Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Dodatkowe oświetlenie wertykalne

Dodatkowe oświetlenie wertykalne 10 lata 2 miesiąc temu #1

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Witam ponownie :D
Chciałbym przedstawić Wam jak zrobiłem sobie dodatkowe oświetlenie wertykalne. Potrzebne nam będą:


Lampa warsztatowa - 9PLN






oraz świetlówka - 35PLN (dość sporo, ale nie miałem czasu kupować w necie i kupiłem w stacjonarnym sklepie 32W 2255lm). Każdy może użyć jakiej chce.
siatka ogrodnicza - kupiłem kiedyś 25m za 40PLN na to zużyłem skrawki, które mi zostały, ale myślę że jakby ktoś chciał kupić to by wydał maks 5PLN
zaciski do kabli - 1PLN






I zaczynamy od zdemontowania odbłyśnika, który był w lampie, gdyż mylar w boxie odbije więcej światła i instalujemy świetlówkę.





Następnie tworzymy solidną podstawę na której będzie się wspierać lampa. Trzeba wymierzyć jaka średnica zmieści się nam do boxa pomiędzy doniczkami. Ja po prostu zacząłem zwijać siatkę w "ślimak" i łączyłem to wszystko zaciskami






Po skończeniu wyszło mi takie coś





Następnie tworzymy "klatkę" dla lampy. Jak ktoś ma miejsce to może robić całość w takiej samej średnicy, ja po prostu nie miałem tyle miejsca, dlatego podstawa była mała. Klatka to po prostu walec z siatki o docelowej średnicy, żeby nie popaliło roślin i jednocześnie rośliny miały się na czym wspierać.






Teraz za pomocą zacisków dołączamy górę i dół też z siatki.





Wystarczy już tylko w klatce zrobić dziurę, aby zmieściła się lampa, włożyć lampę i wszystko połączyć oczywiście zaciskami.


Całość wygląda następująco:





A w boxie tak:




Przepraszam za jakość zdjęć, ale wykonywałem je dawno temu i już nie mam możliwości zrobienia lepszych... Mam nadzieję, że opisałem na tyle dokładnie, że jeśli chciałby ktoś taki zrobić coś podobnego to da radę :D
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, SOM, ned4wed

 
 
 

Dodatkowe oświetlenie wertykalne 10 lata 2 miesiąc temu #2

  • Leo Messi
  • Leo Messi Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • RETIRED GROWER
  • Posty: 946
  • Zebranych lumenów: 1775
  •  

  •  

Widze lubisz kombinowac ale tutaj to chyba wiecej zlego niz dobrego. Zabierasz sobie miejsce ktorego i tak jest malo.
Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dodatkowe oświetlenie wertykalne 10 lata 2 miesiąc temu #3

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Lumen za kreatywność, chyba efektywniej by było przykleić do ścian taśmę białych ledów kupowanych na metry ;)
Liczy się pomysł i chęć tworzenia.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Dodatkowe oświetlenie wertykalne 10 lata 2 miesiąc temu #4

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Może i zabieram trochę miejsca, ale później mam oświetlenie od góry i od środka;)
Nie wiem czy można to jakoś porównać, ciężko było by przeprowadzić miarodajne badania czy kosztem miejsca i dodając lumeny wychodzę na minus czy na plus na plonie...
Ale mnie cieszy jeśli zrobię coś sam:D

A jak piszesz, może wykorzystają ten pomysł ludzie mający więcej miejsca?
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany