Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: BOX + PANEL LED + ARDUINO

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #41

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Jezeli potrzebujecie pomocy z Ang to moge cos pomoc jezeli jest taka potrzeba czasu nie mam ale huj tam chcialbym sobie cos takiego zbudowac :D
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #42

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Puchacz powiedz tylko to skasuje ta posty i już żeby nie smiecić.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #43

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

wygadany puchacz napisał:
F.B.I, prawdę mówiąc nie wiem jak zrobić sterowanie obrotami przy 220v. Dlatego u siebie będę miał 24v.
Pewnie da się to zrobić. Trzeba by było doczytać.
Najłatwiej by było zrobić tak, że ustalamy sobie wilgotność powiedzmy 65%. Czujnik sprawdza stan co 30s. Jak jest powyżej 65% odpala wiatrak. Jak jest poniżej odpala nawilżacz. Po 30s kolejny pomiar.
Tak samo można zrobić z temperaturą i zamiast nawilżacza podpiąć jakąś matę grzewczą.

Dla sprostowania. Nie jestem profesjonalnym programistą. Jak coś mam wykodzić to czytam manuale i jadę z tematem ;-) Czasami idzie to szybko, czasami wolno a czasami wcale.

Co do podzespołów to linki podrzucę jutro.

Pzdr!



A takie cos by dało rade?

www.ebay.co.uk/itm/New-AC-50-220V-2000W-Motor-Speed-Control-SCR-Controller-Knob-Switch-/381083927857?pt=UK_BOI_Industrial_Automation_Control_ET&hash=item58ba5f4531
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez F.B.I.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Re:Odp: BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #44

  • wygadany puchacz
  • wygadany puchacz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 98
  • Zebranych lumenów: 213
  •  

  •  

Niby powinno się nadać do sterowania manualnego. Trzeba by było wylutować ten potencjometr i wstawić coś co dałoby się sterować za pomocą sygnału pwm z arduino.

Pzdr!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #45

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Mozna by to podpiac pod serwo cyfrowe. Albo nawet podmienic z cyfrowym potencjometrem, 100k
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #46

  • wygadany puchacz
  • wygadany puchacz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 98
  • Zebranych lumenów: 213
  •  

  •  

Dobrze kombinujesz ;-)

Pzdr!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 4 miesiąc temu #47

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Musze sie przypucować, moja płytka arduino klon dotarła, oczywiscie nie obyło sie kilku ku.w i ch.i w kierunku laptopa i płytki bo nie mogli sie dogadać, ale nie wiedziałem jeszcze ze klon musi miec inny sterownik ale szybko sie poprawiłem i udało mi sie odpalic pierwszy program obsługując kilka migających diód, po kilku trick and tips od puchacza, załadowałem biblioteke do odsługi sensora DHT22 i skompilowałem jego kod, czekam jeszcze na rezystor 10k i przekazniki 240v sterowane płytką arduino i odpalam, jego skrypt. Jak na razie koszt 10gbp i w zasadzie bede miał pełną kontrole klimatu dziesiec razy taniej niz puszka ze sklepu.

Odgrzewam suchara, Puchacz jak tam twoj sterownik?.... ja po swietach troche sie ogarnołem i wpakowałem bebechy do puszki, ustawienia na razie mam tylko na wentyl, nawilzacz mam automatyczny wiec póki co to styka mi sama wymiana powietrza.


Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez F.B.I.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 3 miesiąc temu #48

  • wygadany puchacz
  • wygadany puchacz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 98
  • Zebranych lumenów: 213
  •  

  •  

Puszka PRO :) wejścia wyglądają jak wyprowadzone fabrycznie ;)

Ja dokupiłem kilka dodatkowych rzeczy:
- moduł RTC - żeby zawsze mieć aktualny czas w Arduino. Łatwiej jest wtedy wszystko zaprogramować
- przewód grzewczy 4m - 25W. W miejscu gdzie będzie stał box jest aktualnie 11 stopni, więc trzeba czymś dogrzewać ;)
- płytkę montażową - żeby to wszystko ładnie polutować
- przewody, linki, haczyki, wentylatory, silikon, węgiel aktywny i takie tam pierdoły.

Przed chwilą wróciłem z akcji nawiercania otworów pod wentyle i oklejania płyt OSB przy użyciu LIGHTTITE DIAMOND i lakieru do drewna. Wszystkie ścianki leżą teraz jedna na drugiej dociśnięte na koniec czym się dało ;)
Mam nadzieję, że po wyschnięciu wszystko będzie dobrze trzymać i że będę musiał tylko "zaprawić" brzegi przy pomocy silikonu... taki jest plan.
Postaram się to jutro skręcić i wrzucić jakieś fotki.

Dodatkowo cały czas szlifuję znajomość C oglądając różne tutoriale i analizując przeróżne przykłady. Więc coś się dzieje, mimo że za bardzo tego nie widać ;P

Pzdr!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez wygadany puchacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Prosty człek

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 3 miesiąc temu #49

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

zapowiada się kozacko, dawaj zdjęcia kuzynie mądrej sowy ;)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BOX + PANEL LED + ARDUINO 9 lata 3 miesiąc temu #50

  • wygadany puchacz
  • wygadany puchacz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 98
  • Zebranych lumenów: 213
  •  

  •  

..dzień w plecy. Lakier do drewna nie był dobrym pomysłem. OSB wpiła wszystko i mylar odszedł od niej bez pożegnania :(
dzisiaj kolejne podejście z innym klejem!

pzdr!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany