam, że cena urwała mi głowę, ale czego nie robimy dla bezpieczeństwa i świętego spokoju;)

Potrzebuję, by ktoś z Was mi zmierzył ile zajmuje Wasza część nawiewno-filtracyjna miejca? W centrymetrach: wysokość, szerokość, głębokość.
Dzięki tym informacjom będę wiedział na ile mam obniżyć część dla samego ogródka, by wszystko sobie ładnie rozmieścić. :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys

 

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #4

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

nie chodzi o dedykowany wentyl w drewnianej obudowie, kupujesz jakiś promieniowy np PK Klima i zbijasz mu drewniany boxik i wypychasz wolną przestrzeń wełną, wenylator podwieszasz na gumach do tego tłumik akustyczny i izolowane przewody i powinno być w miarę cicho :whistle:
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #5

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 646
  • Zebranych lumenów: 1153
  •  

  •  

popatrz wentylatory magnetyczne
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #6

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

ja mam td silenty(250/100 i 160/100) z dedykowanymi do nich tłumikami i jestem bardzo zadowolony,działają ciszej niż pompka powietrza i wiatraki mieszające...ale fakt że mogły by być trochę mocniejsze :S

ONA,to bardzo dobry pomysł,kupiłem ostatnio i przyznam ,że jestem w szoku.działa w 100% ;)
pozdro :peace:
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #7

  • Szatyn
  • Szatyn Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • Posty: 1145
  • Zebranych lumenów: 2861
  •  

  •  

Zajebisty temat, chyba sie pod niego podepne :D Mnie tylko zastanawia jak doprowadzic swieże powietrze do ogrodu żeby nie było nawet promyka swiatła na zewnatrz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #8

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Td silent będę teraz montował z zakupionym do niego pokrętłem. Jest cichy ale i tak na fest wolnych obrotach lekko buczy.
Rozważałem zakup promienowych ale trzeba było czekać i jakoś tak wyszło że jest TD silent.
Będe też robił podobnie jak pisze Koza skrzynki na wentylatory i do nich ładował pocięte gąbki izolacyjne lub watę i myslę ze je wyciszę fest.
Mnie raczej martwią mieszające bo można juz kupić za 100 te ciche ale on sa raczej pod małe boxy przy dużych gabarytach mieszające robia najwięcej hałasu.
ONA działa bo testowałem na suszarce gdzie kładłem ten wałek pomiędzy susz i zabijał mi zapach tak o 70-80%.
Ja tam jestem uczulony i go wyczuje wszedzie nawet w świeżo otwartym hainekenie ale zonka nic nie czuła.
Szatan do wlotu zamontuj filtr wstepny z normalnej czarnej maty węglowej i się sprawdza.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Szatyn

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #9

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

co do ONA polecam żel, woziłem przy nim świeżo scięte krzaki z outa i maskował doskonale zapach. Jeszcze raz przypominam jeżeli nie zadbacie o izolowane kanały powietrzne najcichszy wentylator nic Wam nie da, dobry tłumik też jest dużą częścią sukcesu.

Powodzenia w budowie niewykrywalnych ogrodów :)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Budowa ultracichego boksa 9 lata 5 miesiąc temu #10

  • donsensi
  • donsensi Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 5
  • Zebranych lumenów: 2
ja mam boxa 60x60x176 i do tego G-Tools 125 2-speed fan - 230/360M3 wraz z tlumikiem i powiem ci ze wiecej halasu robi wiatrak mieszajacy po okolo 3,5 metra nic nie slychac jesli wylacze ten mieszajacy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany