Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszystkie Tematy, w których będziemy obalać Mity związane z uprawą Konopi ...

TEMAT: korzenie nienawidzą światła

korzenie nienawidzą światła 9 lata 4 miesiąc temu #1

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

Kolejny jak dla nie MIT, że korzenie nienawidzą światła. Nie wiem jak mam się do tego odnieść, bo z własnego doświadczenia wiem, że czy korzenie wystają poza ziemię czy też są szczelnie odizolowane od światła to roślinka i tak sobie zdrowo rośnie. B) Przerabiałem temat z butelkami (były one wielokrotnie zaklejone taśmą oraz bez zaklejania) i różnicy ani we wzroście ani w plonie nie odnotowałem. Używałem i nadal używam donic Hercules, które mają zdecydowanie większe otwory niż AirPot'y - korzenie wystawały przez dziury i grow, który na nich poleciał uważam za bardzo udany. :D Obecnie ziemię wsypałem do siatek wzmacniających do styropianu a następnie znajdują się w Herculesach i widzę, że w wielu miejscach korzenie wystają i widać je gołym okiem a Panny rosną jak szalone.

P.S. mit obalam na podstawie uprawy w ziemi - inne medium nie są mi (jescze) znane ;)

W razie sprzeciwu zapraszam do merytorycznej dyskusji...
DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, ned4wed

 
 
 

korzenie nienawidzą światła 9 lata 4 miesiąc temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

I tu Jacku muszę się z Tobą zgodzić ! :D
Różnicę jaką zauważyłem ... to tylko robienie się zielonych ścianek i ziemi, a czasami korzonka.
Prawdopodobnie jest jeszcze jakaś różnica ... ale ma raczej nie wielki wpływ na roślinę „jednoroczną”.
Oczywiście jak by waliło bezpośrednio mocne światło na korzonki, to by je szlak trafił.
Ugotowały by się itp ... !

Więc na chwilę obecną jest to MIT, który prosto można obalić... robiąc samemu TEST ! ;)

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

korzenie nienawidzą światła 9 lata 4 miesiąc temu #3

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

Nawet drzewa i niektóre krzewy mają korzenie na wierzchu, nie całe ale po części mają one kontakt ze światłem i jakoś owym roślinkom to nie przeszkadzało:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

korzenie nienawidzą światła 9 lata 4 miesiąc temu #4

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

I ja z wlasnego doswiadczenia stwierdzam smialo ze to mit jak z tad do Kartoflani

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

korzenie nienawidzą światła 9 lata 2 miesiąc temu #5

  • RadnyCybuch
  • RadnyCybuch Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 19
  • Zebranych lumenów: 26
Ciężka sprawa do jednoznacznego stwierdzenia no i co nazywamy ,,nienawiścią" korzeni do światła.
Z dwa lata temu jak myślałem o zrobieniu własnej aeroponiki(ostatecznie zrezygnowałem) dużo można było znaleźć informacji na temat dodawania niebieskiego słabego światła do systemu ponieważ podobno stymuluje korzenie do wzrostu.
Odnośnie korzeni które są na wierzchy byłoby trzeba ocenić różnice anatomiczne w klonach i przy takich samych warunkach oczywiście ale kogo na to stać. :P
Że tolerują mocne światło nie znaczy że jest to bardzo wskazane. Jeżeli mamy przezroczystą doniczkę to i tak z jej boków mało światła dochodzi bo jest na samym dolę i raczej nikt nie doświetla dołu.
W korzeniach nie ma chlorofilu więc to następna zagłostką w tym temacie.
Co by nie było przydałoby się jakieś bardziej szczegółowe info do ,,obalenia mitu".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys, Pingwin, ned4wed

korzenie nienawidzą światła 9 lata 2 miesiąc temu #6

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Każdy może sobie sprawdzić czy korzeń lubi światło czy też nie, czy to mit czy jednak fakt.

Nie raz można zaobserwować masę wychodzących korzeni przez spód donicy ( otwory ) co wtedy dzieje się z korzeniami?
No usychają,kruszą się i odpadają dlaczego? Czy to przez światło czy przez brak ziemi która utrzymuje cały czas odpowiednią wilgotność...
Tuż przy samych dziurach gdzie ziemia styka się z donicą można zaobserwować,że korzeń się rozgałęził... Dlaczego... korzeń czuje wilgoć i tam powędruje...

Korzeń może rosnąć w pełnym słońcu o ile utrzyma się odpowiednią wilgotność aby nie uschnął z braku wody.

Prosty test...

Przezroczysty w 100% słoik i np. cebula...
Na górę słoika zakładamy gazę,zaciskamy gumką, wkładamy na to cebulę i obserwujemy co stanie się z korzeniem...
Będzie rósł... a szczypiorek będzie do białego serka :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

korzenie nienawidzą światła 9 lata 2 miesiąc temu #7

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

korzenie w hydroponice "narażone" na działanie światła mają się na prawdę dobrze, inną sprawą jest świecenie lampą na pożywkę ale to już inna inszość B)
pzdr
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandzia
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany