Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: BOX + PANEL LED + ARDUINO

Re:Odp: BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 5 miesiąc temu #11

  • wygadany puchacz
  • wygadany puchacz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 98
  • Zebranych lumenów: 213
  •  

  •  

Do Castoramy mam kawałek. Docinają tam na wymiar za darmo?

Pzdr!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc temu przez wygadany puchacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Re:Odp: BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 5 miesiąc temu #12

  • Marysia_Gram
  • Marysia_Gram Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 229
  • Zebranych lumenów: 188
Wszystko Ci za free dotną, ale na kawałki nie mniejszy niż 200mm na 200mm :) Aaa i warto wcześniej zadzwonić do castoramy, w której miałbyś to zamawiać (nr znajdziesz bez problemu)i zapytać na kiedy Ci dotną bo jak masz daleko żebyś nie pojechał a płyty za tydzień nie były gotowe. Dodatkowo weź pod uwagę, że takie płyty kupujesz w całości, ale ścinki możesz tam zostawić.
Lubię piersi ( . )( . ) MJ, zabawę, alkohol, dobrą muzykę itp itd ogólnie jestem pierdolonym hedonistą i dobrze z tym mi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: wygadany puchacz

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #13

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Oooo też poobserwuję, jak się projekt rozwija, bo ty widzę masz więcej zapału, niż ja. Już z pół roku zabieram się za pudełko, w którym leży arduino mega i parę gadżetów, ale póki co wstrzymuje mnie brak czasu na zgłębienie zaprogramowania.

Może dodałbyś czujnik wilgotności gleby? Kosztuje grosze, a byłoby więcej danych zebranych :)
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #14

  • wygadany puchacz
  • wygadany puchacz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 98
  • Zebranych lumenów: 213
  •  

  •  

4 donice to 4 czujniki. Nie wiem czy potrzebne będą mi takie dane. Nie planuję robić automatycznego podlewania ;)
Ile dałeś za mega? Co tam jeszcze masz do tego?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #15

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Puchacz jakbys mogł to prosze zebys wstawił liste wszystkich podzespołów do skompletowania tego sterownika, wiem ze peryferia nie muszą byc kropla w krople, wiec moze zarzuc czyms konkretnym dostepnym na ebay, chyba sie skusze zeby robic to rownolegle z tobą, bo nie mam sterowania wiatraka wyciagajacego i temperatura mi spada za bardzo.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #16

  • Marysia_Gram
  • Marysia_Gram Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 229
  • Zebranych lumenów: 188
A duży jest koszt zbudowania tego sterownika? Bo za parę dziadów można kupić coś takiego growbox.pl/product-pol-818-STEROWNIK-EL-TEMP-WILG-PROG-CYKLICZNY.html i w sumie to jeżeli koszt byłby większy to jedynie chęć majsterkowania i edukacji w nowych dziedzinach mogłaby mnie skusić do robienia czegoś takiego :)
Lubię piersi ( . )( . ) MJ, zabawę, alkohol, dobrą muzykę itp itd ogólnie jestem pierdolonym hedonistą i dobrze z tym mi :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez Marysia_Gram.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #17

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

platforma 50pln, moduł 8mio kanałowy na wysokie napiecie 30pln, sensory tez koło 30pln sztuka, i mamy sterownik do osmiu urzadzen zasilanych wysokim napieciem. Dla mnie grosze jak na takie mozliwosci
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Marysia_Gram

Re:Odp: BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #18

  • wygadany puchacz
  • wygadany puchacz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 98
  • Zebranych lumenów: 213
  •  

  •  

F.B.I, prawdę mówiąc nie wiem jak zrobić sterowanie obrotami przy 220v. Dlatego u siebie będę miał 24v.
Pewnie da się to zrobić. Trzeba by było doczytać.
Najłatwiej by było zrobić tak, że ustalamy sobie wilgotność powiedzmy 65%. Czujnik sprawdza stan co 30s. Jak jest powyżej 65% odpala wiatrak. Jak jest poniżej odpala nawilżacz. Po 30s kolejny pomiar.
Tak samo można zrobić z temperaturą i zamiast nawilżacza podpiąć jakąś matę grzewczą.

Dla sprostowania. Nie jestem profesjonalnym programistą. Jak coś mam wykodzić to czytam manuale i jadę z tematem ;-) Czasami idzie to szybko, czasami wolno a czasami wcale.

Co do podzespołów to linki podrzucę jutro.

Pzdr!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Marysia_Gram

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #19

  • Marysia_Gram
  • Marysia_Gram Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 229
  • Zebranych lumenów: 188
Za taką cenę, też chce takie coś :D Bacznie obserwuje temat.
Lubię piersi ( . )( . ) MJ, zabawę, alkohol, dobrą muzykę itp itd ogólnie jestem pierdolonym hedonistą i dobrze z tym mi :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez Marysia_Gram.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #20

  • wygadany puchacz
  • wygadany puchacz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 98
  • Zebranych lumenów: 213
  •  

  •  

Przepraszam za słabe update'y. Mam taki zapierdziel w pracy, że po powrocie do domu już nic mi się nie chce...
Z tego co widzę, to raczej do końca roku tak będzie :/

Anyway, udało mi się zmontować panel. Okazało się, że jedna biała zimna nie świeci, ale w drodze jest już nowa.
Panel daje po oczach, aż miło :)

Kilka fotek z montażu ;)




Pierwszy obwód - chwila po wyłączeniu. Jeszcze się kolory tlą ;)


Oba obwody - długie przewody to tymczasowe zasilanie:



Zmontowanie kontrolera:
Będzie potrzebne jakieś arduino oryginał lub klon. Wersja UNO, Leonardo, Mega... Cokolwiek. Ja używam UNO. Najtańszy i ma tyle wejść/wyjść, że w zupełności wystarczy. Ja kupowałem na AliExpress, ale u nas na allegro też tego pełno jest. Linków nie podaje bo tak często się to zmienia, że za chwilę mogą być już nieaktywne.

Czujnik temperatury i wilgotności.
Ja mam DHT22 z allegro. Ale do boxa wystarczy spokojnie DHT11, który jest o wiele tańszy.
DHT22 potrafi pracować w ujemnych temperaturach i ma trochę mniejsze odchyłki pomiarowe. W naszym przypadku są to zbędne zalety.

Przekaźniki - najlepiej z optoizolatorami. Mało prawdopodobne, żeby napięcie nam przeszło na arduino, ale lepiej dmuchać na zimne. Zwłaszcza, że wersje z opto są niewiele droższe.
Ilość kanałów dobieramy w zależności od zapotrzebowania. Ja kupiłem 4-ro kanałowy.
Coś takiego: OPTO

Jeden rezystor 10k ohm.

Trochę przewodów no i oczywiście kod do Arduino.
Próbną wersję kodu dla prostego spięcia tego wszystkiego postaram się wrzucić do jutra.
SPRÓBUJĘ napisać wersję, która będzie działała pod obiema wersjami czujników, żebyście nie musieli grzebać w kodzie za bardzo ;)

Pzdr!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez wygadany puchacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany