Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszelkie jadalne wynalazki z dodatkiem Cannabis ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Siemioniotka w 15 minut - czyli zupa z ziaren konopi!

Siemioniotka w 15 minut - czyli zupa z ziaren konopi! 8 lata 2 miesiąc temu #11

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

Dzisiaj taki artykuł znalazłem,to sie podczepię.

1. Nasiona konopi
Należą co prawda do tego samego gatunku co nasiona konopi indyjskich, ale zawierają jedynie śladowe ilości THC, czyli składnika odpowiedzialnego za psychoaktywne działanie. Są za to niezwykle bogate w składniki odżywcze, zdrowe tłuszcze, białko oraz inne minerały. Oto cztery zalety zdrowotne nasion konopi siewnych.

Nasiona konopi siewnych mają łagodny, orzechowy posmak i zawierają wiele składników odżywczych. Przede wszystkim składają się w ponad 30 proc. z tłuszczów: są niezwykle bogate w dwa kluczowe kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3. Co więcej, są znakomitym źródłem białka – 25 proc. to wysokiej jakości proteiny. To znacznie więcej niż w przypadku podobnych produktów, takich jak siemię lniane czy nasiona chia, które dostarczają około 16-18 proc. tego składnika. Nasiona konopi to też dobre źródło witaminy E oraz minerałów takich jak: fosfor, potas, sód, magnez, siarka, wapń, żelazo oraz cynk.

2. Nasiona konopi mogą zmniejszać ryzyko chorób serca
Zawierają spore ilości aminokwasu nazywanego argininą, odpowiedzialnego za wytworzenie tlenku azotu w organizmie. Sprawia on, że naczynia krwionośne rozszerzają się, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi i zmniejszenia ryzyka chorób serca. Badania przeprowadzone z udziałem ponad 300 tys. osób potwierdziły, że zwiększone spożywanie argininy powiązane jest ze zmniejszeniem białka C-reaktywnego (jest wskaźnikiem stanu zapalnego powiązanego z chorobami serca).

3. Nasiona konopi mogą zmniejszać objawy PMS
Około 80 proc. kobiet w wieku rozrodczym może cierpieć z powodu fizycznych i emocjonalnych objawów spowodowanych zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Symptomy te zwykle spowodowane są nadwrażliwością na prolaktynę. Kwas GLA znajdujący się w nasionach konopi siewnej sprzyja wytwarzaniu prostaglandyny E1, która z kolei zmniejsza wpływ prolaktyny. Badania wykazały, że u kobiet cierpiących na PMS i przyjmujących 1 g niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych dziennie (w tym 210 mg GLA), znacznie zmniejszyły się nieprzyjemne objawy.

4. Nasiona konopi mogą wspomagać trawienie
Błonnik to podstawowy składnik diety, który świetnie działa na układ trawienny. Całe nasiona konopi to dobre źródło zarówno błonnika rozpuszczalnego (20 proc.), jak i nierozpuszczalnego (80 proc.). Pierwszy z nich to ważne źródło składników odżywczych dla bakterii trawiennych. Może zmniejszać skoki cukru we krwi i regulować poziom cholesterolu. Błonnik nierozpuszczalny z kolei pomaga w przemieszczaniu się pożywienia i resztek przez jelita i zmniejsza ryzyko cukrzycy.

portal.abczdrowie.pl/dzialanie-nasion-konopi-potwierdzone-badaniami
Smoke More Weed
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc temu przez Golas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour

 
 
 

Siemioniotka w 15 minut - czyli zupa z ziaren konopi! 8 lata 2 miesiąc temu #12

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

A ja pozwoliłem sobie przenieść, to tutaj ... bo odnośnik zniknie i już nikt nie poczyta. ;)

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany