Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Czy do zasilacza 600W można podpiąć lampę 150 lub 250W??

Czy do zasilacza 600W można podpiąć lampę 150 lub 250W?? 7 lata 3 miesiąc temu #1

  • jasnim
  • jasnim Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 308
  • Zebranych lumenów: 329
  •  

  •  

Tak jak wyżej.

Zakupiłem zestaw do uprawy do boxa 1,44m2 z którym chce niedługo wystartować:
* zasilacz ELT 600W
* philips son t pia 600w
* odbłyśnik jakiś kolor miedziany ale nic więcej nie wiem

Moje pytanie to czy pod ten balast mozna podpiąć słabsze żarówki (chcę przyoszczędzić na prądzie w pierwszych tyg życia roslin)?

Posiadam 2 żarówki, jedna 150 druga 250w.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 3 miesiąc temu przez jasnim.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Czy do zasilacza 600W można podpiąć lampę 150 lub 250W?? 7 lata 3 miesiąc temu #2

  • Natural
  • Natural Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • stay positive
  • Posty: 1453
  • Zebranych lumenów: 1447
  •  

  •  

nie mozna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy do zasilacza 600W można podpiąć lampę 150 lub 250W?? 7 lata 3 miesiąc temu #3

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Trzeba było brac balast z regulacją 400/600 i po problemie
:rasta: :rasta:
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Czy do zasilacza 600W można podpiąć lampę 150 lub 250W?? 7 lata 2 miesiąc temu #4

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Witam serdecznie.
jasnim napisał:
Moje pytanie to czy pod ten balast mozna podpiąć słabsze żarówki (chcę przyoszczędzić na prądzie w pierwszych tyg życia roslin)?

Możesz podpiąć, pokuszę się nawet o stwierdzenie że mogą się one zaświecić - ale raczej chwilowo. Z oszczędności na prądzie nici, dodatkowo będziesz musiał kupić nową żarówkę.

Ale od początku.

Zasilacze magnetyczne.
Pod zasilacz 600W podłączysz (raczej bez problemów) 400W - ale będzie ona pobierała 600W, bo tyle da jej zasilacz. Zmienią się na pewno parametry podawane przez producenta, gdyż żarówka będzie działać w inny sposób niż testował producent.
Podobnie ma się to w wypadku innych zasilaczy. 400W obsłuży 250W, ale żarówka będzie świecić podobnie jak 400W - oszczędności 0.
Podpięcie 150W żarówki pod zasilacz 600W może skończyć się tragicznie, gdyż żarówka nie posiada elementów przystosowanych do takiego obciążenia.

Zasilacze elektryczne.
Zasada działania identyczna jak w wypadku magnetycznych, jednak elektryczne (w większości dostępnych modeli) pozwalają na delikatny start (w kontrolowany sposób dostarcza energii niezbędnej do uruchomienia żarówki - magnetyczne od razu dostarczają pełną moc), oraz regulację mocy.
Regulacja ta pozwala w delikatny sposób oszukiwać, gdyż elektryka sterując zabezpiecza żarówkę.

Testowałem to na Lumatekach (250, 400, 600, 600SL), (400, 400SL, 600, 600SL), VGT mod 1, mod 2, oraz GIB LXE Timer - wszystkie zasilacze dedykowane pod żarówki 600W. Żarówki Philips Master Green Power. Regulacja odbywała się na rozgrzanych żarówkach jak sugerują producenci zasilaczy.
- Żarówka 600W bez problemu działała na każdym ustawieniu. Najniższa testowana przeze mnie moc uruchamiania zimnej żarówki to 300W (VGT, GIB) - bez żadnych problemów. Niżej możliwe że wystąpi migotanie j.n. Uruchamianie zimnej na 600SL bez problemu - mimo tego że producenci sugerują inaczej.
- Żarówka 400W bez problemu odpala na każdym zasilaczu, można ją nawet ustawić na 250W (lumatek, gib). Ustawienie na 230W (VGT) powodowało lekkie migotanie. Ustawienie na 600, czy 600SL nie powodowało problemów. Zimna 400W uruchamiało się również przy ustawieniach 600SL.
- Żarówka 250W j.w. bez żadnych problemów. Nie było problemów nawet przy ustawieniu jej na 600SL.
- 150W nigdy nie miałem potrzeby testować.

Są to moje odczucia z ostatnich kilku miesięcy, mogą lekko się różnić od tego co pisałem wcześniej gdyż miałem okazję bawić się innymi zasilaczami (VGT, GIB).

Ps. Uważam że Phlips Master Green Power 600W znacznie lepiej sprawdza się na wegetacji przy ustawieniach zasilacza na 400W, niż jakikolwiek DUAL, czy MH. Tłumaczę sobie to zaburzeniem barwy żarówki spowodowanej dostarczaniem mniejszej ilości prądu.
Połączenie sprawdzonego zasilacza 600W (Lumatek, GIB, VGT), żarówki Philips Master Green Power 600W (niestety z tego co wiem już nie produkowanej, ale jeszcze dużo ich w europejskich hurtowniach leży) i odbłyśnika lepszego niż najtańszy, to najlepszy zestaw jeżeli ktoś zaczyna, a chce dobrze zainwestować w sprzęt który w przyszłości będzie w stanie oświetlić nawet 1,44m2



Przepraszam za ewentualne mylenie pojęć, nie jestem elektrykiem ani nawet związany z branżą (z fizyki też kulałem...:P), oraz za to że pewnie za szybko nie będę w stanie ustosunkować się do ewentualnych odpowiedzi na mojego posta.


Odbłyśnik kolor miedziany..? Chciał bym zobaczyć zdjęcie tego cuda...:-)

Mam nadzieję że wymęczyłem temat, a nie zmęczyłem czytelnika;)

Pozdrawiam, DeathAdder.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys, AS, Cichy Bob, Pingwin, KLICZKO, Boer Van Oranje, jasnim

Czy do zasilacza 600W można podpiąć lampę 150 lub 250W?? 7 lata 2 miesiąc temu #5

  • jasnim
  • jasnim Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 308
  • Zebranych lumenów: 329
  •  

  •  

I wszystko jasne :) Odblysnik jest koloru miedzianego. Jak bede mial chwile zeby podjechac walne fotke.

Zamowilem ostatnio zestaw GIB 250W i to na nim bede ciagnol cale pierwsze grow, zestaw 600W musi poczekac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany