Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Ukryj swoją tożsamość

Ukryj swoją tożsamość 9 lata 10 miesiąc temu #1

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 646
  • Zebranych lumenów: 1153
  •  

  •  

Kiedyś czytałem o ukrywaniu tożsamości na kamerach przy pomocy diod podczerwonych. Chodzi na przykład o zrobienie czapki niewitki lub łańcuszka na szyję tak, aby światło podczerwone, niewidoczne dla ludzkiego oka, oślepiało kamerę chcącą nas sfilmować lub zrobić zdjęcia.
Odnośnie ostatnich przygód z OUTem, pomyślałem, aby lepiej zainwestować w swoje bezpieczeństwo. Coraz częściej montowany jest monitoring w lesie. I nie są to bajki, bo można sobie poczytać w wyrokach sądowych, że również dowodami w sądzie są właśnie nagrania z takowego monitoringu. Co prawda można kupić zagłuszacze sygnału GMS lub detektory elektroniki, ale jest to znaczący koszt dla przeciętnego Kowalskiego. Przypomniałem sobie o właśnie temacie z diodami podczerwonymi, gdzie zrobienie takiego urządzenia nie powinno być mocno skomplikowane, ani zbyt mocno drogie.

Wiem, że są tu na forum użytkownicy mający wiedzę dotyczącą elektroniki, diod i ich widm. Wspólnymi siłami chciałbym zrobić poradnik, jak takowe urządzenie wykonać.

Na teraz nasuwają mi się dwie niewiadome, ilość i moc diod potrzebna, aby zakryć twarz oraz czym je zasilić - jakie napięcie/natężenie, zmienne, stałe? Moja wiedza w zakresie elektroniki jest mizerna, ale lutownicę mam :)
Mam nadzieję, że podejmiecie temat i razem stworzymy coś dla swojego bezpieczeństwa, tak ważnego w naszej pasji.

Filmik o co chodzi


Gdzieś na innym filmiku było też pokazane, że to tak dobrze nie działa. Koleś nie podaje mocy diod, widma itp.

Czy takie coś by się nadawało na latarkę czołową? Ale czym to zasilić w plenerze....?
............................

Pytanie:
czy filtr kolorów w kamerach kolorowych nie "wchłonie" podczerwieni

Nie umieszczamy odnośników do portali aukcyjnych !
Golas
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez Golas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Natural, Człowiek Nauki Fazy

 
 
 

Ukryj swoją tożsamość 9 lata 10 miesiąc temu #2

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Zasilanie czegoś takiego załatwisz bateriami umieszczonymi w tyle czapki, a jeśli chcesz sprawdzić czy będzie działać to zrób sobie taką czapkę i poproś kogoś, żeby nakręcił film dowolnym telefonem komórkowym, a będziesz miał odpowiedź.
Nie każdy wie, ale nasze telefony wychwytują podczerwień, jak nie wierzycie to nakręćcie film pilota od telewizora i naciskajcie na pilocie przyciski :)
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy, 4Elements

Ukryj swoją tożsamość 9 lata 10 miesiąc temu #3

  • Natural
  • Natural Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • stay positive
  • Posty: 1453
  • Zebranych lumenów: 1447
  •  

  •  

spoko temat aczkolwiek jak ktos ma spota i sie boi to niech poprostu kupi sobie maske za 5zl i po problemie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Kowalsky

 

Ukryj swoją tożsamość 9 lata 10 miesiąc temu #4

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 646
  • Zebranych lumenów: 1153
  •  

  •  

Łaziłem w kominiarce
1. niewygodne
2. gorąco
3. trochę podejrzane w dzień, w masce/kominiarce zapierniczać po łąkach, lasach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ukryj swoją tożsamość 9 lata 10 miesiąc temu #5

  • Człowiek północy
  • Człowiek północy Avatar
F.B.I napisał:
Wiekszosc kamer rejestruje podczerwień, z tego co widac na filmiku to najzwyklejsze diody 50mA, zasilane trzema paluszkami wystarcza na długo, mozna by sie nawet pokusić na baterie pastylkowe takie jak w pilocie do bramy, moc nie ma tu chyba wiekszego znaczenia, kazda 50mA oslepi kamerke na tyle zeby nie zarejestrowac twarzy. powodzenia i koniecznie zdaj relacje.

Ps. mysle że takie cacko zadowoli kazdego kto chce być Camera Incognito, wystarczy tylko podmienic diody na iR

----

a gdybys potrzebował tutka to ten temat moze ci pomoże
www.growlike.pro/forum/sprzet-dodatkowy/1139-zielone-swiatlo-na-prace-w-fazie-ciemnej

Ojojoj Moderator i taki przykład nieznajomości regulaminu daje :( :( nie zamieszczamy przecież linków z portali aukcyjnych
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez Golas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany