Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu !

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 10 lata 3 miesiąc temu #21

  • mad_man
  • mad_man Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 67
  • Zebranych lumenów: 54
Kowalsky napisał:
mad_man napisał:
Troszke poczytałem, troszke zebrałem informacji ,ale jest jeszcze kilka niewiadomych, Kilka rzeczy wywnioskowałem a oto one:

Wodę razem z całą pożywką wymienia się co 2 tygodnie (góra 3)
Poziom PH powinno się sprawdzać co 2 dni.

Podlewanie:
wczesny weg(1 tyg): 3x 15min
Weg: 6 razy dziennie po 15 minut
po przełączeniu: 5x30min
późne flo: 3x60min

Nawozy:
CANNA HYDRO VEGA A+B
CANNA HYDRO FLORES A+B

PH: 5.5-6.5 (ale najlepiej równo 6 trzymać)

Pytania:
1.Czego używać do obniżania ph ? (rozumiem że sam kwasek cytrynowy nie wystarczy)
2.Czy miernik EC też musze kupić do hydro?
3.Czy w zbiorniku 20x40x20cm (szer,dł,wys) (16L) lepiej będzie dać 10L roztworu czy 8L?
4.Czy taki zbiornik styknie na 2 planty?
5.Czy pompka 310L/h będzie wystarczająca na 2 planty?
6.Czy jako podłoże mogę spokojnie użyć samego keramzytu?
7.Czy te nawozy które wypisałem wystarczą?
8.Czy ten sposób podlewania sprawdzi się również w takim systemie zrobionym własnoręcznie: wiki.haszysz.com/index.php/System_hydro_tanim_kosztem
9. Co ile czasu trzeba sprawdzać EC ? Tak samo jak PH ?

Wody mozesz nie wymieniac dolewac swiezej - jak cos spierdolish to wymieniasz.
Ph sprawdzasz codziennie rano bo bedzie inne i bedziesz musial korygowac zwlaszcza w malym korycie

1 Kwasu i tylko kwasu
2 Tak i zapomnij ze obejdziesz sie bez niego tabelki producentow dawkowania zabija ci rosliny
3 Im wiecej roztworu dasz tym mniejsze wahania ph ec w ciagu doby bedziesz mial
4 Styknie spokojnie
5 To zalezy od temp pozywki
6 Musisz uzyc samego keramzytu lecz lepszy sterylniejszy jaest granulat ceramiczny i poczytaj o przygotowaniu go zebys potem nie mial problemow na starcie
7 Wystarcza
8 nie znam sie na czzasach podlewania
9 Ec mozesz sprawdzac zadziej ale bedziesz sprawdzal razem z ph

Temp pożywki pewnie będzie gdzieś w okolicach tego co panuje w boxie czyli 28*C jakoś
okej czyli daje 10L
jeszcze dwa pytania:
10. Na jakim poziomie utrzymywać EC?
11. Czy korzenie mogą być zanurzone w pożywce jak się rozrosną?
12. Mówisz o kwasie, a czy takie coś CANNA ORGANIC Acids PH- zdało by egzamin ? Czy jednak pozostać przy samym kwasku cytrynowym?
Aktualna Fotorelacja:
[CFL147W] 1x Big Bang 1x White Russian
growlike.pro/forum/indorpoczatkuijacy/581-cfl-139w-0-117m2-1x-big-bang-1x-white-russian
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 10 lata 3 miesiąc temu #22

  • guruganja
  • guruganja Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • GANJA ACKBAR
  • Posty: 242
  • Zebranych lumenów: 489
  •  

  •  

odp 10 - najwazniejsze na poczatku nie popalic ja popalilem EC 1.1 przy wodzie kranowej 0.6 EC , wiek roslinek to ok 5-7 dzien - obnizylem do 0.8 EC i wyzdrowialy . Z wiekiem roslinek zwiekszam np. teraz ich wiek jest 2 miesiace , 3 dni po indukcji i poziom EC mam 1.5-1.6 , sa zdrowe .

odp 11- mi sie kozenie przedostaly z tacy do zbiornika glownego w systemie wilma i dobrze sie maja , wazne jest to zeby woda w zbiorniku byla caly czas natleniana .

odp 12- Kwasek cytrynowy dobry jest do gleby , w hydro zainwestuj w porzadne pH - i + . Mo polecono HY-PRO . Na 35l wody o pH 7.8 musze dodac ok. 5-6 ml aby miec pH 6.0 . Nie mam problemow .

pozdrawiam i powodzenia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 10 lata 3 miesiąc temu #23

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

28 To sobie mozesz zrobic zupe korzeniowa co najwyzej 18 st z kazdym stopniem wyzej rozpuszczalnosc tlenu spada drastycznie
Kwas Ph - sobie kup nie kwasek
Moga byc zanurzone

A co do poziomow Ph i EC to wstawialem na forum tabelke chyba ryskowi poszukaj tam wszystkie fazy sa opisane
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: mad_man

 

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 10 lata 3 dni temu #24

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Witajcie,

Pytanie odnośnie kostek z wełny mineralnej jako podłoże. Jakich kostek używać do kiełkowania 4x4x4cm? A do właściwej uprawy kostki 7,5x7,5cm wystarczą? Z tego co zdążyłem się zorientować prym wiedzie Grodan, pytanie czy można wykorzystać innego producenta i jeszcze zajawka o wełnę budowlaną bo spotkałem się z kilkoma opiniami, że takie podłoże również daje radę.

Dzięki za wszelkie opinie.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 10 lata 3 dni temu #25

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Do kiełkowania używałem wiele razy kostek 4cm i nie było problemu ... ale kiedyś kupiłem z innej firmy krzak i był problem z robalami.
Do NFT dawałem maty wełniane.
Polecam Grodan.

Nie stosowałem wełny budowlanej, ale chyba jak się trafi naprawdę dobrej jakości, to też da spokojnie radę.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 dni temu przez Golas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 3 miesiąc temu #26

  • Jabol
  • Jabol Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 105
  • Zebranych lumenów: 154
siema
jaka powinna być odległość od dna koszyka do lustra wody w DWC?
i jakie to ma znaczenie ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 3 miesiąc temu #27

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Odpowiednia :D
Nigdy nie miałem wiaderek ale chłopski rozum podpowiada, że im szybciej korzeń dotrze do natlenionej pożywki tym szybciej prawidłowo będzie się rozwijał a co za tym idzie roślina zacznie rosnąc z pełnym wigorem.
Im więcej wody tym łatwiej regulować pH i zasolenie pożywki i mniejsze są skoki tychże parametrów
pzdr
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 3 miesiąc temu #28

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Jabol napisał:
siema
jaka powinna być odległość od dna koszyka do lustra wody w DWC?
i jakie to ma znaczenie ?

Siema ja daje zawsze 0,5 cm do max 1 cm robilem swoje NFT i tez koszyki umieszczalem na takiej wysokosci od pozywki

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 2 miesiąc temu #29

  • AngryBeards
  • AngryBeards Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 259
  • Zebranych lumenów: 269
  •  

  •  

Chciał bym spróbować swoich sił w wodzie. Zamierzam zaopatrzyć się w taki oto system hydroponiczny "Atami Wilma 68x59x19cm pojemność 30L" + dokupię 4 donice 11L (kwadratowe). Przeglądając fotorelacje natknąłem się na projekt kolegi "Zakwas", on chyba też leci na takim samym sprzęcie.

Teraz mam dość sporo pytań. Rozumiem, że pestki kiełkuje się w kostkach z wełny mineralnej, można chyba je kupić w każdym growshopie. Czy pestki w tych kostkach można wrzucić od razu do tego systemu + kreamzyt i jechać w nim od samego początku ? Rozumiem że kreamzyt musi być w całej donicy, do tego na samym początku trzeba go wrzucić do wody z odpowiednim pH ? Czy woda z kranu z wyregulowanym pH będzie odpowiednia do tego systemu ? Jak to jest z podawaniem nawozów, rozumiem że do zbiornika wlewamy 30L wody dodajemy nawozy i regulujemy pH to odpowiedniej wartości. Przy podawaniu nawozów sugerujemy sie tabelą dawkowania producenta czy po prostu mierzymy EC pożywki ? Teraz jak to jest gdy np chce aby kilka podlań było (tak jak robimy to w glebie) samą wodą, wylewamy ze zbiornika wode z nawozami i wlewamy spowrotem świeżą ? I jak zbijać temperature pożywki bo napewno są jakieś maksymalne górne granice ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 2 miesiąc temu #30

  • techacjusz
  • techacjusz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 54
  • Zebranych lumenów: 74
nie znam się ale sole chyba nie kumulują się w medium do hydro jak w glebie wiec odpada płukanie i chyba należy tylko pilnować parametrów w zbiorniku, co do temperatury to tak strasznie bym się nie rozczulał , zawsze można dolać zimnej...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez techacjusz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany