Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 3 miesiąc temu #11

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Hehe, Kowal ty to chyba za długo w Ameryka siedziałeś bo wszystko wielkie i mocne musi być :mrgreen: , lubisz piekarniki :D
Ja mysle że przy pierwszych grow to napewno nie swiatło jest najsłabszym ogniwem ale reka growera. Takie waty ciągną za sobą mase dodatkowego sprzetu żeby to ogarnać z głową, 400w na adjusta wing jest dobrym kompromisem, wiadomo ze nigdy nie ma tak że nie moze być lepiej, ale......
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 3 miesiąc temu #12

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

1x1 to 400 styknie ale boki beda sie wyciagąły
1,2x1,2 to 600 i nic mniej bo nie doswietlisz
zresztą ważna jest ilość roślin na konkretny obszar, jak do 1x1 wsadzisz 16x11L to masz busz i 600 potrzebne jak wsadzisz 12 to i 400 objedzisz
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 2 miesiąc temu #13

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Witam :)

Zastanawiam się nad kupieniem panelu LED. Tylko nie wiem dokładnie z czym się to wiąże. Wydaje mi się, z tego co słyszałem i czytałem, że takowe panele są oszczędniejsze w dłuższym okresie czasu niźli lampa HPS, choć trzeba na nie wydać troszkę tysięcy. Zastanawiam się nad panelem z growshopu:


LAMPA LED PHYTOLITE GX400 265W DUAL

PANEL LED PHYTOLITE - QUANTUM GX PROFESSIONAL

Najnowsza generacja paneli ledowych od firmy Phytolite!!!

-Profesjonalne moduły zamontowane na dużej wielkości aluminiowym radiatorze: gwarantowane chłodzenie, nawet w ekstremalnych warunkach.

-„Turbo Cooling System“ — system wyposażony w duże wentylatory podzielone na dwie baterie. W normalnych warunkach pracy chłodzenie zapewnia jedna bateria wentylatorów. Przy ekstremalnie wysokiej temperaturze uruchamiana jest także druga bateria (ręcznie lub automatycznie za pomocą czujnika).

-Przewymiarowana rama (z hartowanej stali) umożliwia wydajną cyrkulację powietrza, wytwarzaną przez fabrycznie zamontowane wentylatory o dużych wymiarach.

-Optymalizacja rozpraszania ciepła.

-System SwitchEco

-FullCycle sterowany przełącznikiem na obudowie.. Switch Eco obniża intensywność światła i zmienia jego spektrum na odpowiednie dla kiełkowania, sadzonki, wegetacji oraz rośliny matki.. Full Cycle zwiększa intensywność światła i zmienia jego spektrum na odpowiednie dla kwitnienia

-Inteligentne zasilanie: jeśli jeden z modułów wyłączy się, pozostałe nie otrzymują dodatkowego prądu, a system kontynuuje pracę. Użytkownik może wymontować niedziałający moduł i przesłać go do autoryzowanego centrum pomocy technicznej który znajduje się w Polsce, bez potrzeby przerywania cyklu.

-16 diod LED typu chip o mocy 3 W na moduł.-Zasilacze i moduły LED można wymieniać z zewnątrz bez konieczności otwierania ramy.-Miękki start zapłonu (ochrona LED).-Komponenty elektroniczne najwyższej jakości.

-Cicha praca.

-Możliwe jest połączenie kaskadowe, lampy są sprzedawane wraz z dodatkowym kablem zasilającym.

-1 rok gwarancji z możliwością nieodpłatnego przedłużenia do 2 lat przez zarejestrowanie produktu.
-Moc: 265W

-Masa netto: 5,9 kg

-Rozmiar: 73,5x35x h11cm

-Wg producenta optymalny na powierzchnię: 160x160cm

-Ilość i rodzaj zastosowanych diód na jeden panel:

-Głęboka czerwień: 660nm x 6szt.-Czerwony: 630nm x 4szt.-Jasno czerwony: 610nm x 2szt.-Niebieski: 470nm x 3szt.-Głęboki niebieski: 450nm x 1szt

Już nie musisz wybierać pomiędzy oprawą na BLOOM lub na GROW oddzielnie. PHYTOLITE - QUANTUM GX PROFESSIONAL daje gwarancję, że rośliny otrzymają właściwą dawkę światła niebieskiego (na wzrost) jak i czerwonego (na kwitnienie). Oprawy PhytoLED posiadają unikalny czujnik kontrolujący stabilność pracy oprawy i w przypadku zagrożeń zewnętrznych typu przepięcie, zwarcie natychmiast odłączają oprawę zapobiegając uszkodzeniu diód.


Panel ten jest skonstruowany tak by odpowiadał roślinom w ich cyklu wegetacji jak i kwitnieniu, co jest wielkim atutem tej lampy. Teraz jednak ciekawi mnie jak jest w praktyce, czy istotnie taki panel odpowiadał by powierzchni 150x150- 160x160? Czy jest to ściema pobudzająca umysł klienta? :)

Proszę o odpowiedzi. Zależy mi na oszczędności na prądzie, a możność uprawy na tak dużej powierzchni przy wykorzystaniu dwukrotnie mniejszej energii jest pociągająca.

Pozdrawiam
Choriel :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 2 miesiąc temu #14

  • Golabek
  • Golabek Avatar
chorielku, co do phytolite sie nie wypowiem, ale sam mam kindleda 300w i powiem szczerze ogarnia mi 120 x 120 ale czy wiecej?? raczej watpie a twoj 40 w mniejszy. chyba ze jakies inne ma natezenie tego swiatla ja tam nieznam sie, mysle ze na taka powierzchnie musowo- 2 paneliki, ale tylko moje zdanie po uzytku kindleda. Zara foto wkleje jak ida sobie choc tera 2 panele tam wpierdolilem.


Na jednym panelu


i na dwoch.
Moje zd 2x na 150x150 i masz raj
PS moj jeden panelto 370w dokladnie
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez Golabek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 2 miesiąc temu #15

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Goląbek, a powiesz dokładnie jaki to panel i skąd można ewentualnie go wziąć? :)

Nie chodzi mi o uprawę na aż takiej powierzchni, optymalnie myślę o 120x120, tylko HPS 600W na tą powierzchnię wydaje mi się nie ekonomiczny. Mówisz, że Twój 300W panel LED ogarnia spokojnie 120x120, a jak z wynikami końcowymi, porównywalne jak przy lampie HPS? :)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 2 miesiąc temu #16

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Gołąb na vegu jedzie na ledach ale podczas flo dopieprza im hps :evil:
Jak dotąd nie widziałem grubych, pięknie nabitych pał z pod leda.
600W to jest minimum pod taką powierzchnię. Zadaj sobie pytanie ile chcesz wyciągac z Wata, jak 0,5-0,6gr to jedź na 400W.
Nieopłacalna jest hodowla pod małym świtełkiem i dużą powierzchnią bo nie wykorzystujesz jej.
No chyba że bawisz się w ziołolecznictwo i robisz dla siebie ale to raczej nie wchodzi w rachubę przy takich gabarytach...
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golabek

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 2 miesiąc temu #17

  • Boer Van Oranje
  • Boer Van Oranje Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 364
  • Zebranych lumenów: 677
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
Goląbek, a powiesz dokładnie jaki to panel i skąd można ewentualnie go wziąć? :)

Nie chodzi mi o uprawę na aż takiej powierzchni, optymalnie myślę o 120x120, tylko HPS 600W na tą powierzchnię wydaje mi się nie ekonomiczny. Mówisz, że Twój 300W panel LED ogarnia spokojnie 120x120, a jak z wynikami końcowymi, porównywalne jak przy lampie HPS? :)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Koza taką powierzchnię ogarnął 236w. Jest tutaj growlog na forum.
www.growlike.pro/forum/off-indoorp/2521-led-236w-1-4m-2-10x-ak47-x-laog-od-pako-he?limitstart=0&start=90
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez Boer Van Oranje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 2 miesiąc temu #18

  • AngryBeards
  • AngryBeards Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 259
  • Zebranych lumenów: 269
  •  

  •  

Posiada może ktoś te panele od THE DOCTOR ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 2 miesiąc temu #19

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
Zastanawiam się nad kupieniem panelu LED. Tylko nie wiem dokładnie z czym się to wiąże.

Wiaze sie to z rozczarowaniem po wydaniu tylu pieniedzy. Zrob sobie sam albo zainswestuj w cos co naprawde da ci szansze na wieksze plony np przestrzen :D
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oświetlenie - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi 9 lata 2 miesiąc temu #20

  • Golabek
  • Golabek Avatar
Tak Wkurwiony ptaku koza:D chyba bym porownal do tyh co ja mam/. jak pan D napisal, na moje poszlo tylko wiecej dziegow jest obudowa hehe, taaka biala ale w srodku dioda jak stb oraz taka sama ta plytka aluminiowa czy jak to zwal. Takze mysle najwazniejse to odp dobranie tych ledzikownaucze sie lutowac to huj wie omi wyjdzie. Mysle ze doktoroskie jednak CENOwo wypadna piekniej niz np kind led ktorego mam okazje testowanka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany