Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszystkie Tematy, w których będziemy obalać Mity związane z uprawą Konopi ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wysadzanie nasion outdoor bezpośrednio do ziemi na spocie

Wysadzanie nasion outdoor bezpośrednio do ziemi na spocie 9 lata 3 miesiąc temu #11

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Z tymi propagatorami to radzę uważać, jak jest za ciepło w takiej szklarni jest wręcz gorąco... mimo otworów.
Mniej więcej w połowie maja chciałem tak wysadzić 20 automatów i z gąbki torfowej nie wyszedł ani jeden kiełek. Temperatury za dnia były wówczas bardzo wysokie +25 , nie spdoziewałem sie tego :P
Póki co najlepsze wyniki mam z domowych sadzonek(parapet,boks).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Chmura

 
 
 

Wysadzanie nasion outdoor bezpośrednio do ziemi na spocie 9 lata 2 miesiąc temu #12

  • kiełbasa
  • kiełbasa Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 97
  • Zebranych lumenów: 164
Borykam się z podobnym problemem - transport małych pomidorków na miejsce docelowe. Od strony organizacyjnej o wiele łatwiej jest kiełki wrzucić bezpośrednio do ziemi. Jeśli chodzi o utrzymanie temperatury przy wczesnym wysadzaniu dobrym rozwiązaniem jest Butelka z otworami, ale należy pamiętać to o czym napisał Pingwin, by jeśli mamy wysoką temp w dzień, może okazać się za gorącą. Znowuż nocą temperatury bliskie 0*. Minusem takiej butelki wg mnie może się również okazać kamuflaż :lol:. Wczesną wiosną, gdy roślinność wokół nie jest bujnie zielona, z oddali widać taką butelkę, a tym bardziej jeśli jest ich więcej. Ze swojej strony odradziłbym również zakładanie ogródka w równych kształtach. Chodzi mi o kwadraty, prostokąty; sadzenie 3x3 4x4 itp... w równych odstępach. Takie spoty bardziej rzucają się w oczy z lotu ptaka. :rolling:
Ale przechodząc do sedna o co Was chciałem zapytać. Nie jeden przez ślimaki stracił wiele... i nie ma się tu co rozpisywać, każdy outdoorowiec wie o czym mowa. Raz się uda, innym razem nie.
Ja chciałbym przedstawić,zapytać, zaproponować metodę o której może nie jeden słyszał, nie jeden wie?
W okół planta rozsypać drobno potłuczone szkło[/u]. Co o tym sądzicie? czy może ktoś już stosował? Może nie jest to zbyt humanitarne... ale wojna z tymi szkodnikami rządzi się własnymi prawami . Jakieś sugestie,grubość "śrutu", za i przeciw metody mile widziane...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez kiełbasa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

Wysadzanie nasion outdoor bezpośrednio do ziemi na spocie 9 lata 2 miesiąc temu #13

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

sypałem szkło wokół siewek i szczerze to mam mieszane uczucia bo większość roślin i tak straciła swoje liście przez ślimaki ale kilka przetrwało choć rosły obok siebie.
Najlepszy sposób to chemia, żadne szkła, trociny czy druty miedziane to nic nie pomaga a narobisz się przy tym nieznośnie. Zrobić krąg z np. ślimaxa, i po kilka granulek obok siewki i niech żrą france jedne :D
Fajnie jak się wysadza sadzonkę 3-4 piętra, takiej to już nic z naturalnych wrogów raczej nie zaszkodzi
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys, Człowiek Nauki Fazy, kiełbasa

 

Wysadzanie nasion outdoor bezpośrednio do ziemi na spocie 9 lata 2 miesiąc temu #14

  • techacjusz
  • techacjusz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 54
  • Zebranych lumenów: 74
trzeba uważać jak ziemia leży przygotowana bo taka luźna ciepła ziemia to dla nich idealne warunki do zimowania i jak podlejemy to może raptem wypełznąć chmara dlatego lepiej wcześniej solidnie podlać takie wcześniej przygotowane miejsca a przed wysiewem dokładnie sprawdzić, najlepiej sadzić też odchowane bo taki ślimak jak czołg jedzie przewraca siewki przejeżdża i wciąga, a tak raczej nie fatyguje się żeby się wspinać po łodydze. Kiedyś wysiałem kontrolnie na podwórku i taka siewka zaaklimatyzowana w warunkach wytrzymała konkretny przymrozek tylko że raczej nie rosła ale na pewno się zahartowała a takie z boxa wyrzucone pewnie niezłego stresa mają a po przymrozku to już raczej po nich
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kiełbasa

Wysadzanie nasion outdoor bezpośrednio do ziemi na spocie 9 lata 2 miesiąc temu #15

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Co do slimakow to stwierdzam zenic ich nie zatrzyma tylko chema;)
Probowalem wielu sposobow i malo sa skuteczne kupuje zawsze niebieskie granulki
w kraju gdzie jestem to groszowe sprawy i dziala jak trzeba

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kiełbasa

Wysadzanie nasion outdoor bezpośrednio do ziemi na spocie 9 lata 2 miesiąc temu #16

  • Kumaty
  • Kumaty Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 40
  • Zebranych lumenów: 55
  •  

  •  

Szkoda pestek metoda sprawdza sie ale pewnie w w bardzo malu przypadkach. I jestemy tez uzaleznieni o pogody bedzie za sucho bedzie za mokro i nasze ziarenka moga tego nie przezyc a jka tylko przezyja to podejzie pan slimak i sie nimi zaopiekuje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kiełbasa
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany