Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku

Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 2 miesiąc temu #1

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Ustawiamy swój zestaw co2


Gdy pierwszy raz miałem w rękach swój zestaw co2 byłem bardzo szczęśliwy. Lecz nie miałem pojęcia jak to się składa oraz jak się go obsługuje, kilka pokręteł, dwa manometry - co one właściwie mi pokazywały ?
Wiem że nie jestem w tym sam, dlatego piszę ten poradnik.



W moim zestawie za drugim NYPEL miałem jeszcze zaworek precyzyjny - jeśli go mamy to odkręcamy go maksymalnie i już go więcej nie będziemy używać.

Zaczynamy :
1. Gdy mamy zestaw bez butli to przykręcamy go do niej.
2. Pokrętło regulacji niskiego ciśnienia kręcimy w lewa stronę, czyli wg oznaczenia minus.
3. Odkręcamy największy zawór który znajduje się na butli, odkręcamy do oporu. Nie bójcie się zawór nie wypadnie. Ciśnienie w reduktorze sprawia że manometr wysokie ciśnienie od tego momentu pokazuje nam ile mamy gazu w butli, zawór niskie ciśnienie powinien pokazywać 0.
4. Wkładamy wtyczkę elektrozaworu do kontaktu, gaz nie powinien się wydostawać z butli.
5. Używamy teraz pokrętła regulacji niskiego ciśnienia kręcac w prawo ( czyli plus ) w tym momencie manometr niskiego ciśnienia powinien reagować.

Na manometrze poniżej jest skala, ta na czerwono pokazuje ilość wypuszczanego co2 w litrach na minutę, a czarna ciśnienie w barach.
Jak widać 10 barów to jest około 4l co2 na minutę , a 30 barów już 14l/ minuta.
Oczywiście ustawiamy do pożadanej przez nas wartości.

6. Po ustawieniu odpowiedniej wartości wyciagamy wtyczkę elektrozaworu z kontaktu ( manometr niskiego ciśnienia może w tym momencie zwiększyć swoja wartość ale się tym nie przejmujemy )
7. Podłaczamy nasz elektrozawór do timera :)

Nie jest to nic trudnego gdy ustawiamy wszystko w odpowiedniej kolejności.
Sprawdzajmy przez pierwsze kilka dni czy manometr niskiego ciśnienia nie robi nam żadnych psikusów.

Ważne ; gdy zawór na butli nie jest odkręcony do końca to zestaw może się rozregulować



4elements dla gazowników
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez 4Elements.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 2 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Dobry poradnik, mam identyczny zestaw do dawkowania CO2 kupiony na znanym portalu aukcyjnym. Na życzenie kupującego sprzedający może wszystko poskręcać uszczelniając połączenia gwintowane taśmą teflonową. Posiadam miernik stężenia CO2 więc napiszę przybliżone wartości i parametry ustawienia manometrów i timera:

- na manometrze niskiego ciśnienia (podczas wypływania gazu) ustawiamy wartość 5L/h kręcąc pokrętłem regulacji niskiego ciśnienia.
- timer ustawiamy na 14s pracy,

Przy takich nastawach w boxie o kubaturze ~2m3 stężenie dwutlenku węgla wzrasta do 800ppm przy czym źródła jako optymalne stężenie przy nawożeniu CO2 podają zakres 1300 - 1500ppm.

Nie zwracajcie uwagi na nastawy, to zdjęcie było zrobione od razu po podłączniu ale dzięki 4Elements szybko zostało naprawione i cały zestaw zaczął śmigać prawidłowo.

Na stężenie gazu wpływa wiele czynników panujących w boxie. Najważniejszy układ, który daje prawidłowe możliwości to wentylacja w pomieszczeniu uprawowym. Jeżeli macie odkręconą (uruchomioną) wentylację podczas podawania gazu to istnieje duże prawdopodobieństwo, że duża część gazu uleci w wylot. Mimo to, że CO2 jest 1.5 razy cięższy od powietrza to należy zdbać aby podczas aplikacji wentylatory odpowiedzialne za wymianę powietrza były wyłączone za to wentylator mieszający powinien działać i to własnie na jego łopatki należy podać gaz, który rozniesie się po boxie. Po kwadransie stężenie gazu spada o około połowę w stosunku do początkowej wartości.
Jako ciekawostkę podam iż przy otwartym boxie ogrodnik pracujący przy roślinach wydycha dwutlenek węgla do stężenia około 2500ppm!!! Takie stężenie osiąga się po około 15-20min po otworzeniu boxa.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, SkyneT 2.0, Bongjour, AS, Wild, 4Elements, bart20, ned4wed

Re:Odp: Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 1 miesiąc temu #3

  • Paszczak
  • Paszczak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 172
  • Zebranych lumenów: 205
  •  

  •  

Witajcie.
Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat no ale co? Najwyżej mnie zjebka czeka....

PROBLEM ZAGADKA!!
Mianowicie urzywam 6kg butli co2+manometr+elektrozawór+timer do naworzenia dwutlenkiem moich plantów.
Wszystko bylo chyba dobrze do czasu gdy dosłownie przed chwila zauwarzyłem iż manometr pokazuje że w butli jest totalne zero gazu!
Nie wiem od jakiego czasu ona jest pusta.
Jedno jest pewne,ona nie powinna się tak szybko wyczerpac!
gdy ja kupilem bylo na manometrze 6 psi/500 bar.Podłączylem te butle 3 miesiace temu i w sumie w czasie dnia gaz leciał przez 14minut z przepustem 0,5 litra na minute.Czy w takim razie mozliwe aby ta butla tak szybko sie zurzyła?
Może napiszcie na ile czasu wam wystarcza taka butla...byłem pewien że jednego grouwa ogarnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 1 miesiąc temu #4

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

jeden kilogram co2,to +-556 L gazu= 3336L w butli 6kg

3336L podzielić na około 7L dziennie to daje +- 476 dni...czyli na jakieś trzy uprawy.

mogłem się pomylić,bo leżę chory i ciężko trochę kontaktuje :blink:


ja swojej używam od miesiąca z mniej więcej takim samym natężeniem i wskazówka na głównym mano jeszcze nie drgnęła,no może odrobinkę.

radze sprawdzić elektrozawór i timer,bo tam raczej leży przyczyna,a przynajmniej tak piszą na forach akwarystycznych B)


jeśli będziesz napełniał butle,to najlepiej kiedy będzie ona ochłodzona,wtedy więcej gazu można nalać ;)

pozdro :peace:
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, , 4Elements, Paszczak

Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 1 miesiąc temu #5

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Tutaj już dwukrotnie butla wypluła mi całe co2 w jeden dzień , nie wiem czy to timer czy zawór ale narazie odstawiłem . Także zdarza się to nazbyt często ;/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 1 miesiąc temu #6

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Na forach akwarystycznych panuje opinia, że podstawa to "dobry włoski elektrozawór" a więc element dozujący zawiódł? W moim przypadku wskazówka pokazująca ciśnienie w butli ani drgnęła od początku dozowania gazu. Posiadam 6kg butlę i nie żałuję podopiecznym dwutlenku węgla.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Paszczak

Re:Odp: Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 1 miesiąc temu #7

  • Paszczak
  • Paszczak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 172
  • Zebranych lumenów: 205
  •  

  •  

Czy mój elektrozawór jest włoski tego nie wiem,kupiłem swój w jamajka grow shop.
A czy ktos z was posiada takowy włoski? Jeśli tak to będę wdzięczny za namiary na sklep z tym sprzentem.

Wczoraj Paszczak wkurwiony niewyjasnionym wyciekiem gazu ze swojej butli ogarnoł już od Migotka drugą butle.Teraz stoi podłączona pod reszte zabawek ale końcówka węrzyka aplikującego gaz nie jest umieszczona w boxie lecz w słoiku z wodą celem obserwacji zachowania tego systemu.Jak dzisiaj przez caly dzien bedzie dzialac poprawnie to jutro londuje w boxie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 1 miesiąc temu #8

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

ja mam włoski elektozaworek,nie ma na nim konkretnej marki tylko info o sklepie i pochodzeniu.
swój osprzęt kupiłem właśnie w sklepie akwarystycznym na ebayu i jestem z niego zadowolony.może tylko zmienię butle na większą ;)
pozdro :peace:
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Paszczak

Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 1 miesiąc temu #9

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Dawkujesz już always gaz, jaki masz dokładnie setup i w jaki sposób odmierzasz ilość dawkowanego gazu?
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ustawiamy swój zestaw co2 krok po kroku 10 lata 1 miesiąc temu #10

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

gaz dawkuję w/g wzoru podanego przez 4Ele,daję odrobinę więcej,bo nie wyłączam wentylacji.
jak wrócę z pracy,to wstawię zdjęcie i opis zestawu,bo trochę się rożni od pokazanego
wyżej.
Smoke More Weed
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez AS.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany