Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: MATA GENERUJĄCA DWUTLENEK WĘGLA - CO2 PAD, 28x40cm, BoostEuro . Zna ktoś to "cudo" ?

MATA GENERUJĄCA DWUTLENEK WĘGLA - CO2 PAD, 28x40cm, BoostEuro . Zna ktoś to "cudo" ? 9 lata 5 miesiąc temu #11

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar

Przygotowanie:

1. W zakrętce 2-litrowej butelki robimy otwór i wkładamy przez niego wężyk akwarystyczny i obklejamy sylikonem akwarystycznym (koszt 2 zł)! Butelka musi być szczelna, bo inaczej nici z CO2.

2. Drugi koniec wężyka wkłądamy przez dziurkę w zakrętce mniejszej butelki, tak, aby sięgał dna.

3. W zakrętce małej butelki robimy dziurkę obok i wkładamy drugi wężyk, ale ten już zostawiamy nad wodą, którą wlejemy do butelki. Obklejamy sylikonem akwarystycznym!



Składniki na zacier:

20g drożdzy

2 szklanki cukru

1 litr wody



Drożdże i cukier wsypujemy do 2-litrowej butelki i zalewamy wodą (Duża butelka na obrazku). Mieszamy produkty, aż składniki się rozpuszczą.

Do drugiej butelki wlewamy 0,5l wody, która będzie służyła jako filtr.

Wężyk małej butelki z kamieniem napowietrzającym lub kostką lipową wprowadzamy do akwarium i GOTOWE. W ciągu max godziny powinny pojawić się wydobywające bąbelki do akwarium - jeśli ich nie ma, nasza konstrukcja jest gdzieś nieszczelna.



CO2 starcza na około 2 tygodnie, po tym czasie wykonujemy zacier ponownie.

źródło : photoblog.pl

i chyba taka zabawka wystarczy na zapotrzebowanie takiego boxa 150 x 150 i nie trzeba pryskać woda ani zadnej wody nei zabiera po porostu robi CO2 i pewnie dużo taniej :P

na innym forum też była o tym gadka i tam proponował koleś zrobić zamiast z drożdży to z kredy lub dolomitu i kwaseku cytrynowego , ale jaki sklad itp to niema nie wiem czy gdzieś jest czy trzeba metoda prób i błędów :P
Orzech napisał:
no i po co to kopiuj wklej nie wnoszące nic do tematu :P?

chodzi mi o to , że ta mata trzyma dwa tygodnie , tyle samo co te drożdze , a jeśli byś przeznaczyl sare z tej jednej maty na te produkty potrzebne do wytworzenia Co2 to by na pewno na dluzej starczylo :P

te maty w jakiś mega dużych pomeiszczeniach to moze są lepsze ale na 150 x 150 czyż są konieczne? :P

a ten schemat przedstwaia jak to ma wyglądać chyba pisać nie muszę , że ta rurka zamiast do akwarium ma być wypuszczona do boxa :P
Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc temu przez LaCocaine.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

MATA GENERUJĄCA DWUTLENEK WĘGLA - CO2 PAD, 28x40cm, BoostEuro . Zna ktoś to "cudo" ? 9 lata 5 miesiąc temu #12

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

LaCocaine napisał:

Przygotowanie:

1. W zakrętce 2-litrowej butelki robimy otwór i wkładamy przez niego wężyk akwarystyczny i obklejamy sylikonem akwarystycznym (koszt 2 zł)! Butelka musi być szczelna, bo inaczej nici z CO2.

2. Drugi koniec wężyka wkłądamy przez dziurkę w zakrętce mniejszej butelki, tak, aby sięgał dna.

3. W zakrętce małej butelki robimy dziurkę obok i wkładamy drugi wężyk, ale ten już zostawiamy nad wodą, którą wlejemy do butelki. Obklejamy sylikonem akwarystycznym!



Składniki na zacier:

20g drożdzy

2 szklanki cukru

1 litr wody



Drożdże i cukier wsypujemy do 2-litrowej butelki i zalewamy wodą (Duża butelka na obrazku). Mieszamy produkty, aż składniki się rozpuszczą.

Do drugiej butelki wlewamy 0,5l wody, która będzie służyła jako filtr.

Wężyk małej butelki z kamieniem napowietrzającym lub kostką lipową wprowadzamy do akwarium i GOTOWE. W ciągu max godziny powinny pojawić się wydobywające bąbelki do akwarium - jeśli ich nie ma, nasza konstrukcja jest gdzieś nieszczelna.



CO2 starcza na około 2 tygodnie, po tym czasie wykonujemy zacier ponownie.

źródło : photoblog.pl

i chyba taka zabawka wystarczy na zapotrzebowanie takiego boxa 150 x 150 i nie trzeba pryskać woda ani zadnej wody nei zabiera po porostu robi CO2 i pewnie dużo taniej :P

na innym forum też była o tym gadka i tam proponował koleś zrobić zamiast z drożdży to z kredy lub dolomitu i kwaseku cytrynowego , ale jaki sklad itp to niema nie wiem czy gdzieś jest czy trzeba metoda prób i błędów :P



no i po co to kopiuj wklej nie wnoszące nic do tematu :P?
nadpis?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: MATA GENERUJĄCA DWUTLENEK WĘGLA - CO2 PAD, 28x40cm, BoostEuro . Zna ktoś to "cudo" ? 9 lata 5 miesiąc temu #13

  • FightLapa
  • FightLapa Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Stymulantożerca
  • Posty: 27
  • Zebranych lumenów: 76
Off: Jak nie? Bimbrownia to alternatywa dla takiej maty.

A jeszcze mozna użyć sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego(w płynie) i kroplowki, można wtedy za pomocą dlawika regulować natężenie co2

Pzdr

Fight'Łapa



Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
still thinking...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

MATA GENERUJĄCA DWUTLENEK WĘGLA - CO2 PAD, 28x40cm, BoostEuro . Zna ktoś to "cudo" ? 9 lata 5 miesiąc temu #14

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

tak czy siak z koksowania roślin co2,w każdy dostępny sposób,płyną same korzyści :)
używałem kiedyś namiętnie "bimbrowni",miałem nawet taki worek do produkcji gazu,a teraz mam butlę ,ale w każdym przypadku efekt był bardzo zadowalający :rasta: :rasta: stężenia co2 niestety nie znam(łem),bo 100euro za miernik ppm,to trochę dużo,ale i tak wiem że działa,bo widać to po roślinach :) rosną lepiej,zieleniej itd.
nie potrafię znaleźć tylko info ,co produkuje te co2 w tej macie.w workach była grzybnia i waliło w boxie trochę pieczarkami :blink:
lubię takie gadżety i na pewno sobie zafunduje niebawem jeden na próbę :stoned:

pozdro

http://www.hydroponics.net/i/134778
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: MATA GENERUJĄCA DWUTLENEK WĘGLA - CO2 PAD, 28x40cm, BoostEuro . Zna ktoś to "cudo" ? 9 lata 5 miesiąc temu #15

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

FightLapa napisał:
Off: Jak nie? Bimbrownia to alternatywa dla takiej maty.

A jeszcze mozna użyć sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego(w płynie) i kroplowki, można wtedy za pomocą dlawika regulować natężenie co2

Pzdr

Fight'Łapa



Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
po 1. to: taka mata to alternatywa dla naszych bimbrowni :D

no ale temat drożdzy, czy tam kwasku do produkcji c02 jest dobrze wszystkim znany :D ( a w dodatku kolega tutaj robi bimbrownie pod akwarium, pod boxa mozna zaoszczedzic troche pracy->niepotrzebna druga butelka filtrujaca (nieporęczność w boxie) ;)



Osobiście wkurwia mnie bimbrownia - bardzo czesto zdarza mi sie troche jej rozlać(straszny smród).... na małej przestrzeni zajmuje dużo miejsca :P
nadpis?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc temu przez Orzech.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: MATA GENERUJĄCA DWUTLENEK WĘGLA - CO2 PAD, 28x40cm, BoostEuro . Zna ktoś to "cudo" ? 9 lata 5 miesiąc temu #16

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

Orzech napisał:
FightLapa napisał:
niepotrzebna druga butelka filtrujaca (nieporęczność w boxie) ;)



Osobiście wkurwia mnie bimbrownia - bardzo czesto zdarza mi sie troche jej rozlać(straszny smród).... na małej przestrzeni zajmuje dużo miejsca :P

druga butelka jest zeby nie walilo drozdzami taki filtr, moze byc naprawde mala
mozna wymieniac wode z cukrem na nowa porcje w butelce nawet w 0.5 l lub trzymac w wysokiej butelce
lub po prostu trzymac obok - drozdze nie sa super wymagajace
kekeke
Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany