Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu !

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 2 miesiąc temu #31

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

AngryBeards napisał:
Chciał bym spróbować swoich sił w wodzie. Zamierzam zaopatrzyć się w taki oto system hydroponiczny "Atami Wilma 68x59x19cm pojemność 30L" + dokupię 4 donice 11L (kwadratowe). Przeglądając fotorelacje natknąłem się na projekt kolegi "Zakwas", on chyba też leci na takim samym sprzęcie.

Teraz mam dość sporo pytań. Rozumiem, że pestki kiełkuje się w kostkach z wełny mineralnej, można chyba je kupić w każdym growshopie. Czy pestki w tych kostkach można wrzucić od razu do tego systemu + kreamzyt i jechać w nim od samego początku ? Rozumiem że kreamzyt musi być w całej donicy, do tego na samym początku trzeba go wrzucić do wody z odpowiednim pH ? Czy woda z kranu z wyregulowanym pH będzie odpowiednia do tego systemu ? Jak to jest z podawaniem nawozów, rozumiem że do zbiornika wlewamy 30L wody dodajemy nawozy i regulujemy pH to odpowiedniej wartości. Przy podawaniu nawozów sugerujemy sie tabelą dawkowania producenta czy po prostu mierzymy EC pożywki ? Teraz jak to jest gdy np chce aby kilka podlań było (tak jak robimy to w glebie) samą wodą, wylewamy ze zbiornika wode z nawozami i wlewamy spowrotem świeżą ? I jak zbijać temperature pożywki bo napewno są jakieś maksymalne górne granice ?

Pestki kielkujesz w kostkach wełny mineralnej potem bezpośrednio do systemu albo do większych kostek i potem do systemy
Keramzytu nasyp całe donice z tym plukaniem rożnie mówią ja osobiście używam keramzytu od gold label i nie płucze go
Osobiscie wilmy nie mam ale używam wody z kranu do dwc i Nft czasem nawet nie dostaniej i jest ok
Woda potem nawozy potem regulacja pH na poczatku sugeruj sie tabelka producenta oczywiście możesz zmierzyć ec by być pewnym ze jest odpowiednie i nic sie nie stanie roślinka
Jak chcesz wypłukać to zalewasz czysta wodę z wyregulowanym pH
Co do temp to np w dwc miałem kiedyś 27 to zbyt duzo ale jakoś szło
Osobiście w moich systemach mam cos koło 18-22 stopni
Nie ma upałów wiec problemu z temp nie powinieneś mieć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 2 miesiąc temu #32

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

AngryBeards napisał:
Chciał bym spróbować swoich sił w wodzie. Zamierzam zaopatrzyć się w taki oto system hydroponiczny "Atami Wilma 68x59x19cm pojemność 30L" + dokupię 4 donice 11L (kwadratowe). Przeglądając fotorelacje natknąłem się na projekt kolegi "Zakwas", on chyba też leci na takim samym sprzęcie.

Teraz mam dość sporo pytań. Rozumiem, że pestki kiełkuje się w kostkach z wełny mineralnej, można chyba je kupić w każdym growshopie. Czy pestki w tych kostkach można wrzucić od razu do tego systemu + kreamzyt i jechać w nim od samego początku ? Rozumiem że kreamzyt musi być w całej donicy, do tego na samym początku trzeba go wrzucić do wody z odpowiednim pH ? Czy woda z kranu z wyregulowanym pH będzie odpowiednia do tego systemu ? Jak to jest z podawaniem nawozów, rozumiem że do zbiornika wlewamy 30L wody dodajemy nawozy i regulujemy pH to odpowiedniej wartości. Przy podawaniu nawozów sugerujemy sie tabelą dawkowania producenta czy po prostu mierzymy EC pożywki ? Teraz jak to jest gdy np chce aby kilka podlań było (tak jak robimy to w glebie) samą wodą, wylewamy ze zbiornika wode z nawozami i wlewamy spowrotem świeżą ? I jak zbijać temperature pożywki bo napewno są jakieś maksymalne górne granice ?

mozna odrazu kielkowac w welnie tylko welna musi polezec w wodzie o odpowiednim ph i ec

keramzyt mozesz zastapic kamieniami z rzeki tu nie ma przymusu

ph i ec ZAWSZE musi byc odpowiednie w zaleznosci od rosliny i wieku rosliny

tabele dawkowania mozesz wywalic jak masz ec metrer tylko nie przekraczac odpowiednich wartosci
sama woda nie podlewasz bo korzenie bezposredni czerpia substancje odzywcze z pozywki a co wlewasz do zbiornika to zalezy od ciebie mozesz i sama wode ale to nie jest dobre dla roslin

temperature zbijasz chlodziarka lub nawet lodem najlepsza temperatura to 18 stopni C
kekeke
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez psy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 2 miesiąc temu #33

  • AngryBeards
  • AngryBeards Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 259
  • Zebranych lumenów: 269
  •  

  •  

Z tego co czytałem na forum to świeżą pożywkę w zbiorniku trzeba na początku dośc czesto kontrolowac bo po wyregulowaniu pH może się i tak zmienic. Po ile dniach regulowania pH w końcu zostanie na pożądanej wartości ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 9 lata 2 miesiąc temu #34

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

AngryBeards napisał:
Z tego co czytałem na forum to świeżą pożywkę w zbiorniku trzeba na początku dośc czesto kontrolowac bo po wyregulowaniu pH może się i tak zmienic. Po ile dniach regulowania pH w końcu zostanie na pożądanej wartości ?

To zalezy jaki masz kociol i na ile roslin. Jesli za maly na duzo roslin to tak trzeba wogole czesto kontrolowac.
Ale jezeli zadbasz o wystarczajaco duzy kociol to na poczatku uregulujesz raz sprawdzisz na drugi dzien i zapominasz na kilka dni jak rosliny sa mlode.
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 8 lata 11 miesiąc temu #35

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Zadam pytanie tutaj.
Drodzy wodniacy czy green sensation z plagrona mozna dodawac do hydro?
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 8 lata 11 miesiąc temu #36

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

Z tego co kojarzę, to do wszystkich rodzai podłoża.
Jestem na tak :evil: Autopota nie zapchało...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: KLICZKO

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 8 lata 11 miesiąc temu #37

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Lej śmiało Kliczko, nie widzę po tym jakiś mega efektów ale jak już mam to używam :)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: KLICZKO

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 6 lata 4 miesiąc temu #38

  • jasnim
  • jasnim Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 308
  • Zebranych lumenów: 329
  •  

  •  

Zaczolem indora w kokosie i nie mam rozeznania co do czestotliwosci podlewania.
Poprawcie mnie jesli cos zle mysle ale wykminilem to tak:
Maluchy do 2 tyg bede podlewal woda co 2 dzien do przelewu a starsze planty juz codziennie do przelewu.

Co do nawozenia to na start planuje 0.9 EC ale nie wiem czy tyle ma miec pozywka czy wyplyw? Zazwyczaj wyplyw mam o 0,2ec mniejszy...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 6 lata 4 miesiąc temu #39

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Najlepiej zebys podlewal metoda wazenia donicy czyli jest ciezko maja mokro jest lekko maja sucho kazda inaczej pije
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hydroponika – Zadajemy pytania dotyczące zagadnień uprawy w systemach tego typu ! 6 lata 4 miesiąc temu #40

  • jasnim
  • jasnim Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 308
  • Zebranych lumenów: 329
  •  

  •  

Kowalski z tym że ja podlewam dripperami bo z roboty mam delegacje i bywa, że i z tydzien mnie nie ma. Także ważenie nie wchodzi w grę. Chce ustawic pompe wody tak żeby tłoczyła do przelewu aż ostatnia donica wyleje z siebie. a ewentualne barki będę uzupełniał poprzez opryski lub dodatkowe suple lane z ręki raz na około tydzien. Niestety nie moge byc przy cukiereczkach codziennie więc chociaz tak chce im to wynagrodzić.

Co do EC to główne pytanie... planuje na pierwsze 2 - 3 tyg życia EC około 1.0 bo tak wyczytałem tylko nie wiem czy tyle ma mieć pozywka czy wypływ?

Jeśli macie jakies rady co do kokosa to siedzem i paczem :rasta:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany