Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszelkie jadalne wynalazki z dodatkiem Cannabis ...

TEMAT: Lubisz oliwę z oliwek ? dodaj do niej ulubionego zioła

Lubisz oliwę z oliwek ? dodaj do niej ulubionego zioła 10 lata 3 miesiąc temu #1

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Przepis na konopną oliwę !




Wielu z nas wielbicieli konopi lubi czasami zrobić sobie konopne masło. Ma ono wiele zastosowań w naszej kuchni i robi się je bardzo prosto - wystarczy wrzucić nasze ulubione przyprawy i masło do gara. Okazuje się że możemy również zrobić sobie konopną oliwę.
Jeżeli użyjemy oliwy z oliwek to taka wersja tłuszczyku w naszej kuchni jest dużo zdrowsza niż masło, nie idzie nam w boki oraz dużo łatwiej się z nią podróżuje gdy najdzie nas na to ochota.
Co jest jej niezłym atutem huh ?

Poniższy przepis ujawnia sekrety i tajniki wytworu tej zacnej oliwy :)

Składniki :

3 szklanki naturalnej oliwy z olivek ( virgin oil )
25g zmielonego suszu

Oczywiście można lekko modyfikować powyższe wedle waszej woli.

Wykonanie :

Zacznij od przelania oliwy do rondla lub innego garnka który lubimy , następnie odpal palnik swojej kuchennej maszyny i ustaw moc na - średni . Podgrzewaj oliwę w ten sposób aby się nie zagotowała , gdy osiągniesz ten punkt dodaj zmielona marichuane do oliwy. Konopie można mielić w młynku do kawy, w swoim grinderze bądź w ostateczności w mikserze. Idealnie było by gdyby susz był zmielony na 'piach'. Podgrzewając całość na palniku nie pozwól aby oliwa się zagotowała, jeśli tak się stanie to zmniejsz moc palnika i odsuń garnek chwilowo na bok aby ostygł. Przegrzanie sprawi iż nasze THC się rozłoży i oliwa straci na mocy. Kontynuuj podgrzewanie przez godzinkę, jeśli dysponujesz większa ilością czasu dwie godziny będą idealne. Po zakończeniu całego procesu pozwól oliwie ostygnąć zanim przejdziesz do kolejnego kroku. Teraz pozostaje tylko kwestia oddzielenia zużytego już suszu od naszej magicznej oliwy. Przelej oliwę przez sitko albo filtr do kawy. Nie zapomnij wycisnąć resztek płynu z suszu :)

Gratulacje jesteś posiadaczem bardzo zdrowej oliwy konopnej.

tekst przetłumaczyłem z ww.theweedblog.com
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez 4Elements.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Bongjour, Jacek

 
 
 

Lubisz oliwę z oliwek ? dodaj do niej ulubionego zioła 10 lata 3 miesiąc temu #2

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

A oliwy możemy użyć do smacznego i również zdrowego, konopnego pesto!
Dzięki za przetłumaczenie przepisu 4Elements:)

Pozdro,
Bonguś
:ganja: :peace:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lubisz oliwę z oliwek ? dodaj do niej ulubionego zioła 10 lata 3 miesiąc temu #3

  • Choci
  • Choci Avatar
ja bym to zrobił na zimno oliwa ze zmielonym towarem dobrze szejkować,przecedzić i gotowe,mysle ze na zimno bedzie lepsza moc.Oliwa b,dobrze rozpuszcza zywice i trichomy ,zawsze myje nią rece po trimie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Lubisz oliwę z oliwek ? dodaj do niej ulubionego zioła 10 lata 3 miesiąc temu #4

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Masz na myśli to że oliwę najlepsza tłoczy się na zimno i późniejsze jej podgrzanie ( wg tego przepisu ) może ująć trochę jej cennych właściwości ?

I fakt że na zimno czyści Twoje paluchy rzeczywiście daje do myślenia .
Mam jeszcze jeden pomysł - robiłem z papryczek czili oliwę w ten sposób że wkładałem ileś tam papryczek do butelki i zalewałem oliwa .. po jakimś czasie leżakowania oliwa nabiera smaku papryczki. Można by analogicznie zrobić z zielem.

No cóż może wykonam ów kilka wariantów z resztkami z outa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany