Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: INDOOR - absolutny początek

INDOOR - absolutny początek 7 lata 2 miesiąc temu #1

  • SUPERCAT
  • SUPERCAT Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 2
  • Zebranych lumenów: 5
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post więc może kilka słów o mnie i o tym co chcę robić. Mam już swoje lata, trochę wiedzy o świecie i wyrobiony pogląd na pewne sprawy. Wiele lat temu paliłem i to był piękny czas, myślałem, że tak będzie zawsze. I po kilku latach zaczęły się bad tripy. Na początku czasem, potem za każdym razem. Musiałem przestać palić. Nie paliłem 10 lat. Bardzo mi tego brakuje. Ostatnio spróbowałem z nadzieją, że po tylu latach nie będzie już problemu. Niestety, krzywa jazda, znów myślałem, że umieram. Ale jestem zdeklarowanym zwolennikiem MJ, mimo, że już nie jest dla mnie. Cóż, moja tragedia. Postanowiłem zacząć uprawiać, bo pojawiły się takie możliwości. Komercyjnie. Długo się zastanawiałem czy to moralne. Ale doszedłem do wniosku, że przecież są ludzie, którzy lubią palić albo potrzebują do celów zdrowotnych a nie mogą uprawiać z różnych powodów i muszą gdzieś kupić. Przeczytałem już chyba większość waszego forum ale mam kilka pytań technicznych. Mam już miejsce na growroom, wstępny kosztorys ale potrzebuję kilka podpowiedzi od doświadczonych kolegów. Pomieszczenie wąskie i długie. Długość 5 metrów, szerokość 1,20 metra, wysokość 2,15 metra czyli około 5 m2 i około 13 m3. I teraz moje pytania:

1. Czy dwie żarówki HPS 600W i odbłyśniki wings 66x135 powieszone wzdłuż długiej ściany wystarczą?

2. Jaki wentylator kanałowy potrzebuję? O jakiej wydajności będzie dobry do takiego pomieszczenia. Mam zamiar użyć jednego - wylotowego. A może wlotowy też będzie potrzebny?

3.Jaki filtr węglowy będzie odpowiedni do takiej kubatury?

4.Mam zamiar postawić donice wzdłuż długiej ściany, po jednej stronie. Wzdłuż drugiej ściany będzie przejście. Początkowo myślałem o postawieniu donic na dwóch metrach kwadratowych pod krótką ścianą żeby lepiej wykorzystać lampy ale wtedy nie miałbym dojścia do wszystkich roślin. Więc jeśli dam donice wzdłuż na długości 4 metrów i szerokości około 70 centymetrów to będę miał około 3 metrów kwadratowych do oświetlenia. Odbłyśniki skrzydłowe, wąskie i długie - jeden na jakieś 1,5 m2. Wystarczy?

5.Ile donic o jakiej pojemności będzie optymalnie tam ustawić? A co za tym idzie ile roślin.

6.Czy metoda SCROG jest absolutnie zbyt trudna na początek? Technicznie z mocowaniem siatki nie będzie problemu tylko czy podcinanie i układanie pędów na siatce mnie nie przerośnie?

7.Czy pod donicami robić jakieś koryto do przelewania z odpływem do kanalizacji? Może wystarczą duże podstawki, jakby miski pod każdą donicę z których wodę można będzie odessać np. pompą z przewodem ssawnym? Technicznie to nie problem.

8.Warto całe pomieszczenie wewnątrz - oprócz podłogi - okleić styropianem powiedzmy 2 cm, żeby je wyciszyć i albo wykończyć to gładzią i pomalować na biało albo wykleić mylarem? I jaki to będzie miało wpływ na temperaturę - lepszy czy gorszy?

Na razie tyle informacji jest mi potrzebnych. Wiem, że to dużo pytań ale z forum dowiedziałem się, że trzeba wszystko wcześniej zaplanować, spróbować jak działa a dopiero potem brać się za rośliny a nie mam się kogo zapytać. I z wiadomych względów nawet nie chcę.
Mam zamiar jeszcze was dopytać w następnej kolejności jakie rośliny wybrać, jaką ziemię, jakie odżywki i tak dalej. A potem dodawać zdjęcia i korzystać z waszych porad. Mam nadzieję, że będę mógł na nie liczyć.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, SkyneT 2.0, AS, Gandalf, Mickey Mouse

 
 
 

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #2

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Może jacyś zacni idoorowcy wspomogą? ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #3

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

Joł.

Zainstaluj 3x400W bedzie lepiej doswietlone.
Filtr i wyciag powinny dac rade przerobic te twoje m3,gdzies na forum jest opis jak to odpowiednio dobrac,ale na szybko to filtr +1000m3/h i wyciag 1500m3/h.
Po 10 duzych donic w dwóch rzedach możesz śmiało wstawić.
Na pewno jest jakis latwiejsxy trening jak na 1 raz ;) prztcinanie i podwiazywanie odrostow tez daje super efekty :)
Pomaluj pomieszczenie na bialo ,bedzie taniej.
Cala reszta to juz w/g twojego uznania.
Pozdr :joint:
Smoke More Weed
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 miesiąc temu przez AS.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, SkyneT 2.0, KLICZKO, GOLABek

 

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #4

  • GOLABek
  • GOLABek Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • A masz ty drzwi do lasu?
  • Posty: 317
  • Zebranych lumenów: 320
1. 3 x hps 400 w jakpisze kol.As fajniej rozwali ci swiatelko po pomieszczeniu jak maloo floty moga byc 2x 600 w Ladnie powiesisz odpalisz popatrzysz i juz wisi swieci.

2.Ja bym uzyl do 2x 600 w wentylatora z controla temp 800m3h + filtr odpowiedni z mniejszym przeplywem

3. powyzej

4.To jak masz 3m2 to wal wingi 100x70 large

5.Donice wez minimum 11l a ja polece ci 15 l duze bd ostre planty w 15 rozwala system na kawalki.
10 donic jak napisal kolezka wyzej bedzie idealno nech maja miejsca od siebie a i tak swoje dadza lepej zadbac mniej dobrze niz zawalic gaszczem a topki lichsze.

6.Trening Scrog se odpusc chcesz trenowac czytaj o:LST FIM/TOPPING(konieczno) ew hst/suppercropping a scrog wal lizniesz troche experienca :lol:

7..Tak wystarcza duze podstawki nie bedziesz lal na mokro ich a jak poplynie to zmiescisz w podstawe lepiej suchszej niz mokrzej.

8.Pomieszczenie okleil bym biala folia nie malowal farba itp i nire mylar.Dlaczego? Biala folia tudziez biale odbija fajno swiatelko a inaczej jak w przypadku mylaru wlasnie OBNIZA temp o te stopnie nieduzo ale zawsze cos.


Dobrze zasiegasz info by nie zjebac ale powiem tak klucz i szkopul pogrzebany w zrozumieniu roslin.Jezeli je zrozumiesz bedziesz chodowal sercem a nie watem i zbiorem ILE ILE bedzie dobrze.Zrozum rosliny to fajno Ci sie odwdziecza za kazdym RAZEM!
Pozdro
Rob co chcesz i tak widzi a JEGO nie oszukasz.
SOJA-Soldiers of the Jah Army-Get Wiser
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 miesiąc temu przez GOLABek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, KLICZKO, LysyZbrazers

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #5

  • Klepnix
  • Klepnix Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • .
  • Posty: 2002
  • Zebranych lumenów: 4582
  •  

  •  

Taka mała uwaga co do filtra ;)
Filtr powinien mieć 20-30% więcej m3 od wentylatora wyciągającego. Nie na odwrót.
Na moim przykładzie
wentylator 240m3, filtr 300m3
.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, AS, GOLABek

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #6

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

Klepnix napisał:
Filtr powinien mieć 20-30% więcej m3 od wentylatora wyciągającego. Nie na odwrót.


racja ;)
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #7

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

Koeldzy dobrze prawią, słuchaj ich a dobrze Ci pójdzie :)

Załóż fotorelacja i na bieżąco będziemy pomagać :)


Tak ode mnie jeszcze to :

co do mylaru to daruj to sobie.

Przewody wentylacyjne kup sobie wygluszone (w srodku obite wata szklana - baaardzo redukują szum)

Biała folia. Kup jej duuużo, oklej wszystkie ściany, podloge tez (nie zniszczysz sobie tak jak ja :P ) duzo lepiej odbija i rozprasza swiatlo niż mylar. .

Ja mialem wenta 500 m3 a filtr węglowy 800 i nic nie smierdzialo
pechy, na pierwszy grow radze kupic oryginalne, od sprawdzonego breedera. Polecam sensi seeds.

ziemia... Stary wiem, jest droga ale jak to pierwszy grow kup sobie oryginalną, dedykowaną do cannabis na przyklad Canna terra profesional. Przez pierwsze 3 tygodnie nie musisz dawac nawozów, masz pewnosc ze nie ma robactwa i ogolnie grow ci fajnie wyjdzie. jak nabierzesz doswiadczenia to bedziesz mogl z ziemia kombinowac ale pamietaj ze ziemia to podstawa, nie warto tu oszczędzac ;)

nawozy, nie kombinuj za bardzo, cos na weg, cos na flow, PK i jakies mikro i makro witaminy np super vit i wystarczy.

miernik PH.... w uprawie mj to rowniez must have. kup porządny a bedzie ci dlugo służył.

wode zawzze odstawiaj na 2,3 dni.

To tyle ode mnie, stosuj te rady a bedzie dobrze

powodzenia :)
Niepalący :)
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 miesiąc temu przez SkyneT 2.0.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #8

  • GOLABek
  • GOLABek Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • A masz ty drzwi do lasu?
  • Posty: 317
  • Zebranych lumenów: 320
A ja zawsze mniejszy zakladalem :lol: Tajfun hehe sprobuje kiedy sam z wiekszym bo mimo filtra bilo bycmoze zle dobieralismy thx klepak!
Rob co chcesz i tak widzi a JEGO nie oszukasz.
SOJA-Soldiers of the Jah Army-Get Wiser
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #9

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Witamy Cię na forum :)

Indorowcy mają się wypowiedzieć, więc i ja coś powiem od siebie.

Chcesz uprawiać komercyjnie, przynajmniej jasno to określiłeś, więć w pierwszej kolejności musisz zadbać o swoje własne bezpieczeństwo. Uprawa w domu to nie outdoor, gdzie możesz iść na miejscówkę w kominiarce i zawsze szybko uciec z miejsca zbrodni. Jeżeli pysiaczki wlecą Ci na chatę to nie wystarczą słowa - Panie, to ja tego nie zrobiłem!

Bezpieczeństwo

Jeżeli czytałeś forum, to na pewno byłeś w zakładce poświęconej tej kategorii. Powinieneś wpierw ustalić sobie plan działania. Dlaczego o tym mówię? Bo jedyną rzeczą przez, którą możesz wpaść to przez własną głupotę. Weźmy pod uwagę wykorzystanie prądu. Masz spore pomieszczenie, masz fundusze na najnowszy sprzęt itd., lecz czy warto od razu porywać się z motyką na słońce, tym samym kując sobie sieć podejrzeń? Wspominasz o dwóch żarówkach 600W, to jest blisko 400zł miesięcznie za samą uprawę przy oświetleniu 18/7 biorąc pod uwagę wszelkie inne sprzęty pobierające prąd. Jeżeli rachunki będziesz płacił regularnie ryzyko maleje, jednak zawsze może znaleźć się skurwiel, którego zainteresuje nagłe zwielokrotnienie twojego zapotrzebowania na prąd.

Ja zaczynając moją przygodę, wydałem zaledwie 150 zł na sprzęt i pierwsze rośliny uprawiając pod energooszczędnymi żarówkami. Z każdym kolejnym harvestem poszerzałem swój asortyment jak i rozmiar projektów. Dzięki temu w lekko ponad rok, uprawiałem już pod 400W/600W HPS'em, bez żadnego śladu w rachunkach, gdyż zwiększenie poboru było systematyczne i z niewielkimi różnicami. Warto się nad tym zastanowić.

Kolejna sprawa, to scenariusz sprzedaży. Zioło czasem schodzi jak ciepłe bułeczki za 0.28zł, a czasem są przestoje i chcąć, nie chcąc musisz je magazynować, aż nadejdzie okazja do sprzedania. Jeżeli będziesz miał w domu 30 roślin to (przykładowy wyrok) dostaniesz 5 lat, jeżeli jednak wraz z roślinami znajdą u ciebie kilogram suszu to wyrok zwiększa się do 10. Musisz znaleźć miejsce, gdzie na wszelki wypadek będziesz mógł przechowywać towar. Z drugiej strony takie wyjście jest zalecane, ponieważ nie możesz w domu trzymać innych rzeczy potrzebnych do tego fachu, takich jak: folijki strunowe, wagi, itd., ponieważ wszystko to wskazuje na nielegalny handel.

Jeżeli masz już miejsce gdzie uprawiasz i kolejne, w którym przechowujesz gotowe produkty, warto się zastanowić nad tym jak to sprzedać. Nie możesz stać pod gimnazjami bo wpadniesz. Zawsze też powtarzam jedną fajną rzecz - jeżeli nikt nie wie o twojej działalności to masz 100% bezpieczeństwa, jednak każdej kolejnej osobie, której o tym mówisz, oddajesz 1% tego bezpieczeństwa. Zorganizuj sobie więc jedną lub małe grono osób, do których będziesz towar dawał, aby tych procentów mieć jak najwięcej.

Poza tym, lojalność brata to stek bzdur. Może było tak w średniowieczu, nie teraz. Teraz brat cię sprzeda, jeśli zobaczy, że żyjesz lepiej, a ty nie jesteś Noe, zaś Twój growroom to nie Arka, nie spodziewaj się zaufanych zwolenników.

Ja, jeśli sprzedaję susz, to zawsze umawiam się w miejscu wyznaczonym przez siebie, gdyż to ja jestem sprzedawcą. Na spotkanie jadę zawsze nocą i na motocyklu typu cross w kominiarce, lecz bez kasku (kask zagłusza wszelkie dźwięki otoczenia, które mogą dać Ci sygnał do spierdalania). Motocyklem wjedziesz wszędzie, więc rozważ podobną opcję.

To moje uwagi na temat bezpieczeństwa, resztę wydedukuj z działu o prawie. :)

Oświetlenie

Masz duże pomieszczenie, a chcesz uprawiać komercyjnie. W tym wypadku, komercyjność oznacza uzyskanie jak największego wyniku w jak najkrótszym czasie (choć z tym można się sprzeczać, o czym zaraz powiem). Nie możesz więc wyposarzać takiej powierzchni w dwa zaledwie HPS'y 600W.

Wymiary - 5m x 1.2m
Powierzchnia - 6m2
Optymalnie - 300000 Lumenów

Nie pamiętam dokładnie, lecz HPS 600W ma coś w okolicach 95 000 lumenów. Z tego wynika, że optymalnie na Twoją powierzchnię przypadają trzy sztuki tj., 1800W z samych lamp.

Oświetlenie odpowiada między innymi za to, abyś podczas kosy ciął grube pały, a nie wąskie glisty. Więc przemyśl tę kwestię, a jeśli koszta prądu są dla ciebie zbyt wysokie, napisz do "tedi", on uprawia teraz pod LED'em 320W, który jest odpowiednikiem 400W/600W i zaleca się go używać na powierzchni 120x120. Więc jeśli dasz trzy takie ledy, wychodzi ci 960W, czyli oszczędzasz niemal 50%. Z drugiej jednak strony, jeden taki panel kosztuje koło 3000zł, więc albo wkład początkowy, albo koszta późniejsze.

Wentylacja

Tutaj krótko. Wlot Ci nie potrzebny jeżeli będziesz miał stały dopływ świerzego powietrza. To znaczy, room lub boks nie możę stać w innym pomieszczeniu, w którym będzie zatęchłe powietrze z powodu ciągle zamkniętych drzwi. Jeśli będziesz miał świerze, wystarczy sam wylot z dodatkiem mieszających wentylatorów.

Co do wylotu, tak jak koledzy Ci podpowiedzieli. I pamięaj o tym co pisał Klepnix - filtr musi zawsze mieć większą wydajność niż wentylator. Chodzi tu o to, że jeżeli wentylator będzie miał więcej wydajności to będzie przez filtr ciągnął jedynie tyle ile wydajności ma filtr, równocześnie szarpiąc powłokę wewnętrzną filtra. Przez takie działanie zamiast na jednym sprzęcie zrobić 4-5 upraw, zrobisz jedną lub dwie z katastrofalnym skutkiem.

Wentylatory mieszające, kup stojące z oscylacją, uwierz mi będzie warto. :)

Wykorzystanie powierzchni

Coś mnie zastanawia w Twoim pomyśle. Chcesz uprawiać komercyjnie, a piszesz, że rośliny będą rosły na powierzchni 400x70? Nie rozumiem tego. Skoro chcesz uzyskać jak najwięcej, dlaczego nie wykorzystasz całej powierzchni?

Masz szerokość growrooma 120cm, to jest tyle ile w tradycyjnym boksie 120x120, a mając taki każdy spokojnie dostaje do tylnej ściany przez co może kombinować przy każdej roślinie. Tobie wychodzi, że będziesz miał w growroomie trzy takie boksy. Zastanów się, czy nie masz szans wykorzystać całej powierzchni bez tworzenia ścieżki, którą będziesz chodził. Na przykładzie, czy nie da się przedniej ściany skonfigurować tak, abyś mógł ją otwierać powiedzmy od 25 cm nad ziemią, do 1.40cm, przez co mógłbyś z zewnątrz growroomu operować roślinami wewnątrz. W takim wypadku mógłbyś wykorzystać całą powierzchnię i nie marnować przy tym energi i światła na oświetlanie niepotrzebnej przestrzeni.

Pytasz ile roślin mógłbyś wsadzić i w jakich donicach. Tutaj musisz się zastanowić nad kilkoma scenariuszami:

1. Możesz uprawiać w donicach 11L (dobry wynik z rośliny), taka donica ma średnio rozmiary 25x25, a korzystając z systemu uprawy na 120x120, możesz tam postawić 16 takich donic. Mnożąc to przez trzy (wedle Twojej powierzchni) wychodzi na to, że możesz wstawić około 48-60 donic. Uprawiając w ten sposób będziesz musiał zrezygnować ze ścieżki wykorzystując pod uprawę całą powierzchnię. Teraz kwestia czasu wegetacji - jeśli dasz roślinom 40 dni, to przy takich rozmiarach możesz uzyskać ~40-50g ze sztuki.

1a. Możesz uprawiać w 11L donicach, lecz tworząc ścieżkę zredukować ich liczbę do około 20-30. Wynik jest stosunkowo mniejszy nawet przy zachowaniu tego samego wega. Plusem jest to, że masz dostęp do szeregu roślin bezpośrednio z wnętrza growroomu.

2. Możesz uprawiać w 15L donicach. Zasada jest ta sama co powyżej, jeśli chodzi o tworzenie ścieżki i liczbę roślin, tyle, że tutaj musisz uwzględnić rozmiar tych donic, który jest znacznie większy. Twoja liczba roślin znów się zmniejsza, lecz masz większy wynik nawet przy zmniejszonym nieco okresie wegetacji.

Teraz kwestia troszkę od innej strony. Zastanów się, co tak na prawdę chcesz robić w tym growroomie. Bo jeśli tylko patrzeć na rośliny to możesz patrzec z zewnątrz wykorzystując całą powierzchnię. Jeżeli chcesz je trenować, ścieżka jest wygodna, lecz jeśli możesz operować roślinami z zewnątrz zrezygnuj z niej na rzecz ilości roślin. Tutaj pojawia się pytanie, czy przy takiej ilości roślin będziesz robił im LST lub inny trening? Czy podołasz ciągłemu naginaniu takiej liczby? Czy może póścisz je wolno, aby rosły jak je matka stworzyła. Mi, przy 40 dniowym wegu roślina dała 50g suszu bez żądnego treningu. Więc jest sens? Jeśli zaś bardzo chcesz, zrezygnuj z LST i trenuj poprzez topping. W jednym czasie ścinasz wszystkim roślinom główny szczyt i tyle, dalej rosną same, lecz już z jakimś treningiem.

Sprawa podlewania. Przy komercji raczej rezygnuje się z ręcznego podlewania roślin, chyba że jesteś szczęśliwym emerytem i masz na to czas, a wiedz, że podlanie ręczne 16 roślin to zajęcie długotrwałe, a co dopiero 50. Moja rada? Zainwestuj w 3 systemy podlań kropelkowych (które szczerze polecam) załącz i patrz z zewnątrz jak cały room wypełnia się zielenią. Koszt takich systemów jest bardzo niski, wiedza o ich użyciu niemal żadna, a zaoszczędzony czas? Ogromny!

W scrog się nie mieszaj, gdyż przy tej metodzie trzeba bardzo wydłużać wegetację, a przy komercji nie ma na to czasu.

Plan roczny

Zrób sobie plan roczny. Mianowicie, rok ma 365 dni. Jeżeli chcesz przez pełny rok przeprowadzić 3 projekty, masz na każdy z nich 120 dni. Dzięki temu możesz pięknie przedłużyć wega do około 40 dni, ciesząc się zajebistym wynikiem z każdej uprawy. Jeżeli chcesz jednak przeprowadzić 4 projekty, to masz na nie około 90 dni. Robisz około 30 dniowy weg i dajesz roślinom 60 dni kwitnienia. Robisz zbiory cztery raz, lecz każdy z nich jest około 30% mniejszy niż w przypadku wyjścia z trzema uprawami.

Zakleszczaj uprawy. Jeżeli do ścinania pozostało około tydzień, zaczynaj kiełkować i wegować roślinki w malutkim growboksie, aby po oczyszczeniu growroomu, od razu wsadzić gotowe sadzonki. Oszczędzasz przy tym około 15 dni początkowej fazy wzrostu sadzonek, na rzecz dłuższego wega w późniejszym czasie.

Pasja, a bezpieczeństwo

Na początku, omówiłem kwestię bezpieczeństwa moim okiem, teraz czas na pasję. Jeżeli masz dwa miejsca, w których osobno trzymasz uprawę i akcesoria do niej, a w drugim susz i akcesoria do handlu, to warto zastanowić się nad pozorami. Wiadomo pozory mylą, jednak władza tego nie bierze pod uwagę. Dla nich ważna jest zasada i dowody.

Warto pomieszczenie, w którym trzymasz boksa lub growroom wyposarzyć w pozory, które wskażą na Twoją pasję do tego co robisz. na ścianach rozwieś duże zdjęcia roślin i topów, kalendarze, artykuły itp. Zapewnij pozór tego, że jesteś uzależnionym pasjonatom hodującym dla siebie.
Mogą Cię zastać w trakcie jednej uprawy, i raczej ciężko aby udowodnili Ci prowadzenie poprzednich, chyba żę po poborze prądu. Dlatego możesz zawsze powiedzieć, że chciałeś hodować raz, a dużą ilość aby mieć na cały rok.

Schemat

Jeszcze jedna opcja. Władza nie patrzy na to ile może wyjść suszu z każdej rośliny, tylko ocenia rozmiar uprawy po roślinach jakie znajdzie. Zastanów się, czy wolisz sadzić dziesiątki roślin kilka razy do roku i otrzymywać z tego przednie wyniki suszu, lecz podczas wlotu zostać oskarżonym o masową uprawę przy kilkudziesięciu roślinach, czy wolisz uprawiać dwa razy w roku z cyklem wzrostu półrocznym, lecz hodować kilka olbrzymich roślin, z których będziesz ścinał setki gram, lecz w czasie wlotu zostaniesz oskarżony o niewielką uprawę z kilkoma zaledwie znalezionymi roślinami.

I teraz pare rad osobistych:

1. Czytaj forum dalej, oglądaj fotorelacje i staraj się komentować poczynania innych jeżeli masz na dany temat jakąś wiedzę. To pomoże ci nabyć wielu punktów widzenia na dany temat, oraz ukorzeni wiedzę w twojej podświadomości.
2. Może warto zapalić medyczną marihuanę, aby uzyskać lepszy efekt fazy?
3. Kup sobie książkę do biologii lub w internecie znajdź informacje na temat budowy roślin i funkcji jakie spełniają każde ich części. To nie produkcja fety, musisz wiedzieć jak się z roślinami obywać, żeby w ogóle jakiś efekt z nich mieć. Na moim przykładzie, pierwsza uprawa bez żadnej wiedzy z genami Jack Herrera wyszło mi 4g z 3 roślin, a przecież ta odmiana jest tak wspaniała. Druga uprawa po spędzeniu 8 miesięcy na forum, wynik z 4 roślin ~200g. Wiedza popłaca.

Trzymaj się ciepło i bezpiecznie, dalekich lotów Ci życzę. :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 miesiąc temu przez Gandalf.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

INDOOR - absolutny początek 7 lata 1 miesiąc temu #10

  • GOLABek
  • GOLABek Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • A masz ty drzwi do lasu?
  • Posty: 317
  • Zebranych lumenów: 320
Choriel rozjebal system :lol: :lol: :lol: Swieta racja hehe od zera do growera ;) Ale dal do pieca! :evil: :whistle:
Rob co chcesz i tak widzi a JEGO nie oszukasz.
SOJA-Soldiers of the Jah Army-Get Wiser
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 miesiąc temu przez GOLABek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Gandalf
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany