Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszelkie jadalne wynalazki z dodatkiem Cannabis ...

TEMAT: Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #1

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 646
  • Zebranych lumenów: 1153
  •  

  •  

Nie wiem czy w odpowiednim dziale, także w razie czego temat do przeniesienia.


w jednym z wątków natknąłem się na temat dekarboksylacji marihuany. W skrócie chodzi o to, żeby np. z kwasu THCA uzyskać THC. Uzyskuje się to np. poprzez metodę ogrzewania zioła w odpowiedniej temperaturze. I teraz do celu.
Skoro w taki sposób wykonuje się dekarboksylację, to dlaczego nie można szybko suszyć zioła w wysokiej temperaturze, wbrew okólnej opinii?

Można by zawsze dekarboksylować zioło i nie pierniczyć się z mozolnym suszeniem...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez padadeszcz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Mam wrażenie, że dekarboksylacja to przetworzenie gotowego już suszu czyli jak piszesz THCa w THC czyli to co uderza w bańkę. powolne suszenie wpływa na armot, smak ale nie moc, którą dopiero możemy poprawić currując susz. Jest kilka ciekawych tematów o curringu; poczytaj ;)
dekarboksylacja zachodzi w temperaturze około ~160*C i wyższej, nie wyobrażam sobie suszenia w takiej temperaturze ponieważ wszystko wyschłoby na wiór a może i dostało zapłonu.

nie traktujcie mojego postu jak wyrocznie, po prostu widzę to w ten sposób a mogę się mylić :peace:

btw. oferuje 10 pestek fem out od WarrSeeds i kpl w;epek dla chętnego, który ładnie opisze dekarboksylację z obrazeczkami etc. ;)

o zgłoszenie proszę tutaj w temacie
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Pingwin

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #3

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 646
  • Zebranych lumenów: 1153
  •  

  •  

Koza, z temperaturą dekarboksylacji nie jest tak hop siup, różne związki chemiczne mają różne temperatury wrzenia, parowania, a takich w marysi jest od cholery. THCA to jest około 118 stopni celsjusza, więc temperatura musi być niższa. Przekroczysz i lipa. Bo wpadłem na pomysł połączenia WC z dekarbolsylacją. Czyścisz zioło z chlorofilu i badziestw przez WC, a później dekarboksylacja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #4

  • Klepnix
  • Klepnix Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • .
  • Posty: 2002
  • Zebranych lumenów: 4582
  •  

  •  

dekarboksylacje stosuje wtedy, kiedy robię nalewkę, bo bez tego nalewka nie kopie jak potrzeba i robię to w 160st.

Moim zdaniem dekarboksylacja podczas suszenia nie ma żadnego sensu
bo po co? jeśli następuje to podczas spalania zioła ;) a susz będzie wyglądał jak popiół.

krótki opis

Dekarboksylacja

[usuwanie grup karboksylowych]

Podczas curingu ma również miejsce dekarboksylacja. Zdarza się to, gdy grupa
karboksylowa (COOH) umieszczona na C-2, C-4 lub końcu łańcucha
węglowodorowego C-3 rozpada się pozostawiając wodór i uwalniając CO2.

Dekarboksylacja jest konieczna by przetworzyć canabinoidy w użyteczne formy psychoaktywne; rośliny (i Twój organizm) karboxylują kanabinoidy by były one bardziej rozpuszczalne w wodzie (do reakcji metabolicznych i wydalania).

Badania wskazują że ten efekt zachodzi minimalnie podczas curingu.
Dekarboksylacja nastąpi oczywiście gwałtownie w temperaturze powyżej 100'C, więc palenie oraz gotowanie dekarboksylują kanabinoidy. Dekarboksylacja uwalnia niewielkie ilości CO2 usuwająć obojętny materiał czyniąc zioło mocniejszym przez większą koncentrację kanabinoidów.
.....
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Klepnix.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Prosty człek

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #5

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 646
  • Zebranych lumenów: 1153
  •  

  •  

zgadza się Klepnix, że dekarboksylacja zachodzi podczas curringu i podczas spalania zioła
pytanie brzmi na ile %? czy pełna czy w jakimś stopniu? - dekarboksylację na pewno wykonasz szybciej niż curring

co do temperatur, to znalazłem na necie właśnie taką temperaturę o jakiej pisałem wcześniej, pytanie zatem, które źródła są prawdziwe....?

na innym forum koleś niby przeprowadził test i przy temperaturze 115 stopni Celsjusza i potrzebował do tego aż 60 minut

idąc tym tropem dalej, skoro podczas spalania zachodzi dekarboksylacja to, jest to w ułamku sekundy i w temperaturze dużo wyższej niż zakładana (nawet 160 stopni) a i tak kopie....

mój wniosek jest taki, aby wcześniej uzyskać już THC ,a późniejsza dekarboksylacja innych związków chemicznych poprzez dekarboksylację w wyniku spalania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #6

  • biedra
  • biedra Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 234
  • Zebranych lumenów: 779
wynalazłem takie cuś.

Konopie indyjskie wytwarzają phyto kanabinoidów w postaci kwasów karboksylowych, które są nie doustne , bo nie łatwo przechodzą przez barierę krew mózg w formach polarnych.

Aby umożliwić im przejść przez barierę krew mózg, muszą najpierw być dekarboksylowane, aby usunąć grupę karboksylową COOH atomów, która wychodzi w postać H20 i CO2.
Dekarboksylacji występuje naturalnie z czasm i temperaturą, jako funkcję suszenia, ale możemy skrócić czas wymagany, dodając więcej ciepła. Im więcej ciepła, tym szybciej to występuje. Musimy dokładnie kontrolować temperatury dekarboksylacji.
Gdy będziemy ogrzewać konopie do konwersji THCA i CBDA do THC i CBD, możemy również konwertować THC na CBN w szybszym tempie. W około 70% dekarboksylacji, my rzeczywiście rozpoczynamy konwersję THC na CBN w szybszym tempie niż konwertujesz THCA THC, więc jak widać przez Poniższy wykres, po około 70% dekarboksylacji, poziom THC faktycznie gwałtownie spadnie.
Oczywiście oznacza to, że CBN również zaczyna rosnąć i lek staje się coraz bardziej uspokajający.



Dekarboksylacja materiału roślinnego, również zmienia smak (pieczone/tosty), którego niektórzy uważają za mniej przyjemny i oczywiście dekarboksylacja również odparowuje mniejsze monoterpeny i Sequiterpenes alkohole, fenole, ketony, aldehydy, etery i estry.
Ale to poptostu są niepotrzebne toksyny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Człowiek Nauki Fazy, padadeszcz

Re:Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #7

  • Prosty człek
  • Prosty człek Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zielony uspokaja :)
  • Posty: 355
  • Zebranych lumenów: 538
  •  

  •  

Tak czytam i nie mogę dojść do wniosku, do czego dążymy. Domyślam się jedynie, że chodzi o temperaturę dekarboksylacji poszczególnych związków w naszych roślinkach, bo reszta jest toksyczna? Znalazłem stronkę z ciekawym artykułem na temat dekarboksylacji wraz z podanymi temperaturami. Nie chcę tutaj wkleić linka, bo nie wiem czy można, a jestem na telefonie, także najlepiej jak wpiszecie w google słowa klucze "dekarboksylacja thc - Konopi Growclub" - pierwszy wynik. Wszystko fajnie opisane tak, że nawet ja zrozumiałem ;D

Edit: Przepraszam za zajebkę... Tytuł sam mówi o co chodzi.
Szybkie suszenie np. w suszarce nie zawadzi na mocy naszego ziółka, ale sprawi, że topki będą bardzo kruche o zapachu podobnym do siana i gryzącym smaku. Tak samo w przypadku szybkiego suszenia w wysokiej temperaturze, z tą różniacą że istnieje możliwość wyparowania naszych cennych substancji psychoaktywnych. A dekarboksylacja przy suszeniu ziółka moim 'prostym' zdaniem nie ma tutaj większego znaczenia, bo tak czy siak zajdzie w procesie spalania.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Prosty człek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #8

  • Dexter
  • Dexter Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • incoming...
  • Posty: 195
  • Zebranych lumenów: 382
Koza napisał:

btw. oferuje 10 pestek fem out od WarrSeeds i kpl w;epek dla chętnego, który ładnie opisze dekarboksylację z obrazeczkami etc. ;)

o zgłoszenie proszę tutaj w temacie


THCA (Tetrahydrocannabinolic Acid) obficie występuje w konopiach i jest prekursorem THC (Tetrahydrocannabinol). Wow, to brzmi prawie tak strasznie jak chemia organiczna, co? I tak właśnie jest, niżej zamieszczam wersje dla osiołków:
Badania wykazały że THCA posiada właściwości przeciwzapalne i neuroprotekcyjne, lecz nie wywołuje psychoaktywnych efektów, czyli tzw. "haju". Ten "haj" lubiany przez większość użytkowników tego forum spowodowany jest dzięki cannabinoidą THC, których niewielkie ilości znajdują się w rosnącym cannabis.
Dekarboxylacja jest chemiczną reakacją uwalniającą dwutlenek węgla. Tzn. chemiczna reakcja zachodzi gdy kwasy karboksylowe tracą atom węgla z łańcucha węglowego. Ten proces przemienia THCA w THC, znacznie bardziej uwielbianą mieszankę z wieloma leczniczymi efektami. Kiedy cannabis schnie wtedy naprawę wolno zaczyna dekarboxylacje oraz tą przemianę.
Dobrą wiadomością jest to, że nie musimy czekać wieków aż cannabis zdekarboxyluje. Możemy przyśpieszyć ten proces, poprzez ogrzanie wysuszonego cannabis w odpowiednim czasie i temperaturze co uwalnia dwutlenek węgla i tworzy THC. Skoro jest to takie proste a zarazem skuteczne to dlaczego tak wielu z nas nigdy o tym nie słyszało? Dekarboxylacja zachodzi bez większego wysiłku, gdy cannabis jest ogrzewany podczas palenia lub podczas parowania. Zachodzi to również podczas gotowania z masłem lub gdy hash czy kief są dodawane do potraw podczas pieczenia. Kiedy robimy nalewke , cannabis nie jest ogrzeny ani upieczony więc należy go zamoczyć w wysokoprocentowym alkoholu. Dekarboxylacja nigdy nie zajdzie i skończysz z produktem zawierającym dużo THCA i mało THC. Jest to dobre dla niektórych dolegliwości ale nie da nam najbardziej oczekiwanych przez nas efektów.

To naprawdę proste ogrzać cannabis , ale w jakiej temperaturze i jak długo? Jeśli cannabis jest zbyt mocno ogrzewany, ryzykujemy jego odparowaniem i straceniem części ważnych cannabinoidów, terpenów i flavonoidów które mają właściwości lecznicze. W tym samym czasie chcemy usunąć CO2 w jak najszybszy i najefektywniejszy sposób.
Zgodnie z publikacją John M. McPartland and Ethan B. Russo " Cannabis and Cannabis Extracts: Greater Than the Sum of Their Parts?", tempreatura wrzenia jak i parowania głównych cannabinoids, terpeny i flavonoidów waha się między 246.2 stopniami i 435.2 stopniami Farenheit'a. Publikacja ta, wskazuje nam że schodząc poniżej 246.2 stopnia Farenheit'a powinniśmy odparować część mieszanek z rośliny, co może nam przynieść medyczne korzyści. Mogę ograniczyć się do stwierdzenia że niektóre terpeny stopniowo odparowują gdy roślina rośnie i nie możemy nic z tym zrobić.

Proste kroki do dekarboxylacji...

Większość z nas ma piekarniki które nie są perfekcyjnie dokładne, więc postanowiłem się wstrzelić w temperaturę do dekarboxylacji na 240 stopni Farenheita. To powinno dać szybkie efekty bez straty medycznych właściwości. 30 minut mogłoby się wydstawać okrągłą liczbą na pierwszy test, i powinno dać kief'owi i trimowi dużo czasu na dojście do temperatury. Kief ma tendencje do zjebywania torebki która potrafi prowadzić do nierównej temperatury i co za tym idzie możliwości nierównej dekarboxylacji. Zanim wsadziłem to do piekarniki, rozluździłem wiązanie. Gdy większość trimu była gotowa rozpadać się , w tym czasie kief był w zupełnie innej sytuacji niż trim, datego łamałem je osobno.
Umieściłem je na talerzu do pizzy na środkowej półce w piekarniku i nastawiłem pieczenie na jak najbliżej 240 stopni Fahrenheita. Piekarnik traci dużo ciepła gdy drzwiczki są otwarte i czasem temperatura nie jest stała. Talerz do pizzy nagrzewa się i pomaga utrzymywać stałą temperature. Aby monitorować temperature w piekarniku , umieściłem w nim mały termometr cyfrowy.
Raz temperatura osiągała ponad 240 stopni i nie zwiększała się. Położyłem mała miske 'Pyrex' z kief'em i drugą z trimem na talerzu od pizzy. Ustawiłem czasomierz na 30minut i kontynuowałem obserwowanie temperatury. Talerz na lasagnie powinien być idealny na wielkie ilości. Jak się spodziewałem, temperatura spadła lekko przez otworzenie drzwiczek,ale następnie wróciła do normy. Przez całe pół godziny temperatura kilka razy rosła i malała ale zawsze utrzymywała się w granicach 229 stopni i 245 stopni Fahrenheita.
Po 30 minutach wyjąłem pojemniki i postawiłem je na blacie by wystygły. Zarówno kief jak i trim miały widoczne kłaczki, oddzieliłem niewielki upieczony kawałek. Wziąłem kilka gram z każdego i zapakowałem do testów w laboratorium.
Włożyłem naczynia spowrotem do piekarnika i ustawiłem czas na kolejne pół godziny. Byłem pewny że 30 minut w zupelności wystarczy do najmocniej dekarboxylacji kief'u i trimu ale tylko teraz chciałem zwiększyć czas do pełnej godziny. Teraz musze być cierpliwy i poczekać kilka dni na wyniki badań laboratoryjnych.



Jak możesz zobaczyć z tych dwóch tabelek, 30 minut jest nie wystarczające do kompletnego zdekarboxylowania kief'u i trimu. W 30 minut kief był w około 90% zdekarboxylowany a trim tylko w 60%. Ta różnica jest możliwa ponieważ trim posiada początkową większą wilgoć. W każdym razie po 60 minutach, obie próbki miały blisko 100% dekarboxylacji ku mojej uciesze.
A więc tak, w 240 stopniach Fahrenheita, 60minut powinno być wystarczające dla zdekarboxylowania każdego cannabis z rozsądnie niską wilgotnością. Dla materiału z wysoką wilgotnością ten czas powinien być zwiększony ale temperatura nie może wzrastać. Jeśli martwisz się stratą mieszanek organicznych, możesz ograniczyć ciepło lecz wtedy czas powinien być zwiększony.





Tak jak wspomniałem powyżej oto lista najczęściej znajdowanych kannabinoidów, terpenów i flawonoidów które wykorzystałem w celu ustalenia mojej temperatury dekarboxylacji. Nie jest to lista wszystkich jakie istnieją a jedynie te które udało mi się odnaleźć.

Phytocannabinoids

THC (Δ-9-tetrahydrocannabinol)
Temperatura wrzenia: 157° C / 314.6° Fahrenheit
Właściwości: Euforyczne, Przeciwbólowe, Przeciwzapalne, Antioxidant, Przeciwwymiotne

CBD (cannabidiol)
Temperatura wrzenia: 160-180°C / 320-356° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwlękowe, Przeciwbólowe, Przeciwpsychotyczne, Przeciwzapalne, Antioxidant, Przeciwskurczowe

CBN (Cannabinol)
Temperatura wrzenia: 185°C / 365° Fahrenheit
Właściwości: Utleniające, Product, Uspokajające, Antybiotyczne

CBC (cannabichromene)
Temperatura wrzenia: 220° / 428° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwzapalny, Antybiotyczne, Przeciwgrzybicze

Δ-8-THC (Δ-8-tetrahydrocannabinol)
Temperatura wrzenia: 175-178°C / 347-352.4° Fahrenheit
Właściwości: Przypomina Δ-9-THC, Mniej psychoaktywne, Bardziej stabilny przeciwwymiotnie

THCV (Tetrahydrocannabivarin)
Temperatura wrzenia: < 220°C / <428° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwbólowe, Euforyczne

Terpenoid Essential Oil Components of Cannabis

β-Myrcene
Temperatura wrzenia: 166-168°C / 330.8-334.4° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwbólowe, Przeciwzapalne, Antybiotyczne, Antymutageniczne

β-Caryophyllene
Temperatura wrzenia: 119°C / 246.2° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwzapalne, Cytoprotekcyjne (błona śluzowa żołądka), Przeciwmalaryczne

d-Limonene
Temperatura wrzenia: 177°C / 350.6° Fahrenheit
Właściwości: Cannabinoid agonist?, Immune potentiator, Antydepresant, Antymutageniczne

Linalool
Temperatura wrzenia: 198°C / 388.4° Fahrenheit
Właściwości: Uspokajające, Antydepresyjne, Przeciwlękowe, Immune potentiator

Pulegone
Temperatura wrzenia: 224°C / 435.2° Fahrenheit
Właściwości: Wspomaga pamięć?, AChE inhibitor, Uspokajające, Przeciwgorączkowe

1,8-Cineole (Eucalyptol)
Temperatura wrzenia: 176°C / 348.8° Fahrenheit
Właściwości: AChE inhibitor, Zwiększa mózgowie, Cerebral, Pomaga w przepływie krwii, Stymulujące, Antybiotyczne, Przeciwwirusowy, Przeciwzapalne, Antinociceptive

α-Pinene
Temperatura wrzenia: 156°C / 312.8° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwzapalne, Bronchodilator, Stymulujące, Anybiotyczne, Przeciwnowotworowe, AChE inhibitor

α-Terpineol
Temperatura wrzenia: 217-218°C / 422.6-424.4° Fahrenheit
Właściwości: Uspokajające, Antybiotyczne, AChE inhibitor, Antioxidant, Przeciwmalaryczne

Terpineol-4-ol
Temperatura wrzenia: 209°C / 408.2° Fahrenheit
Właściwości: AChE inhibitor. Antybiotyczny

p-Cymene
Temperatura wrzenia: 177°C / 350.6° Fahrenheit
Właściwości: Antybiotyczny, Anticandidal, AChE inhibitor

Borneol
Temperatura wrzenia: 210°C / 410° Fahrenheit
Właściwości: Antybiotyczny

Δ-3-Carene
Temperatura wrzenia: 168*C / 334.4° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwzapalne
Flavonoid i Phytosterol składniki Cannabis

Apigenin
Temperatura wrzenia: 178°C / 352.4° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwlękowy, Przeciwzapalne, Estrogenowe

Quercetin
Temperatura wrzenia: 250°C / 482° Fahrenheit
Właściwości: Antioxidant, Antymutageniczny, Przeciwwirusowy, Przeciwnowotworowy

Cannflavin A
Temperatura wrzenia: 182°C / 359.6° Fahrenheit
Właściwości: COX inhibitor, LO inhibitor

β-Sitosterol
Temperatura wrzenia: 134°C / 273.2° Fahrenheit
Właściwości: Przeciwzapalne, 5-α-reductase, Inhibitor

Wrzuce później tabelke jeszcze
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Dexter.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #9

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 646
  • Zebranych lumenów: 1153
  •  

  •  

no właśnie ten artykuł czytałem wcześniej
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez padadeszcz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dekarboksylacja marihuany a szybkie suszenie 9 lata 6 miesiąc temu #10

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

biedra i ZajebistyStaff poproszę adresy na pw, dobra robota ;)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: padadeszcz, Dexter, biedra, Chmura
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany