Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo!

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #1

  • stu
  • stu Avatar
Castorama podarowała mi wczoraj piękny prezent w postaci takiego oto nawozu. 100% organiczny! 14zł za kilogram czyli taniocha, paczki 3kg wychodzą jeszcze taniej np. na allegro 28zł za 3 kg! Jest to profesjonalny granulat a nie wymieszane mączki w mixie.

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów, NPK 6-5-10 + 4% Magnezu - czyli idealne na FLO!



Skład nawozu - piszę z paczki - w %:

6% azot całkowity w tym:
6% azotu organicznego pochodzącego z mączki z piór, mączki mięsno-kostnej, odżelatynizowanej mączki kostnej

5% fosfor całkowity w przeliczeniu na P2O5

10% potas całkowity w przeliczeniu na K2O rozpuszczalny w wodzie

4% magnez całkowity w przeliczeniu na MgO

45% substancji organicznej pochodzącej z mączki z piór i mączki mięsno-kostnej




Stosowanie:

Działa do 3 miesięcy po zastosowaniu,

50-100g na 1m2 podłoża, nawóz rozsypać równomiernie i w miarę możliwości wymieszać z wierzchnią warstwą gleby

Przygotowanie do uprawy wcześniej nienawożonego podłoża: 3-5kg/m3


Stąd 1l = 0,001m3, na 1l = 0,005kg, na litr mieszanki dajemy 5 gramów, jest to jedna zwykła łyżka stołowa bez większej górki na litr ziemi - jak na zdjęciu, jak dolomit, ale jak damy trochę więcej to nic się nie stanie bo tego nawozu podobno nie da się przenawozić

Na zdjęciu na łyżce jest idealnie równo 5g:





Nawóz to profesjonalna mieszanka VIANO MIXPROF BIO 2 produkcji Belgijskiej jedynie przepakowywana przez Agrecol, nawóz rolniczy, tutaj link do źródła
www.viano-organics.com/en/mixprof-range
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez stu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Dobrą perełkę wyhaczyłeś stu. Działa do 3 m-cy czyli dawkowanie przed wysiewem bezpiośrednio do gleby nie wchodzi w grę w uprawie outdoor. Zanim zacznie się flo składniki rozpuszczą się?!? Można by było tego użyć do podlewania krzaków na zewnątrz ale aplikując ten nawóz w uprawie pod lampami można uzyskać ciekawy efekt. Kto pierwszy spróbuje?
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #3

  • stu
  • stu Avatar
nie po to kupowałem żeby nie przetestować od razu :D ja bym to dawał od razu do ziemi a na flo jeszcze podsypać pod roślinę

dobry pomysł to wymieszanie z mączką rogową z lidla [już dostępna jest btw] która ma dużo długo rozkładającego się azotu pod rośliny pełnosezonowe, praktycznie NPK na weg z głowy a na flo podsypywać tym, pod auto mączka rogowa nie ma sensu bo nie potrzeba tyle azotu

zaraz sprawdzę jak z rozpuszczalnością tego granulatu w wodzie!

edit:
wstępna rozpuszczalność słaba, woda zrobiła się mętna i tak z 20% znikło, reszta jako osad na dnie, będzie leżeć w butelce wstrząsane co jakiś czas i będę opisywał zmiany
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez stu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #4

  • Sandacz
  • Sandacz Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • Padlinożerca!!!
  • Posty: 1096
  • Zebranych lumenów: 2454
  •  

  •  

Cos podobnego dostaje tylko ze 8% potasu i bez opakowania i dawałem takiego czegoś garść na 5 litrów. Rośliny na out były normalne bez oznak przenawozenia. Opłaca się na poczatku lipca podsypac pod rosliny przed flo. W tym czasie trafiają juz potrzebne składniki do gleby.
Masz jedno życie, nie zmarnuj jego!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #5

  • stu
  • stu Avatar
po tych ośmiu godzinach za dużo się nie rozpuściło w wodzie, w sumie bez zmian - więc sypiemy i mieszamy z glebą :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #6

  • Sandacz
  • Sandacz Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • Padlinożerca!!!
  • Posty: 1096
  • Zebranych lumenów: 2454
  •  

  •  

Sprobuj w cieplej wodzie u mnie działało :)
Masz jedno życie, nie zmarnuj jego!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #7

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Nie łatwo tego typu nawozy dostać u nas i fajnie że podałeś takie łatwe źródło, mam własny miks supersoil tylko brakowało mi akurat tego składnika . Prawie o tym zapomniałem , ja uzyje tego dla automatów także okres 3 miesiecy jak najbardziej ok
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #8

  • stu
  • stu Avatar
po dobie moczenia granulat zamienił się w pył ale nadal głównie osadza się na dnie więc w sumie bez zmian, na pewno lepiej podlewać takim rozrobionym bo już jest w drobniejszej formie i szybciej się rozłoży niż podsypywać granulatem

zalałem łyżeczkę granulatu wrzątkiem, zobaczymy co będzie

edit:
to samo co przy zalaniu zwykłą wodą tylko szybciej, granulat zmienia się w pył ale nie rozpuszcza, podlałem sobie tym pyłem tulipany :D
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez stu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 10 lata 1 miesiąc temu #9

  • Sandacz
  • Sandacz Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • Padlinożerca!!!
  • Posty: 1096
  • Zebranych lumenów: 2454
  •  

  •  

To widocznie to co mam jest delikatniejsze :) u mnie woda jest mentna ale bez osadu. Ale dla auto jest w sam raz. DZisiaj dostałem nawóz 57-15-10. Ale to inna bajka :)
Masz jedno życie, nie zmarnuj jego!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Agrecol Organiczny Nawóz do Pomidorów 6-5-10 + (4% Mg) ! Idealne na Flo! 9 lata 10 miesiąc temu #10

  • stu
  • stu Avatar
VIANO MIX PROF 2 to także:

Organiczny Agrecol do Truskawek, Warzyw, Rozsad, Borówek, Winorośli, cena taka sama
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany