Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Pozostałe Tematy związane z uprawą ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja.

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 11 miesiąc temu #1

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Można powiedzieć że sezon auciszowy już w pełni ;) Komary chyba nam towarzyszą przy każdej wędrówce na spoty. Wręcz czasem uniemożliwiają prace. Czego używać żeby się przed nimi chronić i na co uważać.

Związek chemiczny o nazwie N,N-Dietylo-m-toluamid, zazwyczaj zwany DEET, to nasz cudowny środek. Wynaleziony przez naukowców pracujących dla Armii USA naprawdę działa! Zaczęto go stosować już w 1946 roku. Amerykańska armia używała go głównie w Wietnamie i południowo-wschodniej Azji.

W 1957 roku doczekał się również wersji przeznaczonej dla cywilów. Wojskowa wersja zawierała stężenie DEET aż 75%. Jednak badania wskazują, że różnice w działaniu w zawartości powyżej 50% są ledwo zauważalne.

W 1989 wojsko USA przeszło na produkt wytwarzany przez firmę 3M, który ma 33% DEET . Jest on też dostępny dla cywili pod nazwą Ultrathon i zawiera 25% DEET.

Inne środki, to Bros (12% DEET) i Mugga (20% DEET). Wszystkie działają podobnie, tzn. skutecznie odstraszają komary. Należy zaznaczyć, że nie zabijemy tym komarów. Substancje te powodują nieprzyjemny zapach dla owadów (dla ludzi jest dość obojętny) i w miejscach spryskanych po prostu nie usiądą.




Jest też REPEL 50 DEETfree bezwonny. Bez DEET
Substancja czynna w 100 g produktu: ikarydyna 20 g (20%)




Po latach badań, amerykańscy specjaliści są już pewni, że DEET, jako silnie trująca substancja, działa fatalnie na ludzkie zdrowie.

Trucizna ta atakuje głównie układ nerwowy człowieka. W skrajnych sytuacjach może doprowadzić do paraliżu i uszkodzenia mózgu! Z tego powody, środków na komary zawierających DEET nie powinny używać dzieci ani kobiety w ciąży. Wnikająca w ciało chemia może uszkodzić płód! – To prawda, że środek DEET może niekorzystnie wpływać na układ nerwowy - mówi prof. Włodzimierz Urbaniak, chemik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dla zdrowia szkodliwe może być już trzykrotne użycie preparatu podczas doby. Jak więc uniknąć komplikacji zdrowotnych? Najlepiej czytać uważnie etykietę na środku owadobójczym i nie kupować tego zawierającego DEET. Można bez problemu znaleźć takie preparaty, które oparte są na substancjach naturalnych. Jeśli jednak musimy już zakupić środek z zawartością trucizny, wybierajmy taki, którego stężenie DEET w butelce wynosi 3,5 proc, a nie aż 30! Specjaliści radzą też aby płyny stosować na ubranie, unikając odkrytych części ciała.



Jak bezpiecznie stosować środki na komary


Wprowadzenie do organizmu zbyt dużej dawki DEET może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Producenci ostrzegają, że środki na komary powinny być używane tylko dwa razy na dobę. Po powrocie do domu, środek należy zmyć pod bieżącą wodą. Pozostawiony na skórze płyn, wnika do organizmu siejąc spustoszenie w układzie nerwowym. Niestety producenci nie ostrzegają przed jeszcze jednym niebezpieczeństwem. Chemia antykomarowa, która powinna zostać na skórze, wnika do organizmu w trybie ekspresowym, jeśli wcześniej stosowaliśmy kremy, balsamy, olejki, oliwki, fluidy czy preparaty do opalania.

Zrób własny preparat odstraszający owady

Komary nie znoszą wielu zapachów, przed którymi uciekają gdzie pieprz rośnie. Jak wykazują badania, nie trzeba stosować chemicznych substancji, aby pozbyć się brzęczących intruzów. Istnieją proste i szybkie sposoby na wyprodukowanie skutecznego płynu antykomarowego.

Bazą może być zwykła woda lub biały alkohol (np. wódka, spirytus). Do buteleczki wkrapiamy jeszcze tylko olejek eteryczny naturalnego pochodzenia i gotowe! Komary szczególnie nie znoszą zapachu olejku trawy cytrynowej (skuteczny też na meszki i muchy), goździkowego, paczuli i eukaliptusowego. Skuteczne, choć odrobinę mniej, są olejki z geranium, lawendy, bazylii, kopru włoskiego, rozmarynu, cedru czy mięty pieprzowej. Na 100 ml wódki lub wody wystarczy 5-10 ml olejku eterycznego. Olejki można ze sobą mieszać tworząc niezwykłe kompozycje zapachowe miłe dla ludzkiego nosa, a nieznośne dla komarów.

Z najnowszego testu niemieckiej Fundacji Warentest, w którym badaniom poddano 20 różnych produktów na kleszcze i komary, wynika, że obiecywana przez producentów długotrwała, niekiedy nawet ośmiogodzinna ochrona, to mit. Czas działania poszczególnych preparatów różnił się w zależności od osoby i wynosił od 40 do 360 minut.
Oto repelenty najczęściej stosowane w środkach odstraszających owady:

DEET – jego częste stosowanie może podrażniać skórę, a nawet powodować zakłócenia systemu nerwowego i rozrodczego. Preparatów z DEET nie wolno nanosić na skórę łącznie z innymi substancjami farmakologicznie czynnymi, ponieważ może to zwiększyć ich wchłanianie.

Bayrepel (ikarydyna) jest bezpieczniejszy, może być najwyżej przyczyną podrażnienia skóry. Oddziałuje na receptory węchu owadów, które przestają rozpoznawać zapachy wydzielane przez człowieka.

Insekt Repellent 3535 (ethyl butylacetoaminopropionate) w 2001 r. został zatwierdzony przez WHO. Jak do tej pory nie ma badań na temat sposobu działania tego syntetycznego związku na owady, ale uznaje się go za repelent o najmniejszej szkodliwości toksykologicznej.

Olejki eteryczne
Alternatywą dla substancji syntetycznych są preparaty z olejkami eterycznymi: anyżowym, bergamotki, kamforowym, cynamonowym, goździkowym, kokosowym, eukaliptusowym, lawendowym czy cytrynowym. Działają jednak jeszcze krócej i mniej skutecznie niż repelenty. Poza tym fakt, że są naturalne, wcale nie znaczy, że nam nie zaszkodzą. Wręcz przeciwnie. Aby w ogóle zadziałały, muszą występować w dużej koncentracji. Dlatego mogą być przyczyną podrażnień skóry i wywoływać alergię.



źródło: forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=8867&postdays=0&postorder=asc&start=0
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez DIESEL.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 11 miesiąc temu #2

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Czyli wiadomo od czego tak się zachowuje Wojciech Cejrowski :evil:
W jednym z jego programów mówił, żeby przy wybieraniu środka na komary patrzeć, który ma najwięcej DEET i właśnie ten kupować, co prawda sam mówił, że jest toksyczny, że wypala gumę, ale działa na komary i to się liczy.

Sam pamiętam kilka lat temu jak pierwszy raz kupiłem środek z DEET, na rybach jako jedyny siedziałem w koszulce i żaden komar nie podleciał! A koledzy nie mogli się odpędzić, ale wiadomo co świetnie działa musi mieć skutki uboczne...
Nic tak nie działa jak dla mnie, choć dzięki za radę, dzieci i kobiety tym pryskać nie dam!

Ale na nocną zasiadkę na lipcowego suma to już co innego...
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 11 miesiąc temu #3

ja tam staram sie naturalnie przyskam sie wywarem z czosnku, działa tak jak wszystko inne czyli tak sobie. do tego po każdym spacerze w miejsca fantastyczne wracam szybko do domku i biore kompiel w sporej ilości mydła które mam nadzieje nie tylko zmyje ale i ewentualnie pozabija niezmyte kleszczate skurwysynki, komarami i innym robactwem sie nie martwie - koszulka z długim rękawem, czasem się trochu otrzepać i jest oki.
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 10 miesiąc temu #4

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Siemka.
Zakupiłem.
Za 36zł + paczkomat 9zł



Jak użyję to opowiem jak było ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 10 miesiąc temu #5

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

Ja osobiście posiadam środek MUGGA z 9,5 % DEET. Jednak przy ostatniej wieczornej wizycie jakoś słabo odstraszał komary:/
Chyba zacznę stosować go tylko na ubranie ;)

Często na wyprawach wchodziły mi kleszcze przez nogawki, jednak od kiedy to stosuję już nie zabieram ich do domu:D
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez SensiSoul.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 10 miesiąc temu #6

  • stu
  • stu Avatar
mam ULTRATON drogi ale skuteczny bagna nie bagna a komar nie siada
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 10 miesiąc temu #7

  • guruganja
  • guruganja Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • GANJA ACKBAR
  • Posty: 242
  • Zebranych lumenów: 489
  •  

  •  

mam bros 15% i 30% i jest zajebiscie na spocie , wczesniej mialem z apteki Orinoko i komary nas wp....laly i kleszcza tez zaliczylem , 1 wogole w zyciu przy sutku hehe , ja sie wole podtruc troche tym bardziej ze stosuje to raz na 5-7 dni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: ufolud

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 10 miesiąc temu #8

  • ufolud
  • ufolud Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 531
  • Zebranych lumenów: 1315
  •  

  •  

Ja używam drugi rok brosa (niebieskiego na komary i kleszcze 15% deet) i ni chuja komary lataj tylko wokół a kleszcze broń boże nie miałem i mieć nie chcę .
Browar, faja, plener, niebo jak baja, wszystko to przecież należy do nas
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 10 miesiąc temu #9

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Lepsze małe dawki DEET raz w tygodniu , jak prawdopodobieństwo odkleszczowego zapalenia mózgu albo bolerioza . Takie moje zdanie.
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Repelenty na komary. DEET szkodliwa substancja. 9 lata 10 miesiąc temu #10

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

yebaq napisał:
Lepsze małe dawki DEET raz w tygodniu , jak prawdopodobieństwo odkleszczowego zapalenia mózgu albo bolerioza . Takie moje zdanie.

Dlatego zakupiłem coś bez DEET i chce sprawdzić czy ta substancja jest niezbędna żeby dobrze się ochronić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: guruganja
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany