Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Pozostałe Tematy związane z uprawą ...

TEMAT: Suszenie outdour kiedy niema gdzie - na drzewie

Suszenie outdour kiedy niema gdzie - na drzewie 4 lata 2 miesiąc temu #1

Zakładając że jest co a niema gdzie, jak to wysuszyć? Oczywiście mówię o suszeniu zioła z jesiennego zbioru.

Myślałem z początku o jakiejś rurze z wentylatorem na końcu,czy o wentylacji gruntowej wentylacja.org.pl/pages-80.html ale to pomysły zbyt kosmiczne.

Wymyśliłem rozwiązanie oby nie tak mocne jak wartość artystyczna tego rysunku:



Czyli drzewo wysokie na tyle aby nie było widać z okolicy co tam sobie wisi i można by je lekko ztopingować aby "nabierało szerokości". Trzeba też zapewne wyciąć gałęzie pod szczytem na miejsce. Można zrobić daszek z folii.

W internecie jedni twierdzą że można wysuszyć w niskiej temperaturze ale musi być niska wilgotność. Inni twierdzą że nie wyschnie a nawet zginie. Zakładam że jest to trudne ale możliwe.

Moje wnioski z tego co udało mi się znaleźć
Temperatura 5-10 nie powinna mieć negatywnego wpływu na suszenie, w niskiej temperaturze nie mnoży się pleśń i grzyby, w niskiej temperaturze jest mniejsza wilgotność, tak przynajmniej wynika z tego co uczą po szkołach na fizyce. Ale cała edukacja bierze pyte w dupe kiedy przychodzi do suszenia zioła w jesieni, wilgoć jest jak diabli i schnie powoli, nie schnie a nawet pleśńieje.

Wilgotność powietrza w niskich temperaturach faktycznie powinna sprzyjać wysychaniu.



W dodatku na większej wysokości lepiej wieje, wilgotność w teori tam jest taka sama ale mgły raczej nie występują bardzo wysoko.

Może ktoś z was miał jakieś pozytywne doświadczenia z suszeniem totalnie w buszu, bez szop garaży domków itp?
Ostatnio zmieniany: 4 lata 2 miesiąc temu przez uprawiam_wiec_zyje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Pingwin

 
 
 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany