Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Przechowywanie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Bezpieczne przechowywanie zioła.

Bezpieczne przechowywanie zioła. 10 lata 4 miesiąc temu #1

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

Bezpieczne przechowywanie zioła.



Żniwa i suszenie zebranego zioła to dwa najbardziej ryzykowne momenty w ciągu roku każdego ogrodnika. Po nich nikt przy zdrowych zmysłach nie przechowuje dużych jego ilości w domu. Nasze prawo nie jest jeszcze tak liberalne, aby pozwalać nawet medycznym użytkownikom konopi ją legalnie posiadać. W dzisiejszym, artykule zajmiemy się bezpiecznymi sposobami przechowywania zioła poza domem.

Pomimo, że nasze przepisy prawne, a dokładnie świadomość polityków na temat marihuany nieco wzrosła. Nadal nawet pacjenci przyjmujący konopie ze względów medycznych nie mogą jej legalnie uprawiać, ani posiadać. Po zbiorach duża część ogrodników i pacjentów naraża się na dużo większe ryzyko i odpowiedzialność karną przechowując w domu całe zebrane zioło. W przypadku wpadki odpowiedzialność jest dużo wyższa, a kary surowsze niż gdybyście posiadali tylko kilka gram niezbędnych na kilka dni terapii. Wymusza to konieczność przechowywania swojego zioła poza domem, w jakimś bezpiecznym miejscu.

Miejsce

W aktualnym numerze Soft Secrets możecie przeczytać artykuł o bezzapachowym pakowaniu zioła. Zawarte w nim informacje przydadzą się tylko bardzo ostrożnym ogrodnikom, lub tym żyjących pod wielką presją prawną. W zwykłych wypadkach szczelnie zapakowane zioło zakopane pod ziemią na głębokości kilkudziesięciu centymetrów jest już bezpieczne. Po jednym deszczu miejsce takie jest także niewyczuwalne dla psów. Chyba, że wysypaliście zioło luzem.

Najbezpieczniej przechowywać zioło poza granicami swojej posesji lub mieszkania. Najlepiej zakopać ją w lesie lub okolicznych krzakach. Można wykorzystać także stare dziuple drzew, jakie nieraz można znaleźć pomiędzy konarami. Największym zagrożeniem bezpieczeństwa zarówno waszego jak i waszych plonów to oczy postronnych świadków, którzy mogą zauważyć was podczas chowania. Jeżeli będziecie wybierali się ukryć wasze plony dobrze jest wcześniej przygotować jakąś „legendę” uwiarygodniającą wasze przebywanie na danym terenie. Jesienią może być to koszyk na przykład grzyby, a wiosną wędka lub zestaw eksponowanych map turystycznych. Unikajcie ukrywania czegokolwiek nocą w warunkach miejskich. Obcy człowiek biegający nocą po krzakach to jak zaproszenie do sprawdzenia tego miejsca rankiem.

Zakopując wasze zbiory pamiętajcie, że zimą, jeżeli będziecie chcieli je odzyskać pozostanie wam przebijanie się przez warstwę skutej mrozem gleby. Pamiętając o tym zawczasu sugeruje kilka paczek zakopać nieco płyciej w wyraźniej oznaczonych miejscach tak, aby później łatwo było je odnaleźć i wykopać.

Pojemniki

Przechowywana pod ziemią marihuana wymaga absolutnie szczelnych pojemników. W przeciwnym razie ryzykujecie zgnicie i zapleśnienie całej ich zawartości. Ogrodnicy starszego pokolenia do dziś z powodzeniem używają zwykłych szklanych słoików na przetwory. Doskonale spełniają one swoją rolę, jako bezpieczna kryjówka naszych zbiorów. Pod kilkoma jednak warunkami. Szkło jest ze swojej natury materiałem kruchym i łatwo pękającym. Jeżeli zakopujecie słoiki w ziemi. Owińcie je starym ręcznikiem lub szmatą. Pozwoli to się nie pokaleczyć i zachować cenną zawartość w jego wnętrzu, gdyby podczas wykopywania zdarzyłoby wam się rozbić szkło słoja łopatą. Podobna rolę spełnia małe dopasowane do ilości słojów pudełko kartonowe. Jeżeli będziecie chcieli zastosować tą tradycyjna i skuteczna metodę przechowywania w szklanych słojach. ZAWSZE używajcie nowych, nieużywanych pokrywek. To one odpowiadają za szczelność całego pojemnika. Jeżeli wasze słoiki nie są poszczerbione wilgoć nie ma szansy na dostanie się do środka.



Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju wytrzymałe i szczelne pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego. Dostępne w supermarketach pojemniki do mrożenia żywności nie nadają się zwykle do użycia, ponieważ nie są wystarczająco szczelne. Możecie poszukać zestawów pojemników do pakowania próżniowego sprzedawanych razem z dopasowaną do nich małą pompką usuwającą powietrze. Sprawdźcie także sklepy z artykułami laboratoryjnymi, które oferują różnego rodzaju pojemniki z tworzyw sztucznych służących do przechowywania chemikaliów. Mają one dodatkową zaletę, ponieważ są obojętne z chemicznego punktu widzenia i nie reagują z większością produktów do nich wsadzonych.

Zioło

Zanim zamkniecie szczelnie wasze zbiory w pojemnikach i ukryjecie je w jakimś bezpiecznym miejscu musicie upewnić się, że wasze palenie w dobrej kondycji przetrzyma okres do momentu jego wykorzystania. Zioło przeznaczone do przechowywania przez dłuższy okres czasu musi być absolutnie suche. Nawet niewielkie ilości wilgoci mogą przyczynić się do szybkiego gnicia i pleśnienia marihuany. Zagrożenie jest szczególnie duże jesienią i wiosną, kiedy to temperatury otoczenia są dodatnie. Takie warunki to środowisko idealne do rozwoju grzybów i pleśni, wystarczy odrobina wilgoci. Szczyty są wystarczająco suche do przechowywania, jeżeli łodyga wewnątrz pęka z wyraźnym trzaskiem pod naciskiem palców. Jeżeli chcecie być absolutnie zabezpieczeni przed tymi zagrożeniami możecie na dno każdego pojemnika z ziołem nasypać osuszacza w postaci kulek, żelu krzemionkowego. Wystarczy 5 – 10 % objętościowych osuszacza na 90 – 95 % zioła.

Najlepsze wyniki daje przechowywanie już wysuszonego i wstępnie zakonserwowanego zioła. Z każdym tygodniem, tak przechowywana marihuana będzie zyskiwała na smaku i aromacie. Na wiosnę i w lecie po zbiorach, jeżeli tylko wasze zioło nie zostanie wcześniej spalone będziecie mieli najlepsze palenie w okolicy. Marihuana jak wino im starsza tym lepsza. Wraz z okresem przechowywania ganja pokazuje swoje pełne spektrum aromatu, smaku i mocy. Niewielu jednak ze znanych mi ogrodników ma takie pokłady samodyscypliny samokontroli, żeby palić własne zioło przez cały rok. Powiem więcej. Wraz ze znajomymi wysnuliśmy pewną zabawną teorię, że „nie ma takiej ilości ganji, której nie można by spalić w trzy miesiące”. Nie sprawdza się ona oczywiście przy hodowcach komercyjnych, ale dla amatorów jest jak znalazł. Mam nadzieję, że powyższy artykuł uczyni wasze życie bezpieczniejszym. Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Nie ma tu miejsca na błąd czy zaniedbanie. Konsekwencje mogą być poważne i niemiłe.

Powodzenia!





żródło: cannabis.info
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, F.B.I, AS, SensiSoul, Pingwin, Wild, Warrior, Szatyn

 
 
 

Bezpieczne przechowywanie zioła. 10 lata 4 miesiąc temu #2

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Panowie a co MI proponujecie. Jako ze z mojego OGRODKA troche mi wyjdzie. Dlatego mysle nad sposobami przechowania NA DLUGI TERMIN... Zakopywanie ziemi odpada bo nie mam warunkow. Interesuja mnie sposoby na przechowywanie W DOMU W SZAFIE lub W PIWNICY... Czy sloiki (te takie z zamknieciem) w jakims ciemnym miejscu starcza by rok przechowywac stuff ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Bezpieczne przechowywanie zioła. 10 lata 4 miesiąc temu #3

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

jeżeli dobrze ususzysz temat to spokojnie możesz przechowywać długie lata :ganja:
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Bezpieczne przechowywanie zioła. 10 lata 4 miesiąc temu #4

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

marlej napisał:
Panowie a co MI proponujecie. Jako ze z mojego OGRODKA troche mi wyjdzie. Dlatego mysle nad sposobami przechowania NA DLUGI TERMIN... Zakopywanie ziemi odpada bo nie mam warunkow. Interesuja mnie sposoby na przechowywanie W DOMU W SZAFIE lub W PIWNICY... Czy sloiki (te takie z zamknieciem) w jakims ciemnym miejscu starcza by rok przechowywac stuff ?

Poczytaj o curringu, po tym procesie topki mogą leżeć w spiżarni w słoiczkach dosyć długo:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bezpieczne przechowywanie zioła. 10 lata 4 miesiąc temu #5

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

NO tak juz wstepnie czytalem. I planuje po tygodniowym suszeniu tydzien trzymac w sloikach otwierajac codzien na godzine... Podobno tak sie robi... I pozniej juz po tym moge na stale skitrac te sloje gdzies w bezpieczne ciemne miejsce tak ? I nawet po roku stuff bedzie KLASA ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bezpieczne przechowywanie zioła. 10 lata 4 miesiąc temu #6

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Marley nikt Ci nie napisze "trzymaj 9 dni i codziennie od 9 do 10 otwieraj słoik"
zioło ma być suche , kruche bo zamykasz je szczelnie w słoiku i gdy będzie w nim wilgoć to pojawi się pleśń i lipa

- jeśli nie będzie wilgoci nie będzie pleśni :) imożna trzymać trzymać - ponoć po pół roku takiego trzymania zioło jest genialne smak zapach moc mniam mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bezpieczne przechowywanie zioła. 10 lata 4 miesiąc temu #7

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

marlej napisał:
NO tak juz wstepnie czytalem. I planuje po tygodniowym suszeniu tydzien trzymac w sloikach otwierajac codzien na godzine... Podobno tak sie robi... I pozniej juz po tym moge na stale skitrac te sloje gdzies w bezpieczne ciemne miejsce tak ? I nawet po roku stuff bedzie KLASA ?

Wszystko zależy od warunków przechowywania, jedni mówią że do kilku miesięcy (ok. pół roku) inni, że nawet latami. Widziałem gdzieś na filmiku kolesia co trzymał słoje w lodówce
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bezpieczne przechowywanie zioła. 10 lata 4 miesiąc temu #8

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

@smiechlik no tak mysle ze przed tym definitywnym zamknieciem do sloi sprawdzam topy czy trzaskaja sie i krusza czyli ze sa suche i zamykam...

@Bongjour co do przechowywania to nie wiem bo dopiero pierwszy raz sadze i bede mial plony. Ale pamietam jakis czas temu znalazlem zagubiona sztuke Amnesi Haze ktora lezala sobie w woreczku strunowym (dilerce) w szafie z gratami kilka lat (4 lub 5). Zapomnialem sobie ze to mam heh ;) No i powiem ze ziolo jaknajbardziej dzialalo! Tyle ze nie byla to juz taka faza jak pamietam jak wlasnie lata temu palilem ta amnesie po kupnie. Faza taka jakby bez energi,euforii takiego zycia..Ale MOCNA. No i smak plyty wiorowej heh ;) Totalnie wysuszone bylo i takie ciemno brazowe te zilo jak je znalazlem.

No nic zobaczymy jak to bedzie. Poki co, musze dotrwac do konca uprawy bezpiecznie...Dzieki za informacje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bezpieczne przechowywanie zioła. 9 lata 7 miesiąc temu #9

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

Czy zna ktoś fajne patenty na przechowywanie tematu poza domem ?

W zeszłym sezonie zakopywałem trochę stuffu w słoikach, jednak część z nich mimo wszystko przepusciła wodę do środka i sort spleśniał. Może ktoś stosował jakieś pojemniki plastikowe ? foliowe czy cokolwiek.

Bede wdzieczny jesli podzielicie sie swoimi sposobami ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bezpieczne przechowywanie zioła. 9 lata 7 miesiąc temu #10

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

Kiedyś widziałem jak koleś zakopywał w plastikowych beczkach, wewnątrz były jeszcze poukładane słoiki z suszem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SensiSoul
  • Strona:
  • 1
  • 2

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany