Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszystkie Tematy, w których będziemy obalać Mity związane z uprawą Konopi ...

TEMAT: stresowanie roślin igłami

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #1

  • zbiory
  • zbiory Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 413
  • Zebranych lumenów: 842
  •  

  •  

W czasie całej mojej przygody z Uprawą, a staż mam krótki. :cheer: Czytałem kilka artykułów oraz tematów, w których ludzie opisują jak to na kilka dni przed kosą wbijają w pień rośliny

szpilki :blink: , igły :blink: , nacinają pień :blink: przy podstawie rośliny, jedni wbijali igły na raz, inni wbijali po kilka sztuk dziennie przez tydzień.
A wszystko po to aby zmusić roślinę do maksymalnej produkcji soku przed ścinką.
Może ktoś tak robi lub ma jakieś doświadczenie z tą metodą :evil:

PRAWDA czy FAŁSZ
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.-Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: ned4wed

 
 
 

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #2

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Nigdy jeszcze nie słyszałem o tym ... :woohoo:
Ale osobiście uważam, że to bajka ... a dlaczego ?
Rośliny czują ... jeśli im coś się dzieje zaczynają przestawać produkować „owoce”, nowe liście itp... przeznaczają całą zebraną „moc” na rozwiązanie problemu.
Więc kaleczenie roślin nie wpływa na produkcję „soku” ... tym bardziej przy MJ na zwiększenie produkcji żywicy na kwiatach !
Wszystko tylko nie stres ! bo stres zabija ... :blink:

Taka jest moja opinia .... ;)

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #3

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

Stosowałem tą metodę podczas swoich pierwszych growów i jak wcześniej napisałem "stosowałem" - czas przeszły. B) Żadnych różnic (gółym okiem) nie zauważyłem. Podobnie jak Golas uważam, że roślina jest na tyle mądra, że na to miejsce przeznaczy więcej sił kosztem pozostałych - a tu trzeba się skupić na tym, by dobrze rosło tam gdzie ma rosnąć...
Co innego łamanie łodyg, ale to już nie miejsce na ten temat a na oddzielny wątek.

Moim skromnym zdaniem: MIT
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

 

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #4

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Golas napisał:
Wszystko tylko nie stres ! bo stres zabija ...
2 popularne techniki uprawy nawiązują do stresowania roślin: supercropping oraz LST, tak więc róznie z tym jest.
Co do wbijania igieł- nigdy nie stosowałem, choć w uprawie kaktusów niektórzy stosują tego typu stresowanie w celu zwiększenia produkcji meskaliny. Jednak i w tym przypadku jest to sprawa dyskusyjna.
Wniosek?
Nie mam pojęcia, do sprawdzenia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #5

  • Klepnix
  • Klepnix Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • .
  • Posty: 2002
  • Zebranych lumenów: 4582
  •  

  •  

Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym akurat tematem, ale jest na forum pewien człowiek który przypalał rośliny palnikiem, tylko nie pamiętam w jakim celu?
.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys, Pingwin,

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #6

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

hehe ciekawe który z forumowych asów wpadł na taki pomysł :lol: :cheer:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: butelkabezzwrotna

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #7

  • zbiory
  • zbiory Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 413
  • Zebranych lumenów: 842
  •  

  •  

Jasne bo wbijanie igieł wygląda źle i tak jak mówicie, wbijanie przy podstawie skupia siły poniżej ale jak by wbijać przy topach to siły szły by do topów

Czysto teoretycznie oczywiście
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.-Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #8

  • Tiger_Cat
  • Tiger_Cat Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Power of THC
  • Posty: 34
  • Zebranych lumenów: 251
  •  

  •  

Asana napisał:
Golas napisał:
Wszystko tylko nie stres ! bo stres zabija ...
2 popularne techniki uprawy nawiązują do stresowania roślin: supercropping oraz LST, tak więc róznie z tym jest.
Co do wbijania igieł- nigdy nie stosowałem, choć w uprawie kaktusów niektórzy stosują tego typu stresowanie w celu zwiększenia produkcji meskaliny. Jednak i w tym przypadku jest to sprawa dyskusyjna.
Wniosek?
Nie mam pojęcia, do sprawdzenia.

Kaktusy "stresując się" po to aby produkowały więcej meskaliny, lecz taki proces nie trwa dzień - dwa, a nawet miesiące. LST i SCROG czasowo wstrzymuje roślinę, która po czasie odżywa,ma to na celu dostęp światła do większej ilości rozgałęzień i mamy więcej, pożądanych przez nas szczytów. Lecz ni jak nie ma sie to do produkcji żywicy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #9

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Pisałem o Supercroppingu nie scrogu, to dwie zupełnie różne rzeczy. SC to łamanie gałęzi, które na chłopski rozum jest barbarzyństwem dla rośliny i nie powinno niczego dobrego jej przynieść. Ale przynosi. Może z tymi igłami jest podobnie? Nie wiem, nie sprawdzałem i nie widziałem by ktoś sprawdzał. Oczywiście na klonach itp itd.
Trochę brak mi na tym PRO forum eksperymentatorów, uprawy z naukowym zacięciem. Klony, stabilne warunki i tylko jeden czynnik zmienny, mogą być to nawozy, częstotliwość podlewania, wilgotność itd.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: padadeszcz

stresowanie roślin igłami 9 lata 4 miesiąc temu #10

  • Ganjafarmer
  • Ganjafarmer Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 51
  • Zebranych lumenów: 41
Asana napisał:
Pisałem o Supercroppingu nie scrogu, to dwie zupełnie różne rzeczy. SC to łamanie gałęzi, które na chłopski rozum jest barbarzyństwem dla rośliny i nie powinno niczego dobrego jej przynieść. Ale przynosi. Może z tymi igłami jest podobnie? Nie wiem, nie sprawdzałem i nie widziałem by ktoś sprawdzał. Oczywiście na klonach itp itd.
Trochę brak mi na tym PRO forum eksperymentatorów, uprawy z naukowym zacięciem. Klony, stabilne warunki i tylko jeden czynnik zmienny, mogą być to nawozy, częstotliwość podlewania, wilgotność itd.
tyle że tu nie chodzi o chłopski rozum :smoke: tylko jak się złamie roślinę ona odbudowuje tą część co po odbudowaniu owocuje lepszym przepływem soków ponieważ jest to szerszy "pień" naszej roślinki :) powiedziałem co wiedziałem :joint:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany