Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Pozostałe Tematy związane z uprawą ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd.

KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usunięci itd. 9 lata 11 miesiąc temu #11

  • Golabek
  • Golabek Avatar
I ja jestem chory na te gowno.Tyle sie mialo kleszczya to dziendobry, myslalem ze zjeba popilem(widzialem rumienia ale mysle ee) popil pojadl roznosci, pozniej ta jebana sztywnosc karku i uuuu...Dziw ze od tak malego gowna lamie czlowieka.Powiemtak do dzis jak czasem pierdolnie(teraz przy wiosnie najg. okres) to czlowiek polamany sieczujejakby gdzies spadl na plecy, czy mial wypadekxD nieogarniasz.Ae tylko czasem hehe zeby tak strasznie nie bylo;) Lepiej zapobiegac, bo jak borelioza sie wjebie to pozniej jest w wieksz pzrypadkow nie do wyleczenia(choc slyszalem ze ludzie wogule sie nie skarza jakby znikla i nigdy jej nie bylo) a niektorych lamie. Ja sie do niedawna smialem jescze ale w sumie nie dos miechu jak pryjdzie sie robic co grubszego a tu...Kurwa!jak ja wstac nie dam rady... :blink: Pozdr wariatuy i bezpiecznych wypraw po spotach! :ganja:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Re:Odp: KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 9 lata 11 miesiąc temu #12

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

Ja wczoraj wydłubałem pierwszego w tym sezonie kleszcza:mad:
Chyba się zaszczepię, tylko że pełna kuracja (trzy dawki) kosztuje prawie 400 zyla. Ale właśnie mi żonka podpowiada, że te trzy dawki przyjmuje się w sumie w ciągu ponad roku (1. dajmy na to dzisiaj, 2. 1 do 3 miesięcy, 3. 5-12 miesięcy po drugim szcz.), więc wychodzi 3 x 122 zyla

paszło z tableta
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 9 lata 11 miesiąc temu #13

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Trochę chcą ,ale na zdrowiu nie ma co oszczędzać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Re:Odp: KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 9 lata 10 miesiąc temu #14

  • Gibon z
  • Gibon z Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 17
  • Zebranych lumenów: 17
Witam, oto krótki tekst jak walczyć z tymi łajzami naturalnymi sposobami bez chemii.dodam że w tym roku wyjatkowo wczesnie sie pojawiły, już 27marca wyciągnąłem jednego z nogi,ale mniejsza o to. mam nadzieje ,że pomogę osobą ,które tak jak ja nie przepadaja za chemją.

OLEJKI ETERYCZNE ODSTRASZAJĄCE KLESZCZE
Kleszcze nie lubią niektórych zapachów, dlatego
przed wyjściem do lasu warto użyć jednego z
olejków:
goździkowego
cytronelowego
z drzewa herbacianego
tymiankowego
szałwiowego
z trawy cytrynowej
z mięty pieprzowej
ze słodkich migdałów
paczulowego
Przed użyciem olejków należy je rozcieńczyć.
Wystarczy, że 5 kropli wybranego olejku
wymieszasz z 50 ml oleju roślinnego (np. z
nasion winogron). Wyjątek stanowi olejek z
drzewa herbacianego, który można aplikować na
skórę bezpośrednio z buteleczki.
Zioła w walce z kleszczami
suszona lawenda - kojąca woń lawendy
odstrasza nie tylko kleszcze, lecz także pchły i
muszki; dzięki niej pozbędziemy się także moli z
szafy;
szałwia ma nieco gorzkawy posmak, którego nie
lubią także kleszcze;
mięta pieprzowa - świeży aromat tego zioła z
pewnością nie zachęci pasożytów do kąsania;
rozmaryn działa relaksująco i poprawia naszą
koncentrację; zupełnie odwrotnie działa na
kleszcze;
tymianek ma orzeźwiający zapach, który
skutecznie odstrasza wszelkie owady;
melisa lekarska ma zapach zbliżony do cytryny,
w związku z tym szybko przegoni kleszcze;
geranium - zapach geranium często imituje
nieznośny dla kleszczy zapach róż;
suszony eukaliptus, podobnie jak mięta,
orzeźwia i odstrasza kleszcze.
PRZEPIS NA ZIOŁOWY ODSTRASZACZ KLESZCZY:
rozmaryn i tymianek zaparz w malej
ilości wody. Po godzinie przelej do atomizera i
dodaj sok z cytryny. Wymieszaj. Preparatem
możesz spryskać zarówno siebie, jak i swojego
psa lub kota.
Pozdro
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez Gibon z.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, DIESEL, biedra, uprawiam_wiec_zyje

KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 9 lata 2 dni temu #15

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Można oglądnąć ;)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 9 lata 2 dni temu #16

  • Golabek
  • Golabek Avatar
Aa myslalem nowy watek a ja juz tu spamowal :ohmy: :lol: :woohoo: :evil:
Ponadto gdyby ktos mial jakies pytanka dot jebanych kleszczowisk itp przebiegow choroby kuracji itp obbjawow, smialo walic na pw.
Choc jak tu juz pewno pisane jest to choroba przewlekla i zazwyczaj juz zostaje, na stale w mniejszosci przypadkow udaje sie ja zaleczyc(bolerioza,neurobolerioza) Zapalenie opon mozgowych, jezeli wystapilo po ukaszeniu JEST SAMOISTNA SZCZEPIONKA,czyli przez jak slyszalem 10 lat z pewnoscia spokoj z tym(w przyp naprzyklad drugiego spotkania z kleszczem,otrzymanie kolejnej dawki toksyn od malego kleszczyka)
Wredna meczaca meda hehehehhe a jego mina po ukaszeniu/ugryzieniu pewno jest taka- :evil: :whistle: :P :rasta:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 9 lata 2 dni temu #17

  • Diesel x Kush
  • Diesel x Kush Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Morda uśmiechnięta :>
  • Posty: 28
  • Zebranych lumenów: 27
Ahh mam sporo tych objawów a nie wiem czemu, w lecie latając po krzaczkach miałem zawsze jakiegoś kleszcza ale nie widziałem wbitego, rumienia nie miałem testy z krwi też zrobione i nie mam tego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 9 lata 2 dni temu #18

  • Golabek
  • Golabek Avatar
Z krwi to ja niewiem kto ci to badal. Badanie polega na punkcji(naklucie ledzwiowe w celu pobrania plynu mozgowo-rdz. i tylko i wylacznie z niego pokazuje nam iGm i iGG jednostki zakazenia czy jak niepamietam) sory za elkot ale w ten sposob to wyglada kluja cie hujce w kregi miedzy badaja lezysz miecha w szpitalu na kroplowach i zbijaja tye jednostki, pozniej antybiotyk i do domu.Meczarnia, nerwy i myslisz jakies kity wala ale sam jak poczulem motywy(pol twarzy sparalizowane,0 sily i polamany jak z pod tira) zaczelo puszczac wiedzialem ze robia co trza.Pozdr ps ja tam mam skie rowania strrania 3-czy 4 lata nigdzie nie chodze, jaram towar i jak polamie to teraz czasem na te wiosny, i na jesienie cie lamie wsio ale tak jest znosnie. Raz jeblo mnie ost ze az sie zdziwilem ale coz w domku i tyle.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 6 lata 4 miesiąc temu #19

  • Ganjamatyk
  • Ganjamatyk Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 348
  • Zebranych lumenów: 398
  •  

  •  

Jeżeli ktoś z nas się zarazi LYME bądź jakąkolwiek chorobą z grupy tzw. koinfekcji to piszcie do mnie (pomogę tym co już wiem ) albo walcie od razu na grupę Akademia Boreliozy na facebook.Najwięcej wartościowych postów i wiedzy ma ---> www.facebook.com/dariusz.rozbicki.7

Parę faktów :
-Testy obecnie dostepnę , często dają wynik fałszywy , ponieważ są małoczułe oraz krętki się chowają.Dopiero po tzw. prowokacji np. Citroseptem , wychodzą i wtedy wyniki są dodatnie.
-Leczenie wg.protokołu ILADS , zakaźnik to droga do nikąd....Jedynie lekarz ILADS pomoże.
-Leczenie to około 1000-2000 zł miesięcznie przez około 5 msc-do kilku lat.
-Antybiotyki nie są refundowane.Chyba że ktoś ma grupę
-Najlepiej po ukąszeniu zbadać kleszcza - koszt około 160 zł.
"Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG." (2 List św. Pawła do...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KLESZCZE - Charakterystyka, choroby i ich objawy, metoda usuwania itd. 4 lata 5 miesiąc temu #20

tu facet ma jakieś rośliny które zabijają krętki boleriozy www.adaptogeny.rzeszow.pl/index.php
osobiście używam takiego sposobu na kleszcze:

butelka z płynu do mycia szyb czy tam jakiś inny spryskiwacz 0.5l do tego:
setka wódki
główka czosnku lekko posiekana
jakiś olejek eteryczny typu lawenda, mięta, podobno dobre są też kokos, i cytronella czy jakoś tak
końcówkę od rurki zawijam szmatką i zaklejam wyżej taśmą bo bez tego filtra zaklinuje się kiedy jest najbardziej potrzebna.

takie coś dobrze jest przygotować choćby trzy tygodnie przed wyjściem, bo czosnek musi "dojść" - jak poznać, że mikstura działa dobrze ? po spryskaniu piecze robi się gorąco i wzmaga się pocenie czuje się po tym jak z gorączką, tylko w miejscach gdzie skóra jest delikatna troszkę się cierpi. po 2-3 godzinach trzeba powtórzyć. najlepiej pryskać po całym ciele.

zastanawiam się też nad ekologicznym środkiem na bazie czosnku do pryskania po krzakach - żeby go wykorzystać na siebie.

uważam preparaty typu off, i jakieś inne zawierające deet nie tylko za szkodliwe, ale żałośnie skuteczne w porównaniu do czosnku z olejkami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Pingwin, mlody23
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany