Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Biblia Hemingway'a - Etap FLO

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #1

  • hemingway
  • hemingway Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 146
  • Zebranych lumenów: 350
  •  

  •  

Opisze i jak sie przyda to nie wyrzucajcie:
TRZY etapy flo
I- moment kiedy pokazują sie preflowery - podaje około 30-max 50% boostera z pk , po tym czasie podaje tylko nawozy podstawowe do flo w kolejności 100%- 50% - 30%- sama woda - daje roślinie czas aby z tych preflowerow urosła dobra podstawa pod właściwe kwiaty.
II - etap kiedy preflowery właściwych kwiatostanów zaczynają "usychać" - doprowadzam rośline do stanu wygłodzenia ale w kokosie i upewniam sie że ph z przelewu jest w granicach 5.8- 6.3 a EC nie większe od 1.4.
dostają wtedy 100% boostera z pk aczkolwiek sa nawozy gdzie mozemy osobno podawać najpierw K a potem P - wszystko zależy od doświadczenia w rozpoznawaniu etapów i czegoroślina potrzebuje ale reasumując dla początkującego wystarczy nawoz z jakiejkolwiek znanej firmy i moze to byc booster od canny i pk13/14 albo explode z dutch pro czy też miałem doświadczenie z firmą CYCO gdzie K jest podawane osobno i P osobno.
i jak w poprzednim etapie zaczynam podawać podstawowe nawozy AB zaczynając tym razem od 30% lecąc w gorę do momentu kiedy to roślina przestaje pić i zmniejsza zapotrzebowanie na podlewanie. Wtym momencie flushuje i zazwyczaj jest to moment kiedy roślina kończy etap II i zaczyna sie :
etap III
Ostatnie wypuszczanie preflowerow - trichomy zaczynjaą robić się mleczne. Przy odmianach ktore potrzebują minimum 12 tygodni kwitnienia takich etapów jest 4, po prostu etapII trwa 2 razy :)
To jest moment kiedy lejemy czysta wodę i jak ktoś chce dla smaku to sobie daje cukier pod różną postacią. Ja osobiście w to nie wierzę.
A cukier na kwiatach to aczej zasługa stresu i siliconu pozyskiwanego z potasu -to tak w duzym zaokrągleniu.
Tniemy kiedy chcemy,trichomy mleczne , brazowe, przezroczyste - roznica w plonie to kwestia +-5g przy roślinie która da +-50 gram.
Na koniec I etapu obrywam wszystkie wiatraki.
Na koniec II etapu obrywam najwieksze wiatraki zasłaniajace światelko.
W momentach natchnienia bede edytowć i dodawac fotki ale jak uważacie to za brednie to sie nie pogniewam :), aha i nie wiem czy w dobrym dziale napisałem tą rozprawe :)
Sajonara - say nara mała szpara chodzi mi po glowie :talk:
Inteligentni ludzia sa czesto zmuszani do picia,
by bezkonfliktowo spedzac czas z idiotami.
E.H.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez hemingway.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #2

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

No poukladaj ladnie porozdzielaj pododawaj fotosy ladne i bedzie wypas bo narazie to zbita pulpa textu :D
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, Chmura

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #3

zastanawiam się nad twoim treningiem ale z pewnych powodów z takimi ograniczeniami:

* inne podawanie nawozów raczej robił bym to na oko patrząc na liście i ewentualnie z twoją pomocą
* chciałbym sobie zostawić oszronione wszystkie liście bez łodyg
* bez badania ph i ec
* w ziemi

zastanawiam się w tym momencie nad obcięciem wszystkich liści z łodygami ewentualnie na samym dolem mógłbym jakieś zostawic tam i tak światło nie dochodzi. więc prosze starszego kolege ładnie o rozpatrzenie jak to wszystko wygląda i komentarz. moja roślina na dzień dzisiejszy jest delikatnie przenaworzona i to zapewne z tąd są te ciemniejsze włoski ( pojawiły się zaraz po mocniejszym podlaniu)
wygląda tak:



przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, Anaconda, Bongjour

 

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #4

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Kowalsky napisał:
No poukladaj ladnie porozdzielaj pododawaj fotosy ladne i bedzie wypas bo narazie to zbita pulpa textu :D

Kowal uprzedziłeś mnie, dobre by to było ale własnie z fotosami z kazdego etapu, i rozpiską nutek.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #5

  • hemingway
  • hemingway Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 146
  • Zebranych lumenów: 350
  •  

  •  

@ Bliskinatury
sorry za poślizg -a co dogolenia to poczekaj jeszcze az skonczy sie 2 etap w ktorym właśnie masz rośline.
Wloski zaczna wysychac brązowieć i jak zobaczysz że wiekszosć juz sie "wypaliła" wtedy rób golenie.
Co do nawożenia to teraz powoli luzuj z koksowaniem i raczej skupiaj sie na czystej wodzie. To jest trudny moment do wyczucia jak sie nie ma mierników a do tego w ziemi zupełnie inaczej nawozy sa buforowane i uważam że o wiele łatwiej jest przekoksować w ziemi i doprowadzic do bloków.
Cały pic golenia polega na tym aby dosłownie pozbyć sie wszystkich lisci ktore zasłąniaja kwitnace kwiatki - włoski musza sie "prostowac " , rosną w tedy, dają podstawę pod następną fale rozkwitających sie kwiatószkow. Z tych pistili czy jak sie to nazywa potem powstają oszronione liście przytopowe. A jak już zbliża sie koniec to ostatnia fala pąków kwiatów po roskwitnięciu wygląda jakby miała mieć pestke w środku- i nie jest oszroniona od wewnetrznej strony.


Panowie a co do zdjęć to mamy na ten przykład fotke Blizejnatury i to jest właśnie trwajacy II etap - za chwile powinien być fluszyk i za około tygodnia, moze 1.5 następna dawka pk albo samego K bedzie mile widziana. Ale musisz być pewien że roslina ma nie wieksze EC od 1.2 (moze w ziemi nawet 0.9) a ph nie moze być w fazie malejącej - tzn nie wylewa ci sie kwaśniejsza woda od wlewanej ( nawet gdyby to nie moze być mniejsze od 6.0 -6.2 dla ziemi - jeśli tak jest, to dalej lej wode o wyregulowanym ph do wartości 6.3 i ec max 1.0)
natomiast jak ph wylatuje wieksze to smiało koksuj nawet 100% a ph zbijaj przy nawozach do 5.7- 5.9

Ponad to jeszcze jedno ważne spostrzeżenie mam na które wpadłem dzieki FBI - gość jest niesamowity.
Rozmawiajac o wartościach pH i EC zastanawiało mnie cały czas jedno stwierdzenie FBI -dlaczego kokos sie zakwasza ? -no i mam :)
W dniu kiedy podlewam, ide na gore , biore do wiedra jakąś tam ilośc wody, wlewam nawozy albo i nie ale najważniejsze jest to że reguluje pH do potrzxebnej mi wartości i podlewam roliny - no tak wszyscy tak robią wieć co jest tu nie halo?!
ja mam zupelnie inne odczyty jak koledzy po fachu- otóż moja pozywka po paru godzinach zmienia wartość pH z np: 5.7 do 6.2
Jest to normalne tylko u mnie zmienia to pH w medium a nie w "poczekalni" :blink:
Nigdy nie przygotowałem wody wcześniej jak godzina przed podlaniem. Dlatego u mnie kokos sie nie zakwasza bo dostaje stosunkowo mniej pH min .
wyjasnie to moze na przykładzie:
mam 10L czystej wody i dodaje nawozy albo i nie, ale napewno wlewam pH min i na 10L samej wody powiedzmy bedzie to 2.5ml pH min (przy nawozach troche mniej) daje to mi wode o pH 5.8 i taką wodą podlewam.
Natomiast jak prawdopodobnie robi to FBI i Cichy Bob i moze paru innych jeszcze - szykują pożywke czy wode i tak dlugo regulują pH aż ma nawet na drugi dzien stabilne 5.8 - ale ile ph min wlaliście ?? zakładam że jest to prawie podwójna ilośc.
Roślina szczęścliwa bo ma odpowiednie warunki w medium ale niestety ilość tego pH min wciąż jest duza w momencie kiedy roślina już tego nie potrzebuje i zaczynają sie bloki, niedobory popalenia itp.
To jest moje doświadczenie z uprawy ale może jestem w błedzie a może wszyscy doskonale o tym wiedzieli i nie widza w tym niczego nadzwyczajnego - dla mnie to jest nadzwyczajne , kolejne "czytanie" rośliny i medium.
Sajonara koledzy
Inteligentni ludzia sa czesto zmuszani do picia,
by bezkonfliktowo spedzac czas z idiotami.
E.H.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #6

  • Leo Messi
  • Leo Messi Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • RETIRED GROWER
  • Posty: 946
  • Zebranych lumenów: 1775
  •  

  •  

Pierdolenie o szopenie ten text. Ja nie wiem o co w nim chodzi a co dopiero ktos kto zaczyna swoja przygode z kwiatami. Rosliny kwitna tak roznie ze robienie jakichkolwiek schematow nie ma sensu. Najwazniejsza jest obserwacja jak nasze planty reaguja na to co dostaja. I tym rozni sie wlasnie dobry ogrodnik od chujowego. Dobry sam wie co sie u niego w ogordku dzieje i umiejetnie reaguja na zaistaniala sytuacje. A chujowy szuka dziury w calym. Nie ma zlotego srodka bo rosliny to nie roboty. Przy uprawie w ziemie mozna z powodzeniem stosowac 50 % tego co canna zaleca przez caly okres uprawy a uwierzcie topy beda puchly odpowiednio. Pomysl teraz ze masz 9 roslin i kazda inaczej kwitnie i co teraz mam rozkminiac ich fazy i pierdolic sie w kilka rodzaji pozywki. Zdecydowanie nie. Lepiej lac wszystkim male dawki jedzenia i ewentualnie reagowac na niedobory. Pozatym teoteryzowac to mozna by dlugo. Zrob grow opisz jak dajesz jedzenie kazde podlanie porob foty to wtedy bedzie to mialo jakas wartosc. A takie przemyslenia wyrwane z kontekstu i nie podparte praktyka nie przemawiaja do mnie.
Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, Cichy Bob

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #7

  • Natural
  • Natural Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • stay positive
  • Posty: 1453
  • Zebranych lumenów: 1447
  •  

  •  

rozkminki sa dobre ale tak jak don napisal schematy nie sa dobre
majac mierniki ec i ph jak na dloni widac czy plant je czy pije
i co mu dac albo czego nie
trzeba po prostu kontrolowac przelew i ustosunkowywac sie do tego
kazda roslina jest inna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #8

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Ja rowniez mysle tak jak Leos nie ma zlotego srodka kwitna kazda inaczej i tylko obserwacja roslin dojdziemy do perfekcji ale taj jak Natural napisal zawsze mozna podyskutowc sobie kto co jak i ile ;)

Ja osobiscie stosuje sie tylko i wylacznie do PH i EC metra

Pzdr Babka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #9

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

I sporo zmienia tu medium uprawy jak mniemam.
Pare poprawek i bedzie fajny artykol. Troche edycji uzupelnienie informacji i mozna by wyciagac wnioski
Pozdro
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez Kimbo Slice.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biblia Hemingway'a - Etap FLO 9 lata 1 miesiąc temu #10

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

Oczywiscie ze trzeba obserwowac rosliny i reagowac na ich potrzeby, ale nie zaszkodziloby gdybysmy spisywali swoje czynnosci. Po czasie moze sie okazac ze jest pewien schemat ktory powtarzamy, ktory warto bylo by zastosowac w kazdy nastepnym grow a byc moze bedziemy o krok blizej od znalezienia "zlotego srodka" na owocne flow i zautomatyzowanie calego procesu.

Hemingway, naduzywasz slowa biblia.
Niepalący :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez SkyneT 2.0.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany