Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE.

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #1

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Chyba Ci się coś pokićkało Coca :) Dobra informacja mogąca się przydać przy odbiorze przesyłek

Trochę faktów
Wiki napisał:

Poste restante (wym. post restãt fr. "poczta pozostająca") – sposób wysyłki polegający na dostarczeniu przesyłki pod adres dowolnego urzędu pocztowego, wygodny dla odbiorcy, zamiast pod jego adres. Nie musi to być urząd "właściwy" miejscu zamieszkania, nie musi to być nawet urząd w miejscowości, w której mieszka. Może to być też przesyłka na hasło, bez imienia i nazwiska adresata przesyłki lub przekazy pocztowe.

Adresat, spodziewając się przesyłki udaje się na pocztę w celu jej odebrania. Przy odbiorze przesyłki adresat musi okazać dokument stwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty. Przesyłki te nie są awizowane.

Przesyłka czeka na adresata przez 14 dni, po czym w razie nieodebrania jest zwracana do nadawcy (jeśli nie ma adresu nadawcy, traktowana jest jak niedoręczalna i dostarczana do Urzędu Przesyłek Niedoręczalnych w Urzędzie Pocztowym Koluszki 2

Poczta Polska napisał:
Jeżeli przesyłka nadawana jest na poste restante, kolejność danych adresowych powinna być następująca:

1) imię i nazwisko albo pełna nazwa adresata,
2) napis: poste restante,
3) właściwy kod pocztowy i nazwa placówki pocztowej, która ma wydać przesyłkę.


Jan Kowalski
Post Restante
11-111 Sri Lanka UP (Urząd Pocztowy) nr7 ul. Mickiewicza 17

Tak adresowane koperty zawsze docierały do adresatów
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, Bolek, , Tuptuś,

 
 
 

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #2

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

a jak wysłac paczke na hasło?... bez danych adresata
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Prosty człek, Tuptuś

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #3

  • JohnyHaszcz
  • JohnyHaszcz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 75
  • Zebranych lumenów: 45
Zaadresowane w ten sposób również dochodziły:
Imię i Naziwsko POSTE RESTANTE
Kod pocztowy i Miasto
Ulica GŁÓWNEJ placówki w tym mieście

Jan Kowalski POSTE RESTANTE
66-666 Świebodzin
Ul. Ignacego Krasickiego 67
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #4

  • Tuptuś
  • Tuptuś Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 132
  • Zebranych lumenów: 214
  •  

  •  

Ale pytanie czy jeżeli jest zaadresowane dajmy na to:

Jan Kowalski POSTE RESTANTE
66-666 Świebodzin
Ul. Ignacego Krasickiego 67

To czy zgłaszając się po paczkę muszę okazać dowód Jan Kowalski (posiadając dajmy na to w dowodzie Zenon Ząbek) czy może być tylko "dzieńdobry, jestem po paczkę dla Jana Kowalskiego"? I co jeżeli mam w dowodzie inaczej niż na paczce po którą przychodzę?
Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie...
Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #5

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

To często zależy od Pani w okienku ale generalnie żądają dowodu na potwierdzenie tożsamości odbierającego. Kiedyś sporo handlowałem na alledrogo i znam Panie z okienka i nigdy nie pytają o dowód ale stojąc w kolejce obserwuje jak wydawane są adresowe przesyłki i już tak lekko nie ma. Dowód z danymi na które jest przesyłka i wtedy odbierzesz pakunek bez spiny w innym razie urok osobisty i dobry prezent może załatwi sprawę.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #6

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

Tuptuś napisał:

To czy zgłaszając się po paczkę muszę okazać dowód

No na piękne oczy Pani w okienku nie wyda ci paczki . Musi mieć jakąś podstawę aby wydać ci przesyłkę .

Zawsze możesz wziąć poste restante na babcię , "pożyczyć" od niej dowód osobisty jak nie widzi i odebrać co twoje :D Oczywiście aby to przeszło to napisz se UPOWAŻNIENIE od babci ,że niby sie zgadza abyś to ty paczkę odebrał :evil:

Chcesz wzót pełnomocnictwa ? :D

"Ja Genowefa Pigwa upoważniam mojego wnuczka Jana Tępego aby odebrał moją paczkę na poczcie dnia tego i tego "

Oczywiście aby byc wiarygodnym musisz okazać swój dowód osobisty :D Czyli wracamy do punktu wyjścia :talk:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Duch, KLICZKO, Lutek, Tuptuś

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #7

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Aleś dzisiaj dowciapny pani Jim!
Spodobało mnie się i usmiałem sie po pachy...
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #8

hehe
ja pisałem "poste restorante" całkiem pod adresem i też dochodziło, ale pisałem to największymi bardzo wyrażnymi literami
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: DIESEL

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #9

  • JohnyHaszcz
  • JohnyHaszcz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 75
  • Zebranych lumenów: 45
Ja zauważyłem taki myk, że jeżeli podchodzę do okienka po zwykły list lub paczke z dowodem w ręku to nie proszą mnie o pokazanie go, a jeżeli nie mam to proszą o okazanie. Niestety osobiście nigdy nie odbierałem listu poste restante więc nie wiem jak to jest z "poste restorante :woohoo: ".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uwaga ! Ważne jak podajemy adres na POST RESTANTE. 10 lata 1 miesiąc temu #10

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

JIM napisał:
Tuptuś napisał:

To czy zgłaszając się po paczkę muszę okazać dowód

No na piękne oczy Pani w okienku nie wyda ci paczki . Musi mieć jakąś podstawę aby wydać ci przesyłkę .

Zawsze możesz wziąć poste restante na babcię , "pożyczyć" od niej dowód osobisty jak nie widzi i odebrać co twoje :D Oczywiście aby to przeszło to napisz se UPOWAŻNIENIE od babci ,że niby sie zgadza abyś to ty paczkę odebrał :evil:

Chcesz wzót pełnomocnictwa ? :D

"Ja Genowefa Pigwa upoważniam mojego wnuczka Jana Tępego aby odebrał moją paczkę na poczcie dnia tego i tego "

Oczywiście aby byc wiarygodnym musisz okazać swój dowód osobisty :D Czyli wracamy do punktu wyjścia :talk:


Panie Jim. Nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią ;)
Poste Restante to tylko odbiór osobisty.
Wynika to nawet z tego:

Zgodnie z art.26 ust. 2 :
2. Przesyłka, jeżeli nie jest nadana na poste restante, może być także wydana ze skutkiem doręczenia:
1) adresatowi:
a) do jego oddawczej skrzynki pocztowej,
b) w placówce operatora, jeżeli podczas próby doręczenia przesyłki adre-sat był nieobecny pod adresem wskazanym na przesyłce, przekazie pocztowym lub w umowie o świadczenie usługi pocztowej albo dorę-czenie za pomocą oddawczej skrzynki pocztowej nie jest możliwe,
c) w miejscu uzgodnionym przez adresata z operatorem;
2) przedstawicielowi ustawowemu adresata lub pełnomocnikowi adresata:
a) pod adresem wskazanym na przesyłce, przekazie pocztowym lub w umowie o świadczenie usługi pocztowej,
b) w placówce operatora;
3) osobie pełnoletniej zamieszkałej razem z adresatem, jeżeli adresat nie złożył w placówce operatora zastrzeżenia w zakresie doręczenia przesyłki reje-strowanej lub przekazu pocztowego:
a) pod adresem wskazanym na przesyłce, przekazie pocztowym lub w umowie o świadczenie usługi pocztowej,
b) w placówce operatora;
4) osobie uprawnionej do odbioru przesyłek w urzędzie organu władzy pu-blicznej, o którym mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych, jeżeli adresatem przesyłki jest dany or-gan władzy publicznej;
5) osobie uprawnionej do odbioru przesyłek w podmiotach będących osobami prawnymi lub jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej, jeżeli adresatem przesyłki jest:
a) dana osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobo-wości prawnej,
b) niebędąca członkiem organu zarządzającego albo pracownikiem danej osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej osoba fizyczna w niej przebywająca;
6) kierownikowi jednostki lub osobie fizycznej przez niego upoważnionej, je-żeli adresatem przesyłki jest osoba fizyczna przebywająca w jednostce, w której ze względu na charakter tej jednostki lub powszechnie uznawany zwyczaj doręczenie przesyłki adresatowi jest znacznie utrudnione lub nie-możliwe.

Z własnego doświadczenia wiem że nie wydadzą. Moja dziewczyna miała pełnomocnictwo napisane odręcznie i nie takie jak Twój wzór Jim :D i na kompie + ksero dowodu.
No chyba że na piękne oczy :D
Jeśli chodzi o listy czy paczki nie na poste restante.
Dziś trzeba iść pierw na pocztę. Upoważniający wypełnia pełnomocnictwo pocztowe na poczcie lub w domu ,ale i tak musisz przynieść to upoważnienie osobiście do placówki poczty i upoważnić. A jeżeli pani w okienku wyda Ci paczkę na świstek który wydrukowałeś z neta czy nawet od babci to tylko jej dobra wola,bo też nie powinna.
:peace: :smoke:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez DIESEL.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Tuptuś

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany