Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Lampy HPS- jakość w nie oszczędności...

Lampy HPS- jakość w nie oszczędności... 10 lata 3 miesiąc temu #1

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Dzisiejszego wieczoru, odbyłem bardzo ciekawą rozmowę telefoniczną ze sprzedawcą lamp HPS na allegro. :)

W rozmowie zadawałem pytania, które mnie nurtowały odnośnie lampy sprzedawanej przez tego człowieka. Zacznijmy od początku.

Gdy skarciliście mnie na forum za brak lepszej lampy w moim boksie 70x70 stwierdziłem, że nie ma bata trzeba zadbać o roślinki. Zacząłem szukać odpowiedniej lampy HPS na allegro 250W. I znalazłem bardzo fajną lampę chyba jedną z najtańszych na allegro. Po przeczytaniu recenzji tej lampy banan mi się pojawił na twarzy.

Otóż dowiedziałem się z opisu, że ów lampa pobiera 40% mniej prądu niż normalna. Parametry żarówki były tradycyjne 33 000 lumenów, barwa światła 2000K trwałość 28500h. ogółem lampa fajna. Ale nabrałem wątpliwości co do tego 40% mniej prądu.

Więc tutaj wracamy do rozmowy telefonicznej, w której pierwsze moje pytanie dotyczyło właśnie kwestii poboru prądu. Po wyczerpującym tłumaczeniu przez sprzedawcę dowiedziałem się, że normalne lampy HPS, takie które i ja kupił bym jako początkujący pobierają 40% więcej prądu. To znaczy, że lampa 250W pobiera tyle prądu co mniej więcej lampa 400W, ta z kolei pobiera mniej więcej tyle prądu co lampa 600W itd.

Zadawałem kolejne pytania skutkiem czego było wyjaśnienie sedna sprawy. Lampy, które zawierają w balastach (zasilaczach) kondensator mocy biernej pobierają w przybliżeniu tyle prądu ilu realnie jest watowa lampa. Czyli lampa 250W posiadając w/w kondensator pobiera około 240-270W prądu.

Ta informacja ucieszyła mnie niezmiernie gdyż jest ona jako taką alternatywą dla ludzi mojego pokroju, którzy starają się połączyć nie moc z mocą. TO znaczy, którzy chcą uprawiać, a nie mają tyle hajsu na skompletowanie pro zestawu do projektu. Ogólnie rzecz biorąc, łącząc takową lampę z fotoperiodem 12/1 uzyskujemy całkiem niskie koszty uprawy odnośnie każdego rodzaju mocy lampy :)

Sprzedawca zapewniał mnie, że ta informacja jest pewna i realna w praktyce więc polecam sprawdzanie parametrów lampy przed jej zakupem i wyszukanie informacji o zainstalowanym kondensatorze mocy biernej. Taka informacja (bynajmniej) na allegro podawana jest zawsze. W sklepach może być inaczej, aczkolwiek nie wydaje mi się... :)

TO chyba, tyle.

Pozdrawiam
ChorielMJ :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

 
 
 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany