Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: WNIOSKI Z UPRAWY

WNIOSKI Z UPRAWY 6 lata 5 miesiąc temu #1

  • avk
  • avk Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 152
  • Zebranych lumenów: 362
Czesc, panowie dawno mnie tu nie bylo. Jesli umiescilem temat w zlym dziale to nieopatrznie - pierwszy raz pisze na forum przez taptalk. W tym roku z roznych przyczyn zrezygnowalem z fotorelacji. Z reszta, ile mozna ogladac zdjecia krzakow na tle krzakow, skoro i tak kazdy dobrze wie ze najwazniesza jest wiedza i informacja, wiec postanowilem zalozyc temat jakiego jeszcze nie bylo. Tutaj piszemy tylko suche wnioski i doswiadczenia, ciekawostki jakie na bylismy podczas uprawy outdoor. Mile widziana konstruktywna dyskusja, bez bicia piany Ja zaczne.

Jako ze uprawa juz mnie niestety nudzi i coraz bardziej stresuje, tak co roku staram sie cos zmieniac i probowac nowe metody. W tym roku postawilem na lenistwo i przez caly sezon poczawszy od przekopania przez wysadzenie, opryski po zbiory byłem na 2 spotach lacznie nie wiecej niz 10 razy. Jesli chodzi o nasiona to byly to glownie legendarne juz warr seeds od uzytkownika sensimiljan za ktore jeszcze raz dziekuje i te nieszczesne wary od syndykatu, niemniej nie wiem ktore to byly ktore, bo to nie ogrod botaniczny. Oto wnioski

- Puszki wokol lodyg na slimaki wydawaly mi sie przez wiele lat niedorzecznym patentem a od nastepnych kilku spelniaja swoja role w 100%. Nie uzywam slimakola itp od kilku lat, nic nie zostaje zjedzone.

- Galezie, sciete korony krzakow, badyle itp to swietna oslona przed dzikami, sarnami. W tym roku zapomnialem co to zwierzyna.

- Wokol spotow po pokrzywach, pod krzakami, drzewami rozsypalem sporo dolomitu, obornika i azofoski, aby poprawic maskowanie i wzmocnic bariere przed zwierzetami

- Najwyzsze odrosty i korony krzakow poodcinalem, aby poprawic naslonecznienie i wykorzystalem do bariery.

- Zrobilem oprysk z calego zestawu canny, asahi, tytanit i z 5 roznych srodkow na plesn. W sumie bylo z 13 roznych substancji i bylo to dosc ryzykowne, ale w niczym nie zaszkodzilo. Efekt praktycznie zero plesni.

- I ostatnie dla wytrwalych. Jak bylem na scince to nad spota przylecial helikopter, zrobil okrazenie i nawrotke na takiej wysokosci jak 3 latarnie. Nie polecam.

Narazie tyle, piszcie wy. Ja jak wysusze napisze troche o trymowaniu i kuringu.


Co myslicie o tym, aby jeszcze przed wyksztalceniem pakow obcinac najmniejsze pedy? Mam dosc popcornu.

Wysłane z mojegmprzy użyciu Tapatalka
Ki
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez avk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, AS, ufolud, Pingwin, Jacek, KLICZKO, mlody23, winne2

 
 
 

WNIOSKI Z UPRAWY 6 lata 5 miesiąc temu #2

  • ufolud
  • ufolud Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 531
  • Zebranych lumenów: 1315
  •  

  •  

Dbry temat ja od siebie dodam :
tak jak ty avk galezie robia dobra oslone przez zwierzetami
-Slimakol daje rade jak zawsze, sypie wokol poletek
- opryski wale mixy od zawsze i polecam zaczac juz od 2-3 tyg flo i zaleznie od pogodny w polowie flo leca z 2 opryski a ostatnie 3-4 tyg co kazda wizyte.
-suszenie na dworze daje rade ale trzeba od razu otrymowac topy na gałęziach
-kopce nie zaleznie jaki teren by nie byl na nastepny rok moze byc tam zajebiscie mokro (w moim przypadku tak bylo)
- w polowie flo lekkie fryzjery by lepiej doswietlac topy.
Browar, faja, plener, niebo jak baja, wszystko to przecież należy do nas
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: winne2

WNIOSKI Z UPRAWY 6 lata 5 miesiąc temu #3

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Wnioski z tego roku
- mniej roslin za to dołki na 50L i donice minimum 35L na sezony i 25L na auto
- uwazać na pierodolonych złodziejaszków bo plaga u mnie ich jest w tym roku
- przygotowanie dołków jesienią z obornikiem daje zdrowe i zielone planty do samego końca
- nie nastawiac sie na duży wynik końcowy bo pogoda jak i inne czynniki moga nam pokrzyzowac nam plany
- dużo spotów i sadzić głowie w ziemi by unikac czestych odwiedzin
to tyle pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: winne2

 

Re:WNIOSKI Z UPRAWY 6 lata 5 miesiąc temu #4

  • avk
  • avk Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 152
  • Zebranych lumenów: 362
Z obornikiem to prawda. W moim przypafku ten w granulacie zalatwil problem niedoborow na caly sezon.

Dodam jeszcze, ze 2 lata temu mialem te same odmiany, jednak podlewane i pryskane canna itp. Musze przyznac, ze wtedy faktycznie troche lepiej napuchly, byly bardziej oblane zywica niz te w tym roku pozostwione samopas ale nie jest zle. Outdoor to taka wypadkowa a do tego ci zlodzieje ze nie warto byc nadgorliwym.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: winne2

WNIOSKI Z UPRAWY 6 lata 5 miesiąc temu #5

  • winne2
  • winne2 Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 423
  • Zebranych lumenów: 982
  •  

  •  

Siemka
Dodam od siebie omijać z daleka trzciny bo poza złodziejami są też pały które latają helikopterami
druga rzecz to trening lst roślina staje się wtedy mniej podatna na połamanie przez wiatr i nie widać jej z daleka jeśli sadzimy w donicach to nie przenosić ich w inne miejsce i ostatnia rzecz to odmiany zero wynalazków tylko pewne odmiany które pod naszym słoneczkiem dojda...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

WNIOSKI Z UPRAWY 6 lata 5 miesiąc temu #6

  • jasnim
  • jasnim Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 308
  • Zebranych lumenów: 329
  •  

  •  

Uczac sie na tegorocznym oucie stwierdzam ze automaty to jednak jest dobre rozwiazanie.

Sadzac je w polowie maja mamy na koniec sierpnia dobrze nabite krasnale ktorych plesn tak nie bedzie lapala jak sezony w pazdzierniku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

WNIOSKI Z UPRAWY 6 lata 5 miesiąc temu #7

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

stare odmiany od Warra to było to! Nigdy nie miałem lepszego ziarna.
Dobra pulchna gleba i odpowiednie nawożenie przed uprawą załatwia sprawę na cały sezon zbilansowany nawóz (azofoska)i wapno załatwiają mi sprawę od siewki po kosę.
Cóż by tu Wam jeszcze napisać? Dla mnie wiele rzeczy jest oczywistych ale czy mógłbym błysnąć w temacie; nie sądzę :)
Farta podwórkowi ogrodnicy :ganja:
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:WNIOSKI Z UPRAWY 6 lata 4 miesiąc temu #8

  • avk
  • avk Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 152
  • Zebranych lumenów: 362
Koza napisał:
stare odmiany od Warra to było to! Nigdy nie miałem lepszego ziarna.
Dobra pulchna gleba i odpowiednie nawożenie przed uprawą załatwia sprawę na cały sezon zbilansowany nawóz (azofoska)i wapno załatwiają mi sprawę od siewki po kosę.
Cóż by tu Wam jeszcze napisać? Dla mnie wiele rzeczy jest oczywistych ale czy mógłbym błysnąć w temacie; nie sądzę :)
Farta podwórkowi ogrodnicy :ganja:
Mialem w tym roku niby te stare warry ale nie wiem czy to tegoroczna pogoda, czy brak praktycznie zadnej pielegnacji sprawil, ze to jednak nie jest to. Pamietam moje warry z przed 2 lat. Krzaki podobne, palenie jednak bardzo zywiczne, straszne zalepiuchy. W tym roku strasznie to wszystko sianowate, taki chrust. W smaku raczej niedobre, lub co najwyzej bez rewelacji - zalezy od odmiany. Jak wam powychodzily krzaki w tym roku? Ja jestem zawiedziony, zarowno jesli chodzi o ilosc jak i jakosc ktora jest niestety niska.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc temu przez avk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany